OK. Jestem przyzwyczajony do grup dyskusyjnych gdzie takie niejednoznaczności nie występują.
Z formy gramatycznej można jednak wywnioskować, że zwracam się do pojedynczej osoby.
Grzegorz pewnie pamięta jakie poprawki niedawno nanosił.
Ciebie tym razem nie miałem na myśli, chociaż zmiana z automatu ks. na ksiądz i gen. na generał mi się nie wydaje właściwa.
Kilka dni temu myślałem sobie, że fajnie byłoby mieć coś takiego, i oto jest:) Tylko nie do końca rozumiem opis, “A te są dobre:” oznacza, że nazwy te zostały pobrane z punktów adresowych i są poprawne, czy to są nazwy pobrane z ulic i są zgodne z z bazą TERYT? Wydaje mi się że to punkty adresowe, bo trochę ich mało:) Sprawdzanie punktów adresowych dla ulic chyba nie działa, bo 2197 to chyba wszystkie ulice w Łodzi Ale i tak jest to bardzo przydatne, dzięki.
W sprawie ulic terytu nie traktowałbym jako wyroczni, a jedynie jako wskazówkę. Porównanie między teryt a tym co w OSM ma służyć przede wszystkim do zorientowania się, których ulic brakuje. Porównanie między punktami adresowymi a ulicami do sprawdzenia, czy dane ulice są i mają swoją nazwę i ujednolicenia nazw między ulicą a punktami adresowymi.
Myślę, że co tydzień w zupełności wystarczy.
“Te są złe” - znaczy, że ulice takie występują wśród punktów adresowych, a nie zostały znalezione w granicach miasta
“A te są dobre”, znaczy, że zostały znalezione.
O ile dobrze kiedyś zrozumiałem, to przyjęto taki schemat:
name=Generała Władysława Sikorskiego
name:teryt=gen. Władysława Sikorskiego
short_name=Sikorskiego
old_name=Polna
Proszę ewentualnie o korektę…
I do autora skryptu, wyrywkowo sprawdzone ulice, które niby nie zawierają punktów adresowych, w rzeczywistości je zawierają (komplet) i nie są to ulice z generałem, marszałkiem, ale np. Warszawska.
short_name w takim prostym przypadku jak ten, mysle, ze mozna sobie darowac, chociaz nie szkodzi. Istnieje kod ktory sam generuje takie krotsze nazwy i jest do dyspozycji autorow narzedzi mapowych. Style kafelkow z osm.trail.pl korzystaja z tego, ale jesli istnieje tag short_name to bedzie mial priorytet nad automatem. Przy czym automat generuje tez wersje posrednie, np. gen. W. Sikorskiego a potem Sikorskiego.
Zawsze się przyda taka lista. Ja poprawiłem u siebie parę literówek w nazwach.
Jeśli chodzi o brak punktów adresowych dla ulicy, to pokazuje tylko dla adresów z punktów.
Przydało by się, żeby pobierał też z budynków.
Skrypt pobiera ulice zarówno z punktów (node) jak i budynków (polygon). Jedynym warunkiem jest, by punkt adresowy miał tagi: addr:street, addr:housenumber i addr:city.
Przerobię, by szukał punktów adresowych nie tylko po addr:city, ale również w obrębie granic. Nie mniej jednak uważam, że punkty adresowe powinny być kompletne: addr:city, addr:street (lub addr:place), addr:housenumber, addr:postcode.
Datę utworzenia oraz datę aktualizacji danych dodałem.
Dziwne, nie znajduje w Łodzi Piłsudskiego (przy okazji poprawiłem nazwę), albo Piotrkowskiej i dla każdej znalezionej ulicy w granicach “brak punktów adresowych dla ulicy”. Przykład.
edit: Nie wiem czy to poważny błąd, ale w raporcie jest ulica Czartoryskiego, która nie znajduje się w granicach Łodzi.
Nie dla każdej, ale dzięki za przykład z Będzińską, znalazłem błąd w zapytaniu, poprawiłem, dla Łodzi wygenerowałem raz jeszcze — rzuć okiem.
(dla pozostałych miast jeszcze się generuje)
Ja ostrzegę przed ślepym poprawianiem danych. Poraża mnie jakość danych w państwowych bazach.
Przykłady z mojej miejscowości: http://www.sapijaszko.net/up/ulice/1421011_Piastow.txt
Przykład 1:
W TERYT jest ulica: Hetmana Stefana Żółkiewskiego. Hetman który zdobył Kreml nazywał się oczywiście Stanisław Żółkiewski i tak w rzeczywistości widnieje to na miejskich tablicach.
Przykład 2:
W TERYT: Teodora Axentowicza, w terenie również mamy Teodora Axentowicza. Natomiast z punktów adresowych importowanych z miejskiej bazy mamy Tadeusza Axentowicza.