Львів і область

+1 до слів dudka — роблю так само.

Тут в області відносно малий відсоток штучних насаджень. Але вже замаплені однакові за структурою ліси протеговано в перемішку. Давайте не будемо приплітати сюди заповідники та ЮНЕСКО - це явно інша тема. Просто дайте мені алгоритм визначення типу лісу.

  1. Я не розумію навіщо розділяти ліси на дві групи по їх площі вручну, якщо є ST_AREA(way)? Крім іншого один великий лісовий масив може бути замаплений, як кластер малих за площею груп дерев.

  2. Дайте пруфлінк, що у нас існують великі за площею лісові масиви які ніким не обслуговуються.

Месьє, ну що за моветон :slight_smile: Тундра ж теж явно інша тема, але чомусь приплетена була. А ЮНЕСКО була приплетена в контексті причини, з якої названий ліс був включений до списку цієї організації - як взірець недоторканих природних комплексів помірних лісів. Недоторканих.

Давайте будемо послідовними і все-таки уточнимо предмет розмови. Ми говоримо про ліси взагалі чи про якісь конкретні ліси Львівської області (судячи з топіку)? Якщо взагалі, то вважаю, що навів достатньо прикладів наявності природнього розмаїття нашої української флори (коли ні - готовий продовжити). Якщо Львівської області - ніхто не ризикне піддавати сумніву вашу авторитетну думку як місцевого жителя :slight_smile: Я наприклад, там не був (а хотів би), можливо що ваші ліси дійсно однакові - тоді вам і карти в руки.
Тому що чим далі, тим більше складається таке враження, що кожен обговорює щось своє наболіле (наприклад, я не зрозумів суті питання №1).

По питанню №2. Не знаю, свідомо чи підсвідомо, але задано воно дуже цікаво. olehz, без образ, в вас пропадає великий талант маніпулятора. Якщо зумієте направити його в вірне русло - зрушите гори :slight_smile:

По-перше, таким чином сформульовані запити в принципі не можуть бути задоволені. Якщо земельна ділянка комусь виділена під той чи інший вид господарювання, то це здійснюється оформленням відповідного розпорядчого документу і можливо що пруфлінк знайдеться. А якщо не виділена, то зрозуміло, що під “не обслуговується” ніхто ніяких документів не оформлятиме і пруфлінків бути не може. З таким же успіхом можна вимагати пруфлінк, наприклад, того, що планета Земля не перебуває у власності трансгалактичної корпорації з центром на Альфа Центравра.

По друге - що значить “не обслуговується”? Давайте не змішувати поняття обслуговування і використання. Дивитися треба на те як земля використовується. Тому що тег називається landuse. LAND-USE = земле-користування - як землею користуються люди.

От і алгоритм позначення будь-якої ділянки, а не тільки лісів: бачите ознаки господарської діяльності людини - це landuse, а якщо слідів господарської діяльності нема, ні сучасних, ні давніх - значить, немає і підстав тегувати як landuse.

Сорі, за мій Чайник Рассела. Я лише коментував наступне:

У нас всіма лісами користуються люди. Земле-користування = вирубка, збирання грибів/ягід, туризм. Деякі фріки можуть це робити і в парках. Адже придумана вами штучна різниця нічого не міняє, і вона і далі мені абсолютно незрозуміла. Не бачив такого розбиття більше ніде окрім ОСМ. Алгоритму визначення нема. Давайте по фотографіям чи як. За якими ознаками робити розбиття на класи?

Якось надто багато вулиць в центрі Львова позначені тегом highway=pedestrian, хоча на частині з них деякий трафік все ж є і вільно гуляти проїжджою частиною неможливо.
Може краще замінити на highway=residential + motor_vehicle=destination? Відповідатиме реальності: http://maps.yandex.ua/-/CVRTRUO7
Я про вулиці Лесі Українки, Беринди, Руську, Федорова та деякі інші.

Привіт. Активно маплю Городоцький район. Рідний Великий Любінь за відпустку об’їздив із GPS і відмалював по супутникових знімках Bing практично повністю. Наколишні населені пункти, ті що добре видно на Bing, також в основному відмальовані… Зараз хотів би відмалювати Городок, але на Bing значна його частина під хмарою.

Хотів запитати, до чого, все ж таки, прийшли обговорення щодо легальності використовування ортофотознімків, що можна побачити у кадастрі? Я готовий потратити час на вімальовування кожного будинку у Городоцькому районі, але, самі розумієте, дуже не хочеться, щоби одного чудового дня та праця пропала.

Варто/не варто за то братися?

Все що створюється в процесі діяльності органів влади — суспільне надбання! Тож використання знімків є цілком законним.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=302140#p302140

Хочу оголосити одну річ: шановні мапери, коли міняєте дорогу, оновіть і звязки які на них завязані. спостерігаю зараз проблеми з маршрутами громадського транспорту, кільце Кульпарківська-Володимира Великого роз"єднали і усі маршрути які через них проходили поламалися. також є деякі помилки в інших маршрутах де частини дороги з маршруту просто зникли.

Комунальні установи Львова підгледів тут

Щось «вийшло з берегів» біля Червонограду http://www.openstreetmap.org/#map=14/50.4052/24.2208

http://www.openstreetmap.org/relation/3405171 - цю жесть треба розділити на окремі полігони.

При спробі подивитись, хто таке сколдував, вивалює помилку: http://www.openstreetmap.org/relation/3405171/history

Ось так все видно:
http://www.openstreetmap.org/api/0.6/relation/3405171/history

Relation toolbox - робиться в пару кліків. http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=399321#p399321

http://www.youtube.com/watch?v=mzsL210ABk0 - відео

Вітаю. Хто мапив вулиці м.Стебник? Будь ласка виправте назви вулиць згідно загальноприйнятого стандарту http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Ukraine#2..D0.A1.D0.BA.D0.BE.D1.80.D0.BE.D1.87.D0.B5.D0.BD.D0.BD.D1.8F.D1.82.D0.B0_.D0.BF.D0.BE.D1.80.D1.8F.D0.B4.D0.BE.D0.BA_.D1.81.D0.BB.D1.96.D0.B2 за яким не передбачено скорочення імен у власних назвах. Тобто слід використовувати “Петра Сагайдачного вулиця” замість “Сагайдачного П. вулиця” як замаплено в даному місті.

Відповідає загальноприйнятому стандарту. Є домовленість не скорочувати означальних слів у назвах топонімів: наприклад, вживати вулиця замість вул., станція замість ст. і т.д.

Довгі назви не рендеряться. Як на мене, так краще ніж довги

тоді вже name=Сагайдачного вулиця, official_name=Петра Сагайдачного вулиця

хіба якщо “Сагайдачного вулиця” не влазить, пишете “Саг. вул.”? проблеми рендера то чисто його проблеми, ми можемо лише підказати

Але у нас також є опис short_name=…
You can use it for “Саг. вул.” …

Буде не Саг. вул., а Пет. вул. - якщо для статусних частин (вулиця, провулок, …) можна зробити словник скорочень на різних мовах, як це зроблено у рендера MapSurfer, то для назв так не вийде - необхідно додавати нові теги.

В офіційних документах і на табличках часто зустрічається 3 варіанти (Сагайдачного, П. Сагайдачного або ж просто Сагайдачного). Якщо глянути в БД OSM - по Україні ситуація та сама. Я просто не бачу сенсу навіщо міняти П. на Петра. Вже в якості експеримента додали імена діячів для усіх вулиць Львова. Результат: інформаційного навантаження 0, але на мапі виникає проблема довгих написів (точніше їх відсутність). Для невеличких міст вірогідність, що співпадає прізвище діяча і перша літера імені - мізерна.

Загалом, якщо комусь муляє очі П. - міняйте на Петра і дублюйте стару назву в short_name. Я особисто не бачу сенсу в такій роботі

Я маю намір повидаляти польські назви з old_name для вулиць Львова. На мою думку, old_name є сенс юзати для вулиць Братуня (стара назва Албанська), Героїв Майдану (стара назва Гвардійська), і т.п. Старі назви цих вулиць ще актуальні і вживаються, на відміну від назв, які були у вжитку 75 рокі тому.

Підтримую. old_name має містити тільки ті колишні назви, що досі у вжитку.
Пропоную в вікі виправити "Застаріла, але ще загальновідома назва. " на "Застаріла, але ще часто вживана назва. "