Wywaliło nie tylko importy z UMP. Po usuwaniu była jakaś “poprawka” która wywalała nawet jak kilka węzłów było z UMP i były poprzesuwane. Wiem że poleciało trochę rzeczy które sam edytowałem. Poprawka wywalała węzły które były poprawione.
Podłączę sie pod temat.
Zniknęła prawie cała relacja drogi krajowej DK-3, jeszcze kilka dni temu była bo w raporcie z 23.05.2013 r. Osmonitor nie wykazał większych błędów a na dzisiaj zostalo tylko kilka ogryzków. Czy da się sprawdzić kto ją usunął? Obiekty raczej żadne nie zniknęły tylko relacja.
Fragment drogi do Troksa został zaorany w związku z budową ronda na skrzyżowaniu z obwodnicą Olkusza. Jadąc ostatnio we wtorek widziałem tablicę, że droga na Troks zamknięta. Co prawda widziałem auto przejeżdżające przez plac budowy ale zgodnie z tym: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=104705184&postcount=2182 od 2.07 do 20.08 skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte wraz z fragmentem drogi DW783 do Pazurka.
Nowa droga będzie w innym miejscu, zmieni się zupełnie układ komunikacyjny w rejonie tego skrzyżowania: http://osm.org/go/0LfqUkgW
Aktualna sytuacja na mapie odpowiada rzeczywistości.
Jak najbardziej, raczej pomyślałem o korektach typu: “nie można przejechać tą drogą bo w remoncie, więc do usunięcia”. (nie żeby marco406 w Twoim kierunku to było)
Faktycznie moje stwierdzenie “nie lepiej” nie jest najszczęśliwsze w tym wypadku
Pisałeś do niego? Jeśli nie to napisz. Nowi użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że robią błędy albo niszczą czyjąś pracę. Jeśli nie odpowie w ciągu 24h to usuń jego changeset.
Ostatnio próbowałem w takiej samej sytuacji wytłumaczyć nowemu, że highway=tertiary nie równa się drodze powiatowej, ale chyba nie zrozumiał. Dlatego dobre tłumaczenie programu ma duże znaczenie. W iD znajdziemy opis tagu (pisownia oryginalna): Znacznik highway jest stosowany do okreslenia ‘’‘każdego’‘’ rodzaju ulicy lub drogi. I taki zielony użytkownik nie jest w stanie zrozumieć, że tertiary to niekoniecznie droga powiatowa, bo tłumaczenie jest jakie jest.
Tak, napisałem. To nie pierwszy raz kiedy coś podobnego się dzieje. Ostatnimi czasy zamiast dodawać nowe elementy do mapy, poprawiam po użytkownikach iD. Zresztą na temat samego edytora już się wypowiadałem tutaj.