Leaflet is het framework voor het weergeven van de kaarten. Het staat geheel los van OSM, ook al wordt het vaak met OSM-kaarten gebruikt.
Hier wordt Leaflet gebruikt met een eigen kaart (0% OSM): http://www.utrechtmilieu.nl/geluidskaarten/
Het kadaster heeft kaarten waarbij eigen data en OSM gemixed is; dat zal bij de planner van de fietsersbond wel gebruikt zijn. Het Kadaster gebruikt wel de juiste attributie, maar de fietsersbond is een deel “vergeten”…
De gegevens lijken me niet zo heel erg gedateerd; een weg in de buurt die een half jaar geleden is aangelegd staat erop.
Dan zit 't 'm dus in het Kadasterachtergrond. OSM fietspaden ontbreken en de fietsersbondpaden lopen soms weer net even anders. Je kunt zien aan de oranje gekleurde wegen in de Kadasterkaart waar de OSM fietspaden lopen.
Zie hier: http://www.openstreetmap.org/?lat=51.761646&lon=4.687774&zoom=18&layers=M
Hier loopt het fietspad in een kruising terwijl OSM de werkelijkheid weergeeft. Het kadaster loopt nog wel achter want polders die ik vorig jaar onderwater heb gezet zijn nog landbouwgebied.
Mijn opmerkingen zijn zeker niet bedoeld als kritiek op de fietsersbond, maar een heel kleine osm-vewijzing zou dus op z’n plaats zijn.
Het is een planner van de universiteit van Munster, maar hij werkt ook in andere landen. Hij werkt vrij snel, maar routeert je wel af en toe de verkeerde richting op op 1-richtings-fietspaden.
En echt heel sterk in de korste route berekenen is hij ook niet. En een waarschuwing dat er een veerpont in de route zit is er helaas ook niet.
De planner werkt zo te zien in een groot deel van West-Europa.
Wat ik zo heb uitgeprobeerd:
Wel in Duitsland, Benelux, Frankrijk, Spanje, Italie, Zwitserland, Oostenrijk, Portugal, Denemarken, Griekenland
Niet in Hongarije, UK, Ierland, Turkije, Balkan, Polen, Noorwegen, Zweden, Finland, Baltische staten, Roemenie, Bulgarije, Zweden, Noorwegen, Finland, Rusland, IJsland.
Bedankt Eggie, zo te zien gebruiken ze een redelijk recente OSM versie,
gaten in het routenetwerk zijn ook goed te zien, ben benieuwd om de hoeveel tijd die kaart wordt ververst.