Національна класифікація "admin_level"

А до того, що точка Київ входить до складу полігону з границями міста Київа в якості admin_centre. Також вона є admin_centre для полігонів Україна та Київська область

А ще, мені не відомо чому, є admin_centre для полігону Києво-Святошинського району, мабуть її треба прибрати звідти.

PS. Вважаю за доречним прибрати з точки http://www.openstreetmap.org/browse/node/26150422 теґ admin_level = 2, так як він задається для кожного зв’язку, до якого вона входить, окремо.

Очевидно тому, що адміністративним центром Києво-Святошинського району є м.Київ :slight_smile:

del

dudka, перш ніж пропонувати якусь схему тегування, слід продумати особливості її використання і людьми-маперами, і програмами-конвертерами, валідаторами, пошуковими сервісами. Передбачити різні нюанси. А не просто “передрати” структуру КОАТУУ як школяр “передирає” домашнє завдання, а потім на всі зауваження відгавкуватися “це проблема конвертера”, “це проблема Номінатіма”, “а я так хочу”.

Це до чого цей плач?
КОАТУУ відображає реальний адміністративний поділ України. Саме це і варто відобразити в admin_level, а не якісь видуманий dimonster’ом чи кимось іншим адмінподіл.
Ні у конвертерів, ні у номінатіма немає проблем з запропонованою схемою тегування, проблеми тільки особисто у вас.

Ну тоді дайте зразок конфіга для osm2mp.

http://code.google.com/p/osm2navitel/source/browse/trunk/cfg/addressing-ru.yml

Это, типа, чтобы я отвязался?
А прочитать тот конфиг не пробовали?
Нужен конфиг, соответствующий вашей схеме.

Може вам ще налаштувати щоденну конвертацію і заливати в навігатор?

Ваше сферичне “чітать пробовалі?” абсолютно неінформативне.
Якщо є якісь проблеми з конфігом - описуйте проблему і радьтеся з розробниками osm2mp якщо чогось не розумієте.
borism346 зміг скористатися даними admin_level для заповнення даних районів і областей, можливо і у вас вийде.

Це тому що я тоді вказав для районів міста Києва adminLevel=9

А що воно дає? Звідки така необхідність? Наприклад, для Львівської міськради ви також пропонуєте районам виставити admin_level=9? І вас не хвилює, що місто Винники підпорядковане Личаківському району і за логікою має мати admin_level нижчий за район.

Ну от що ви знову вигадуєте?
borism346 все зробив ще 27го лютого, а ви вказали “для районів міста Києва adminLevel=9” вже після того - 2го березня

dudka, є питання. ти пропонуєш наступне:
6 - райони областей, міськради обласного значення
7 - райони міст обласного значення
8 - “голі” міста обласного значення, міськради районного підпорядкування, селищні ради, сільські ради

А як бути з “голими” містами районного підпорядкування. Тобто, міськрада мінус села, межу яких можна провести по генплану.

Потрібно намалювати “голий” [мульти]полігон і поставити на нього place=city/town і при цьому ніяких admin_level.
Аналогічно і “голі” міста обласного значення не потрібно позначати admin_level=8. Наприклад, Львів - це place=city, без admin_level=*.

Це по мотивам російської схеми
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:%D0%9E%D1%88%D0%B8%D0%B1%D0%BA%D0%B8_%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86#.D0.9C.D0.B0.D1.82.D1.80.D1.91.D1.88.D0.BA.D0.B0
http://shtosm.ru/2011/03/07/1/
В двох словах: населені пункти позначаємо тегами place=, адміністративні кордони позначаємо тегом admin_level=.

Проблема у тому, що відношення multipolygon не підтримує роль admin_centre. Мене бентежить необхідність використовувати “костилі” аби однозначно звязати точку place з полігоном place. Адже тоді звязати можна буде тільки по name.

Пропоную замість відношення multipolygon юзати всеж відношення boundary без тегу admin_level, або навіть і без тегу boundary=administrative

Ніби нічого поганого й немає в цій пропозиції, але все ж якось не хочеться.
place-лінія і place-точка описують один і той же об’єкт, для кожної place-лінії завжди має існувати place-точка.
Алгоритмічно просто знайти внутрішню place-точку для place-лінії. Без зв’язку хіба значно складніше?

Конвертер розуміє полігон place і як окрему лінію, і як мультипролігон. І йому достатньо, щоби точка place була всередині полігону чи мультиполігону place з тим же name та place=xxx

Два методи прийнятні. Але відношення все ж кращі. Ті самі аргументи, що і з вулицями, але мова навіть не про це.

Якщо покрити пазлом з міськ/сільрад велику область, ви побачите, що просто place-лінії у вас почнуть зникати. Вам доведеться використовувати відношення multipolygon або ж boundary. І от перший тип відношення, на мою думку, не дуже підходить.

boundary - це ж той самий multipolygon + додаткові ролі (admin_centre, label)

ніби все логічно, я не проти, скоріше “за”:

  • замість абстрактного “multipolygon” “boundary” дійсно краще
  • можна явно зв’язати кордон населеного пункту з place-точкою

Як виявилося, даних admin_level недостатньо. Як виявилося, пан olehz рік тому позначив міські райони Києва тегом place=city_district
Причому цей тег ніде не задокументований. Але Борис346 його й використав для конвертера (конвертер з конфігом Бориса ігнорує мультиполігони 6 адмін.рівня, якщо там є цей тег).

Народ! То може, треба ввести нові теги place=region (область), place=district (район в області), place=subdistrict (територія сільради чи селищної ради в районах області)? І використовувати їх для адресації. А про admin_level забути. І нехай пан Дудка крутить тим admin_level як циган сонцем :slight_smile: