Raporty kompletności / nazw ulic

Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłem na Szopena.

Swoją drogą, na bugs warto zaglądać, i usuwać niepotrzebne/błędne zgłoszenia.

Pozdrawiam,
Grzesiek

W sprawie ulic terytu nie traktowałbym jako wyroczni, a jedynie jako wskazówkę. Porównanie między teryt a tym co w OSM ma służyć przede wszystkim do zorientowania się, których ulic brakuje. Porównanie między punktami adresowymi a ulicami do sprawdzenia, czy dane ulice są i mają swoją nazwę i ujednolicenia nazw między ulicą a punktami adresowymi.

Myślę, że co tydzień w zupełności wystarczy.

“Te są złe” - znaczy, że ulice takie występują wśród punktów adresowych, a nie zostały znalezione w granicach miasta
“A te są dobre”, znaczy, że zostały znalezione.

Poprawię opisy na bardziej jednoznaczne.

Pozdrawiam,
Grzesiek

To gdy będziesz go aktualizował to zrób też wykaz ulic które zostały przez ten tydzień dodane, zobaczymy czy skrypt przyniesie efekt ; D

Szczecin ma, a się nie załapał.

Gdyż albowiem ponieważ w relacji http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2873415 tag teryt:terc jest błędny.

G.

Dzięki, nie żebym sam nie potrafił, ale nie chcę rozpoczynać wojen edycyjnych.

Sławek

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Klasyfikacja_dróg#Zgodno.C5.9B.C4.87_z_TERYT
Nazwy TERYT dajemy do teryt:name a do name poprawną ortograficznie nazwę bez skrótów.
Powinno być:
name=Aleja Wojska Polskiego i name=Profesor Janiny Wengris z opcjonalnym teryt:name=Janiny Wengris.

EDIT: teryt:name

O ile dobrze kiedyś zrozumiałem, to przyjęto taki schemat:

name=Generała Władysława Sikorskiego
name:teryt=gen. Władysława Sikorskiego
short_name=Sikorskiego
old_name=Polna

Proszę ewentualnie o korektę…

I do autora skryptu, wyrywkowo sprawdzone ulice, które niby nie zawierają punktów adresowych, w rzeczywistości je zawierają (komplet) i nie są to ulice z generałem, marszałkiem, ale np. Warszawska.

short_name w takim prostym przypadku jak ten, mysle, ze mozna sobie darowac, chociaz nie szkodzi. Istnieje kod ktory sam generuje takie krotsze nazwy i jest do dyspozycji autorow narzedzi mapowych. Style kafelkow z osm.trail.pl korzystaja z tego, ale jesli istnieje tag short_name to bedzie mial priorytet nad automatem. Przy czym automat generuje tez wersje posrednie, np. gen. W. Sikorskiego a potem Sikorskiego.

A ta Warszawska to przepraszam gdzie? Bo występuje od Góry w dolnośląskim po Świnoujście, w 146 plikach.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Wysłałem maila…

Czy w raporcie możesz dodatkowo dołączyć datę jego aktualizacji?

Zawsze się przyda taka lista. Ja poprawiłem u siebie parę literówek w nazwach.
Jeśli chodzi o brak punktów adresowych dla ulicy, to pokazuje tylko dla adresów z punktów.
Przydało by się, żeby pobierał też z budynków.

Skrypt pobiera ulice zarówno z punktów (node) jak i budynków (polygon). Jedynym warunkiem jest, by punkt adresowy miał tagi: addr:street, addr:housenumber i addr:city.

Przerobię, by szukał punktów adresowych nie tylko po addr:city, ale również w obrębie granic. Nie mniej jednak uważam, że punkty adresowe powinny być kompletne: addr:city, addr:street (lub addr:place), addr:housenumber, addr:postcode.

Datę utworzenia oraz datę aktualizacji danych dodałem.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Pojawił się uaktualniony zestaw raportów, w ciągu tygodnia “przybyło” nam 20+ miast, co jest całkiem niezłym wynikiem :).

G.

Dziwne, nie znajduje w Łodzi Piłsudskiego (przy okazji poprawiłem nazwę), albo Piotrkowskiej i dla każdej znalezionej ulicy w granicach “brak punktów adresowych dla ulicy”. Przykład.
edit: Nie wiem czy to poważny błąd, ale w raporcie jest ulica Czartoryskiego, która nie znajduje się w granicach Łodzi.

Nie dla każdej, ale dzięki za przykład z Będzińską, znalazłem błąd w zapytaniu, poprawiłem, dla Łodzi wygenerowałem raz jeszcze — rzuć okiem.
(dla pozostałych miast jeszcze się generuje)

Czartoryskiego ma punkt wspólny z granicą: http://www.openstreetmap.org/browse/node/1272610167 - ale popatrzę, co się da z tym zrobić :).

G.

Ja ostrzegę przed ślepym poprawianiem danych. Poraża mnie jakość danych w państwowych bazach.
Przykłady z mojej miejscowości:
http://www.sapijaszko.net/up/ulice/1421011_Piastow.txt
Przykład 1:
W TERYT jest ulica: Hetmana Stefana Żółkiewskiego. Hetman który zdobył Kreml nazywał się oczywiście Stanisław Żółkiewski i tak w rzeczywistości widnieje to na miejskich tablicach.
Przykład 2:
W TERYT: Teodora Axentowicza, w terenie również mamy Teodora Axentowicza. Natomiast z punktów adresowych importowanych z miejskiej bazy mamy Tadeusza Axentowicza.

Czyli żadnej z baz nie można ufać

Co tylko sugeruje, by poprawić addr:street w punktach adresowych dla tej ulicy :slight_smile:

Pozdrawiam,
Grzesiek

Jasne. Tak też zrobiłem :slight_smile:

W raporcie o Kielcach też pojawiają się kwiatki:

  • “Jagiellońśka” – brak ulicy w granicach miejscowości (nie ma “Jagiellońśkiej”, jest “Jagiellońska”)
  • “Leopolda Staffa 7” – brak ulicy w granicach miejscowości (nazwa ulicy z numerem domu?)
  • “ulica Marii Opielińskiej” – brak ulicy w granicach miejscowości (powinno być po prostu “Marii Opielińskiej”)
  • “” – brak ulicy w granicach miejscowości (pusta nazwa)

Pomimo tych błędów, raporty są bardzo przydatne przy mapowaniu. Wielkie dzięki! :slight_smile:

//edit:
Źle zrozumiałem ten fragment raportu. Mimo wszystko - dzięki.