нащо взагалі офлайн для відображення карти? якщо є gps, то дуже вірогідно, що буде і web. а локальний кеш для тайлів мапніка можна зробити було б, щоб не качати багато кожен раз.
а в принципі є OsmAnd. Самі маршрути він не відображає, і навігацію між зупинками теж не дуже добре робить, але це справа часу
якщо говорити про телефони, то саме a-gps забезпечує швидкість отримання координат, і він неможливий без доступу до інтернету. Досить багато програм малюють тайли з інтернету, я, наприклад, не бачу в цьому поганого. А про кеш тайлів - його ж не прийдеться викачувати одразу весь, цілком досить скачувати навколо області, що оглядається. Тих кілька мегабайт на день, без яких власник сучасного телефона почуває себе незручно, буде цілком достатньо. Один тайл займає 3-5кб, на екрані поміщається, допустим, 4-12 тайлів. Про 100-150мб не йдеться, ми ж не збираємось усе місто на всіх зумах дивитись І одразу вирішується питання з Україною - не потрібно готувати дамп з картою.
А ще - якщо повернутись до препроцесінгу на компі і викладенні в інтернет, можна вибірки з України робити і заливати на окремий веб-сервер раз на тиждень, щоб не мучити осмівські сервери кожним юзером, мало б бути зручно. Щоправда, це вимагатиме фільтрації в списку маршрутів по місцезнаходженню, щоб не плутатись у львівських маршрутах у Києві.
крім a-gps ще є wifi та cell-based geolocation, але програма орієнтована саме на тих хто не має мобільного інтернету - аналогічно тому як зробили мої друзяки з lviv router (https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.lviv.router), як бачите програми які працюють без інтернету є досить популярні
Звичайно треба лишити можливість завантажувати мапи на мобільні присторої без використання українського мобільного інтернету, який є надзвичайно убогим і дорогим.
Народ, маю важливе повідомлення для тих хто редагує маршрути громадського транспорту. Будь ласка зверніть увагу на те, щоб дорога була в звязках була послідовною - на цю тему написав невеличку статтю з картинками https://github.com/bossly/OsmTransit/tree/master/Documents/route%20line
Якщо по цьому є зауваження, будь ласка, пишіть. Хочеться щоб у всіх областях були нормально зроблені маршрути. Думаю за наявності програмки (яку я пишу) ці маршрути можуть дуже допомогти багатьом людять, тим більше що програма робиться для розрахунку маршрутів для усіх міст і не тільки в Україні.
пс: програмку уже можна скачувати з NigtlyBuilds/…_desktop.jar, само собою проект open-source так що все по чесному
питання до обговорення: чи є сенс міняти маршрути на час ремонту доріг (ремонт може тривати 2-3 місяця, але врешті сам маршрут повернеться до свого попереднього стану)?
Так, і щоб не забути, варто писати end_date. Хоча якщо маршрут повернеться назад, я би створив новий маршрут, скопіювавши його зі старого, на ньому би прописав end_date, а на старому маршруті прописав start_date.
Можна витягнути SVG маршрутів (ось приклад), а також тайтли мапи вручну (або скриптом), але для чого це потрібно? Все одно маршрути треба буде промальовувати, а тайтли мапи в джосм не вийде додати.
Зачем SVG? Вот: https://gist.github.com/Vanuan/659ee45e85cbcbe32fbb
Надо только вычислить коэффициент и смещение, чтоб превратить в GPS, а также перегнать в osm и добавить соответствующие теги.
Но вот лицензионный статус неясен.
Це не метри, а свої внутрішні одиниці, скоріш за все пікселі на якомусь із маштабів. Перевести їх в координати не вийде, бо проекцію карти ніхто не знає.
Параметры:
Проекция Гаусса - Крюгера (поперечно-цилиндрическая проекция Меркатора).
Эллипсоид Красовского (SK-42),
x увеличивается на север, а y - на восток.