osm2mp пропише всім addr:district=“Первомайська міськрада”, оскільки у неї admin_level=6, а addr:city візьме з place-полігонів(вони не перетинаються - тому ніяких конфліктів).
Повна адреса: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A005?rdat1=10.03.2013&rf7571=18996
27, вулиця Леніна, Тошківка, Первомайська міськрада, Луганська область, Україна.
[addr:housenumber],[addr:street],[name from place=*],[name from admin_level=6],[name from admin_level=4],[name from admin_level=2]
Ну це вже інша справа.
Взагалі, проблеми виникають в основному, з адмін. районами у великих містах. Бо конвертер намагається розташувати “населений пункт” (place=city) у якомусь районі самого міста.
Ось, наприклад, точка з place=city, name=Київ потрапляє в регіон з admin_level=6, name=Шевченківський район, а також в регіон з admin_level=4, name=Київ та регіон з admin_level=2, name=Україна.
І тоді адреса якогось будинку у Києві буде такою:
4, Костьольна вулиця, Київ, Шевченківський район, Київ, Україна.
9, Суворова вулиця, Київ, Шевченківський район, Київ, Україна. (Хоча насправді та вулиця у іншому районі).
А у пошуку міста буде так: місто Київ, що розташоване у “Шевченківський район, Київ, Україна”)
Отже нам потрібно все ж таки прийти до остаточного порозуміння, що до використання admin_level :), щоб уникнути наведених у повідомленні вище ситуацій.
Поки що пропоную відкотити наведений набір змін.
Підхід dudka та Землемера мені імпонує, ще раз наведу посилання на чернетку з пропозиціями в вікі [Uk:Вікіпроект Україна/Адміністративно-територіальний устрій](http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект Україна/Адміністративно-територіальний устрій)
dimonster, щодо районів Києва і Севастополя… можливо дійсно буде краще поставити їм admin_level=7, як і районам інших міст.
Треба ще порадитися з _sev’ом.
Колись давно його думка була така: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=192047#p192047
Larry0ua, як не дивно але зміни в changeset/15323222 відповідають чернетці наших admin_level’ів.
andygol, недоліком схеми Землемер’а є наявність перетинів на 7-му рівні.
Райони в містах облзначення часто включають містять міста-сателіти. Ось цим містам-сателітам думаю логічніше ставити admin_level=8, а не admin_level=7.
dudka, якщо це не так важко, чи не міг би ти ще раз для всіх навести варіант своєї пропозиції по admin_level (з останніми уточненнями)?
Думаю, що можна спробувати позначити Львів за твоїм варіантом в якості прикладу, бо він вбирає в себе всі викрутаси нашого адмінустрою, а також Киїів, як місто з особливим статусом. Після чого провести вже голосування, чи почати використання схеми «де факто».
Львів свого часу був позначений так як треба, але там вже все змінили: міста-сателіти повиключали з районів Львову, хоча наприклад м.Винники є частиною Личаківського району. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A008?rdat1=11.03.2013&rf7571=21658
Київ/Севастополь також уже позначений admin_level=4, admin_level його районів обговорюється: 6 чи 7.
Я б усім населеним пунктам дав admin_level=8, а адмін.районам у населених пунктах admin_level=9. Інакше незрозуміло, де район у населеному пункті, а де район в області. А це дуже важливо, бо якщо точка з place=town потрапляє в мультиполігон з admin_level=???, то незрозуміло, чи то місто є частиною району, чи то район є частиною міста.
Крім того, у нас деякі регіони, які називаються “місто …” (наприклад, те “місто Первомайськ”) насправді є сукупністю декількох населених пунктів.
Щось таке, до речі, є й в Росії. Наприклад, “МО город Краснодар” включає в себе населений пункт місто Краснодар, а також декілька інших населених пунктів - станиць.
А загалом схема від dudka видається мені найлогічнішою. Єдине, чого мені в ній не вистачає - це розширеного списку place для однозначно визначення району, міськрад, селищних та сільських рад. Хоча можна звичайно і по name визначати.
Давайте тоді усім внутрішнім районам усіх міст(в тому числі і Києва і Севастополя) поставимо admin_level=7. При цьому не використовувати admin_level=7 для інших даних.
І для osm2mp так буде краще і для nadoloni.com так зручніше.
Ліпше поставити рівень 9, а рівень 7 залишити для сільрад та інших рад, тобто чогось нижчого, ніж район в області (рівень 6), але вищого, ніж село (рівень 8).
А з Севастополем не все так просто. Бо якщо подивитися на http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A005?rdat1=12.03.2013&rf7571=41624
побачимо, що є у регіоні “місто Севастополь” є 4 міськи райони, 28 сіл, а також місто Інкерман, селище Сонячний, смт Кача.
Спочатку треба розібратися, що з цього є “населеним пунктом”.
Може треба зробити отак:
весь регіон “місто Севастополь” з усіма селами, міськими районами, Інкерманом, Сонячним та Качею позначити як “Севастополь-регіон, admin_level=6, без тегу place=city”
ті чотири міські райони позначити кожен як admin_level=9 та обвести лінією “place=city, name=Севатополь”,
Сонячний, Качу, Інкерман та села позначити як place=town та village.
А може, треба якось інакше. Може, хтось з місцевих маперів щось підкаже?
Інкерман є частиною Балаклавського району, тому admin_level Інкермана має бути нижчим(більшим), ніж admin_level Балаклавського району:
Інкерман admin_level=8
Балаклавський район admin_level=7
Я наполягаю, щоби всі райони, ради та інші **утворення всередині населених пунктів **понизити на 9 рівень. Щоби не було плутанини: чи то Шевченківський район входить у місто Київ, чи то місто Київ входить у Шевченківский район.
Бо комп’ютер - не людина, і не зрозуміє таких “очевидних” речей. Для нього існують лише точка з тегами place=city, name=Київ та полігон з name=Шевченківський район, admin_level=6.
Або інший приклад: полігон з name=Шевченківський район, admin_level=6 та точка з place=village, name=Тетянівка (у Харківській обл). Ось тут як бути? Що конвертеру робити? Включати Тетянівку до Шевченківського району чи вважати Шевченківський район частиною Тетянівки?
І взагалі, дуже погано, що у нашій класификації немає поняття “населений пункт”. Бо карту, в якій неможливо визначити межі кожного населеного пункту та його приналежність до області, району чи ради, неможливо використовувати у навігації. А без можливості “залити карту у навігатор” наша карта нічим не ліпша від гуглокарти, яндекса чи паперової карти.
А за яким шаблоном виставляти name для селищних/сільрад? Наприклад, в тій самій Львівській області, для котрої я повносив межі 70% сільрад.
І стара проблема, як бути з кордонами сіл в межах однієї сільради? Адже голубі зони (згідно кадастру) можуть бути розкидані по усій території сільради. Тобто в яких-то випадках сільрада = село, а в інших треба окремо створювати кордони сіл. І невідомо за яким принципом.
Nominatim, наприклад, вертає таку адресу при запиті на “Тетянівка”: Татьяновка, Шевченковский район, Харьковская область, 63621, Украина. Проаналізувати в яких адміністративних полігонах знаходиться центр НП і відсортувати його за admin_level - не так вже й важко