wyszukuje ulice wśród punktów adresowych i porównuje z ulicami w OSM,
dla istniejących ulic w OSM sprawdza, czy są punkty adresowe
Skrypt jest jeszcze ułomny, i nie rozwija skrótów typu gen./dr/abp. XXX, ale gdyby ktoś chciał się pochylić nad miastami w swoim regionie, to proszę bardzo.
W Olsztynie widzę sporo ulic (nawet “głównych”), które są na mapie, jednak nazywają się nieco inaczej. Przykładowo - “Aleja Wojska Polskiego” wg TERYT na mapie to po prostu “Wojska Polskiego”. Albo, z mniejszych, “Janiny Wengris” w TERYT to “Profesor Janiny Wengris” w OSM.
Czy należy uznać, że TERYT zawiera oficjalne nazwy i swobodnie można je w OSM na takie poprawić? Czy należy wybrać się w okolice i zobaczyć na tabliczce (i liczyć, że tabliczka zawiera nazwę oficjalną ;))? A może tego typu różnice należy po prostu olać?
Raczej nalezy olac jesli nie jest sie mieszkancem danej okolicy. Oficjalne nazwy nie zawsze sa poprawne, a bedzie to w stanie stwierdzic z pewnoscia tylko osoba ktora zna okolice.
Jesli chodzi o skroty to raczej niz rozwijac, przy wszlekiego typu porownaniach (takze w wyszukiwarkach przy indeksowaniu) nazwy sie skraca lub usuwa skroty, imiona, mysliniki, cudzyslowy, a tylko przy pokazywaniu zachowuje jedna lub druga forme, jest to tez prostsze w implementacji. Czesto tez sortuje sie czlony nazwy.
OK. Jestem przyzwyczajony do grup dyskusyjnych gdzie takie niejednoznaczności nie występują.
Z formy gramatycznej można jednak wywnioskować, że zwracam się do pojedynczej osoby.
Grzegorz pewnie pamięta jakie poprawki niedawno nanosił.
Ciebie tym razem nie miałem na myśli, chociaż zmiana z automatu ks. na ksiądz i gen. na generał mi się nie wydaje właściwa.
Kilka dni temu myślałem sobie, że fajnie byłoby mieć coś takiego, i oto jest:) Tylko nie do końca rozumiem opis, “A te są dobre:” oznacza, że nazwy te zostały pobrane z punktów adresowych i są poprawne, czy to są nazwy pobrane z ulic i są zgodne z z bazą TERYT? Wydaje mi się że to punkty adresowe, bo trochę ich mało:) Sprawdzanie punktów adresowych dla ulic chyba nie działa, bo 2197 to chyba wszystkie ulice w Łodzi Ale i tak jest to bardzo przydatne, dzięki.
W sprawie ulic terytu nie traktowałbym jako wyroczni, a jedynie jako wskazówkę. Porównanie między teryt a tym co w OSM ma służyć przede wszystkim do zorientowania się, których ulic brakuje. Porównanie między punktami adresowymi a ulicami do sprawdzenia, czy dane ulice są i mają swoją nazwę i ujednolicenia nazw między ulicą a punktami adresowymi.
Myślę, że co tydzień w zupełności wystarczy.
“Te są złe” - znaczy, że ulice takie występują wśród punktów adresowych, a nie zostały znalezione w granicach miasta
“A te są dobre”, znaczy, że zostały znalezione.
O ile dobrze kiedyś zrozumiałem, to przyjęto taki schemat:
name=Generała Władysława Sikorskiego
name:teryt=gen. Władysława Sikorskiego
short_name=Sikorskiego
old_name=Polna
Proszę ewentualnie o korektę…
I do autora skryptu, wyrywkowo sprawdzone ulice, które niby nie zawierają punktów adresowych, w rzeczywistości je zawierają (komplet) i nie są to ulice z generałem, marszałkiem, ale np. Warszawska.
short_name w takim prostym przypadku jak ten, mysle, ze mozna sobie darowac, chociaz nie szkodzi. Istnieje kod ktory sam generuje takie krotsze nazwy i jest do dyspozycji autorow narzedzi mapowych. Style kafelkow z osm.trail.pl korzystaja z tego, ale jesli istnieje tag short_name to bedzie mial priorytet nad automatem. Przy czym automat generuje tez wersje posrednie, np. gen. W. Sikorskiego a potem Sikorskiego.