Національна класифікація "admin_level"

Ніби нічого поганого й немає в цій пропозиції, але все ж якось не хочеться.
place-лінія і place-точка описують один і той же об’єкт, для кожної place-лінії завжди має існувати place-точка.
Алгоритмічно просто знайти внутрішню place-точку для place-лінії. Без зв’язку хіба значно складніше?

Конвертер розуміє полігон place і як окрему лінію, і як мультипролігон. І йому достатньо, щоби точка place була всередині полігону чи мультиполігону place з тим же name та place=xxx

Два методи прийнятні. Але відношення все ж кращі. Ті самі аргументи, що і з вулицями, але мова навіть не про це.

Якщо покрити пазлом з міськ/сільрад велику область, ви побачите, що просто place-лінії у вас почнуть зникати. Вам доведеться використовувати відношення multipolygon або ж boundary. І от перший тип відношення, на мою думку, не дуже підходить.

boundary - це ж той самий multipolygon + додаткові ролі (admin_centre, label)

ніби все логічно, я не проти, скоріше “за”:

  • замість абстрактного “multipolygon” “boundary” дійсно краще
  • можна явно зв’язати кордон населеного пункту з place-точкою

Як виявилося, даних admin_level недостатньо. Як виявилося, пан olehz рік тому позначив міські райони Києва тегом place=city_district
Причому цей тег ніде не задокументований. Але Борис346 його й використав для конвертера (конвертер з конфігом Бориса ігнорує мультиполігони 6 адмін.рівня, якщо там є цей тег).

Народ! То може, треба ввести нові теги place=region (область), place=district (район в області), place=subdistrict (територія сільради чи селищної ради в районах області)? І використовувати їх для адресації. А про admin_level забути. І нехай пан Дудка крутить тим admin_level як циган сонцем :slight_smile:

Особисто я тепер вважаю, що цього робити не варто. Наразі ми не можемо лише розрізняти смт. від сіл і міст. Сільради і міськради можна відрізнити по типу place admin_centre, а райони міст від районів області по рівню admin_level в запропонованій dudka схемі.

Тому давайте краще проголосуємо за схему dudka, де міські райони усіх міст включаючи Київ, мають рівень 7. Для будь-якого конвертора умова “place=city_district” ні чим не гірша за умову “admin_level=7”, хіба ні?

Описав свою схему тегування у вигляді графу, можливо так наглядніше.
https://www.dropbox.com/s/zwkwqttq5q91xii/graph.png

Якщо у когось окрім дімонстра є питання чи заперечення - прошу озвучувати.
Якщо ж немає - давайте затвердимо схему і закриємо це питання.

За кілька тижднів планую закінчити Львівську область за схемою dudka. Межі сільрад взяті з кадастрової мапи, які як виявилось застарілі і не точні. Аби покрити усю країну пазлом з сільрад без автоматизації знадобляться роки. Але до цього потрібно прагнути. Тому я обома руками за схему dudka

Ну, то добре, що міські райони тепер не плутаються з обласними районами.
Але якось дивно виходить з обласними центрами - маємо щось типу “місто Харків у регіоні Харків”. Як мені малювати межі Харкова? На полігоні Харкова прописати admin_level=6, name=Харківська міська рада, а потім зробити ще один релейшен з тими самими членами та підписати його як place=city, name=Харків ?

По факту маємо, що місто Харків адміністративно входить в Харківську міськраду. Особисто я не проти аби можна було по admin_level відрізняти міськради обласного підпорядування від районів області. Як варіант, у районів 6, а у міськрад 5? Хоча це і зараз можна зробити проаналізувавши name. Якщо admin_level=6 і name закінчується на " район" - це район області, інакше міськрада.

У випаду Харкова - саме так.

А у “Міськради міста районного значення” хіба не може бути свого “Району міста/міськради”? По актуальній пропозиції як це відображати.

Чому міськради обласного і районного значення мають різний admin_level? Чому їх не позначити окремим тегом?

Точно так я досі не зрозумів особливих статусів Києва і Севастополя. Київ входить в Київську область і є її столицею. Для чого в ОСМ його вирізали із області.

Чому тут всі хочуть запихнути в ОСМ поділ по коату?

Я завжди сприймав admin_level поділ, як написано в Вікіпедії “за географічними ознаками” і “за своїм статусом”. У вас всіх бажання переробити його на “за місцем у системі адміністративно-територіального устрою України”. Я не бачу в цьому потреби, але якщо ви таки придете до цього, то прошу спочатку існуючий поділ зберегти з іншими тегами. Наприклад змінити актуальні теги admin_level на geographical_level, а потім вже виставляти admin_level той який ви будете оприділяти по своїй таблиці.

Так, не може. На райони поділяються тільки великі міста, всі вони є містами обласного значення.

Оскільки міськрада обласного значення не є частиною районів області, має в межах області той же статус що й райони то і admin_level у неї такий же як у районів:
Львівська міськрада.
Болехівська міськрада.
Також як зазначено на графі міськради облзначення можуть включати в собі міськради райзначення, наприклад Луганська міськрада включає Олександрівську міськраду.

Київ не є частиною [Київської області](Київської області). Ось список міст Київської області: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A004MV?rdat1=17.03.2013&rf7571=14962
Також, як бачите, деякі міста(Березань, Біла Церква, Бориспіль, Бровари тощо) також не належать “своїм” районам(Березанському, Біло-Церківському, Бориспільському, Броварському).

Тому що КОАТУУ описує адміністративно-територіальний устрій України. Саме така інформація і необхідна в admin_level-тегах.

Усі три вікіпедійні “підстави” є взаємодоповнюючими. Запропонована схема описує класифікацію за усіма зазначеними “підставами”.
Існуючий поділ не настільки кардинально зміниться щоб зберігати його окремо. Ті дані що будуть змінюватися не несуть ніякої користі, оскільки вносилися за відсутності єдиної схеми тегування, вносилися так як вважав правильно окремий мапер.
Дані що пропонується змінити:

  • райони Києва, Севастополя: admin_level=6 → 7
  • міськради Криму: admin_level=7 → 6
  • міськради обласного значення: admin_level=* → 6, також будуть “вирізані” з районів, якщо цього ще не зроблено.
  • зв’язки що містять одночасно admin_level=* і place=* будуть роз’єднані на 2 окремі, наприклад Чернівці, аналогічно Львівській міськраді і Львову.

Я вважаю інакше, тому якщо ви всі згодитесь вносити зміни, то я ще раз наполегливо прошу зберегти існуючу структуру в окремому тезі.

Існуюча структура не є структурую: однотипні дані хаотично мають різні admin_level. Для чого можуть знадобитися такі дані?

До речі, у нас є ще багато сел, які мають точку з place=village, name=xxxxxx та обведені полігоном з boundary=administrative, admin_level=8 та без тегів place та name. Наприклад, в Луганській області. Я так розумію, що це наслідки якогось імпорту даних.

dudka, а як ти ставишся до ідеї розділити райони області від міськрад обласного підпорядкування? Для перших литиши admin_level=6, а другим присвоїти admin_level=5

вони ж розділені: https://www.dropbox.com/s/zwkwqttq5q91xii/graph.png
райони області: admin_level=6
райони міськрад: admin_level=7

можна розділити, я не проти

в поточній схемі райони області і міськради області мають один рівень (admin_level=6). я пропоную їх також розділити

а яка власне ціль такого розділу?
Болехівська міськрада нічим таким не відрізняється від звичайного району, окрім того, що трохи менше і назва не “Болехівський район”, а “Болехівська міськрада”.
Аналогічно Ялтинська міськрада

В інших країнах подібні поняття ніби не розділяють на окремі admin_level: Вроцлав як powiat grodzki має admin_level=6, при цьому примикаючий powiat wrocławski теж має admin_level=6.
Ось ще сусідні Kreisfreie Stadt Нюрнберг і Landkreis Erlangen-Höchstadt.
В Росії також “городской округ” має admin_level=6, аналогічно районам області: Смоленск, Смоленский район

Розділити райони від обласних міськрад. З плюсів: більш зручна фільтрація по admin_level (без аналізу name) і більш жирніші лінії в рендарах навколо обласних міст. Всеодно у нас admin_level=5 не використовується.