De vier lussen van de Route Haaksbergen toegevoegd .
Nog niet helemaal naar mijn zin, maar we komen er welâŚ
De volgende routes toegevoegd aan MTB Network Regio Twente:
MTB routes Enschede
MTB Routes Haaksbergen
Via Waymarkedtrails.org zijn de GPX files te downloaden
Net de laatste OFM gedownload,ik weet niet of het de bedoeling was,maar de bovenstaande MTB Routes verschijnen in het groen in OFM
Wat is daar mis mee? Niet zichtbaar?
done.
Volgens mij ben je nog meer vergeten:
http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/?map=route&zoom=17&lat=51.97282&lon=5.78286&layers=B00000FFFFFTFFFFFF
en hier loopt de route dwars door het bos, niet over een pad:
http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/?map=route&zoom=18&lat=51.97&lon=5.79449&layers=B00000FFFFFTFFFFFF
http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/?map=route&zoom=18&lat=51.98568&lon=5.81111&layers=B00000FFFFFTFFFFFF
Er ontbreken nogal wat meer âhighwaysâ onder die mtb routeâŚ
Niets mis mee hoor!
Ik denk dat AnkEric dit onderhoudt. Ik heb alleen een klein, ontbrekend stukje toegevoegd. (Als je de MTB-route bedoelde).
AnkEric rijden vlgs mij toch alleen tandem?
Hier nog meer van jouw highway=fietspad: http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/?map=bugs&zoom=17&lat=51.97286&lon=5.78433&layers=B00000TTTTTTFFF
Tjaaa.
Ik denk dat dit ook nog een onverplicht fietspad is (dus mofa=no), maar zeker weet ik het niet meer.
Tijd om erop uit te trekken.
Wat ik me herinner van dat fietspad vanaf de Boersberg, is volgens mij inderdaad onverplicht fietspad.
Op verzoek van ligfietser (nav vraag over een stukje fietspad waar deze mtb-route overheen gaat) ook paar punten bekeken/aangepast aan de hand van lokale kennis.
Bij de italiaanseweg loopt de MTB-route inderdaad niet over de italiaanseweg (althans bij dat stuk vanaf de Fonteinallee. Hoe het bospad precies loopt, durf ik niet zo te zeggen. Ben er vrijdag wel met de racefiets omhoog gegaan, maar dat was via de verharde weg
Op paar paden (gedeelte Italiaanseweg tussen de Kerklaan en kruising Utrechtseweg/Wolfhezerweg heb ik gisteren op de MTB-route highway=path ingetekend.
Misschien binnenkort maar een keer met de MTB paar stukken fietsen, zodat ik de info kan controleren/corrigeren. Hoewel inder de bomen de gps er ook nog wel eens iets naast zit, kan het nog wel af en toe moeilijk zijn om pad juist in te tekenen.
groen_duiven
Ik ben teruggegaan naar de gegevens van mijn GPS-logger (Columbus) en liep de route na. Ik kom dit tag tegen: bicycle=official, (b.v. bij het ingetekend stukje van groen_duiven maar ook hier een stukje die ik zelf had ingezet).
Ik weet echter niet wanneer we bicycle=official gebruiken (en weet ook niet meer dat ik het zelf ooit gebruikte). Uit de wiki is me onduidelijk wanneer het toe te passen (het lijkt een âaccessâ tag, en zou dan i.p.v. âdesignatedâ moeten worden toegepast; dan is het m.i. dubbelop).
Het valt me ook op dat overal waar men de Eurovelo routes heeft ingevoerd er weer bicycle=yes is toegevoegd aan alle wegen en fietspaden waar de routes overheen gaan.
Volgens mij zijn die door een Duitser ingevoerd. Zoals gebruikelijk hebben die moeite met begrijpen dat niet de hele wereld Duitsland is.
Hij geeft als argument: âwhen Iâm making EuroVelo cycle route Iâm adding bicycle=yes. In every country in Europe. So please donât bother with this. I think itâs not a problem.â
Maar hij geeft ook aan dat hij het eigenlijk niet nodig heeft (b.v. voor routing):
" So my answer is: I donât need this tagging. So you or anyone alse can change this. No problem. "
Hij heeft gelijk dat het eigenlijk niets uitmaakt. Maar om erger te voorkomen, haal ik het weg als ik het toevallig tegenkom. (Anders geeft het een mogelijke foutmelding op de onvolprezen BTM en wie weet wat men dan ervan gaat maken.)
Ik denk dat mijn bezwaar is dat hij semi-automatisch de tagging op de weg zelf aan het aanpassen is (âin every country in Europeâ ), zonder te weten hoe het daar werkelijk geregeld is, vanuit zoân âarmchair taggingâ principe van âik kan het wel, dus ik doe hetâ.
@Frankl2009: Ik vroeg me ook al waf wat het nut van die bicycle=official was. Dus het kan zijn dat ik het in het verlengde er van ergens heb overgenomen. Maar zelf gebruik ik dit niet.
Want wat ik me nog van vroeger kan herinneren in mijn woonplaats Wolfheze (waar we zowat in het bos woonden): Bij zoân bospad stond een groen bordje dat je de paden niet verlaten mocht, toegang tussen zonsopgang en ondergang en dat je op de paden mocht wandelen en fietsen. Misschien dat daar ergens dat bicycle=official vandaan komt.
In Doorwerth zag ik ook stukjes van bicycle=yes op fietspad van EuroVelo. Ik had het hier en daar al verwijderd (mede nav mailwisseling met ligfietser)
groen_duiven
@Frankl2009: Ik vroeg me ook al waf wat het nut van die bicycle=official was. Dus het kan zijn dat ik het in het verlengde er van ergens heb overgenomen. Maar zelf gebruik ik dit niet.
Dat geldt ook voor mij. Ik kan me er iets bij voorstellen als je highway=cycleway gebruikt voor alles wat te fietsen is* (en geen weg is), maar anders dekt m.i. =cycleway het âofficieelâ al.
(*wat ik zelf niet doe.)
Hijack
Begonnen met de twickel routesâŚ
ja,
Hijack
ja, enigzins off topic.
(Edit: Maar het ging nog wel over MTB-routes!)