Jakoś nie mogę znaleźć informacji o tym jak zgłaszać zmiany do cofnięcia, więc piszę tutaj.
Ostatnio ktoś w Lesznie na osiedlu Rejtana podzielił budynki na osobne wg. numerów klatek i przy okazji usunął istniejące dane adresowe (te kreski z numerami klatek, które tak się namęczyłem, żeby tam wstawić). Teraz budynki są narysowane podwójnie (najpierw obrys całego budynku, potem dodatkowe budynki na tych samych węzłach, ale podzielone numerami klatek) i brak jest tagów addr (kod pocztowy, ulica, itd.). Przy okazji budynki są teraz nieźle pokrzywione…
Link do mapy: http://www.openstreetmap.org/?lat=51.8278&lon=16.603834&zoom=18&layers=M
Napisałem do tej osoby wiadomość na ten temat ale myślę, że szybciej będzie po prostu cofnąć te zmiany…
Edit:
aha, podobna sytuacja jest na osiedlu Zamenhofa (na północ od Rejtana), chociaż tam przed tymi zmianami danych adresowych nie było wcale.
Jednak zanim cofniesz zmiany proponuję poczekać trochę na odpowiedź.Po pierwsze może w tym zestawie zmian są jakieś dobre zmiany, po drugie jest to nowy mapowicz i pewnie nie wiedział, że coś popsuł.
@Detovo
Ok, tak zrobię. Przesłałem mapowiczowi w wiadomości też linki do dokumentacji i zasugerowałem zapoznanie się z nią. Starałem się też pisać tak, żeby nie zabrzmiało to jak krytyka
Czy jest możlwość cofnięcia zmian? https://www.openstreetmap.org/changeset/64831223
Tutaj edytowałem tylko relację i w zestawie zmian nie powinno być żadnych punktów ani linii. Jeśli się nie da wycofać wybiórczo, to można wszystkie zmiany, najwyżej stara relacja będzie z powrotem. Przy wielokrotnym przesuwaniu mapy gdzieś pewnie zahaczyłem o parę rzeczy i się poprzesuwały
I jeszcze ten zestaw: https://www.openstreetmap.org/changeset/64875164
Może były tam jakieś zdublowane przystanki, ale przy okazji usunął te dobre, które były częścią trasy wielu autobusów i tramwajów. Da się to cofnąć?
Według OSM-owej etykiety wypadałoby najpierw podjąć próbę kontaktu z mapowiczem poprzez komentarz do zestawu zmian.
Zresztą nawet jeśli kontaktu nie da się uzyskać, to warto tam wspomnieć o rewercie dla osób postronnych, tak jak się dzieje z edycjami Krzysztofa Krysia, który często przedwcześnie otwiera drogi szybkiego ruchu. User jest monitorowany przez kilka osób i komentarz oszczędza ich czas. Plus tych, którzy śledzą OSMCha w Polsce i im to oflagowal.
napisałem do usera w momencie gdy to wykryłem, więc jeżeli czyta to dowie się o sytuacji. Ale fakt, może lepiej to zrobić w komentarzu do zestawu zmian. Będę się stosował