O ile dobrze kiedyś zrozumiałem, to przyjęto taki schemat:
name=Generała Władysława Sikorskiego
name:teryt=gen. Władysława Sikorskiego
short_name=Sikorskiego
old_name=Polna
Proszę ewentualnie o korektę…
I do autora skryptu, wyrywkowo sprawdzone ulice, które niby nie zawierają punktów adresowych, w rzeczywistości je zawierają (komplet) i nie są to ulice z generałem, marszałkiem, ale np. Warszawska.
short_name w takim prostym przypadku jak ten, mysle, ze mozna sobie darowac, chociaz nie szkodzi. Istnieje kod ktory sam generuje takie krotsze nazwy i jest do dyspozycji autorow narzedzi mapowych. Style kafelkow z osm.trail.pl korzystaja z tego, ale jesli istnieje tag short_name to bedzie mial priorytet nad automatem. Przy czym automat generuje tez wersje posrednie, np. gen. W. Sikorskiego a potem Sikorskiego.
Zawsze się przyda taka lista. Ja poprawiłem u siebie parę literówek w nazwach.
Jeśli chodzi o brak punktów adresowych dla ulicy, to pokazuje tylko dla adresów z punktów.
Przydało by się, żeby pobierał też z budynków.
Skrypt pobiera ulice zarówno z punktów (node) jak i budynków (polygon). Jedynym warunkiem jest, by punkt adresowy miał tagi: addr:street, addr:housenumber i addr:city.
Przerobię, by szukał punktów adresowych nie tylko po addr:city, ale również w obrębie granic. Nie mniej jednak uważam, że punkty adresowe powinny być kompletne: addr:city, addr:street (lub addr:place), addr:housenumber, addr:postcode.
Datę utworzenia oraz datę aktualizacji danych dodałem.
Dziwne, nie znajduje w Łodzi Piłsudskiego (przy okazji poprawiłem nazwę), albo Piotrkowskiej i dla każdej znalezionej ulicy w granicach “brak punktów adresowych dla ulicy”. Przykład.
edit: Nie wiem czy to poważny błąd, ale w raporcie jest ulica Czartoryskiego, która nie znajduje się w granicach Łodzi.
Nie dla każdej, ale dzięki za przykład z Będzińską, znalazłem błąd w zapytaniu, poprawiłem, dla Łodzi wygenerowałem raz jeszcze — rzuć okiem.
(dla pozostałych miast jeszcze się generuje)
Ja ostrzegę przed ślepym poprawianiem danych. Poraża mnie jakość danych w państwowych bazach.
Przykłady z mojej miejscowości: http://www.sapijaszko.net/up/ulice/1421011_Piastow.txt
Przykład 1:
W TERYT jest ulica: Hetmana Stefana Żółkiewskiego. Hetman który zdobył Kreml nazywał się oczywiście Stanisław Żółkiewski i tak w rzeczywistości widnieje to na miejskich tablicach.
Przykład 2:
W TERYT: Teodora Axentowicza, w terenie również mamy Teodora Axentowicza. Natomiast z punktów adresowych importowanych z miejskiej bazy mamy Tadeusza Axentowicza.
“” – brak ulicy w granicach miejscowości — znaczy tylko tyle, że w granicach miasta znajdują się punkty adresowe, które nie mają przypisanej ulicy — o ile jest to normalna na wsiach, o tyle w miastach raczej niespotykane.
Dzięki, zobaczę po odświeżeniu bazy pbf.
Dla chcących poprawiać wygodnie, mam sposób. Otwieramy http://overpass-turbo.eu/ i po zaznaczeniu obszaru (bbox) wklejamy:
gdzie wpisujemy nazwę ulicy i klikamy run. Potem już tylko export, JOSM (musi być uruchomiony) i możemy w kilka sekund zmienić wszystkie błędne nazwy.
Dla błędnych punktów adresowych wystarczy zamiast {{key=name}} wpisać {{key=addr:street}}
Gdy chcemy wyszukać wszystkie warianty złej nazwy, np. zamiast poprawnej “marszałka Józefa Piłsudskiego” mamy “Piłsudskiego”, “J. Piłsudskiego” itp, zmieniamy w kodzie v="{{value}} na regv="{{value}} i wpisujemy tylko część wspólną nazwy np. “Piłsu” (mając na uwadze także błędy ortograficzne). Zalecana podwyższona ostrożność.
Marszałek to stopień wojskowy, więc pisanie go z wielkiej litery nie jest ortograficznie poprawne, a chyba o to nam chodzi http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=1483