Чи хтось знає copyright статус аерофотографій, які є частиною генплану міст (чи як воно називається). З одного боку, начебто вони робились коштам платників податків, тобто мали б бути public domain, але як воно насправді…
Не можна використовувати комерційні матеріали. Тобто, кошти платників податків не передбачають отримання грошового зиску (продажу, перепродажу фото). А якщо замовником знімків виявиться якась зацікавлена (в будівництві, участі в тендері і тп) комерційна структура, тоді потрібен письмовий дозвіл.
Між нами скажу: малювати можна за будь-якими знімками, тільки обережно Траплялись випадки, коли на знімках умисно робились неточності (наприклад, неіснуючі будинки), які горе-малювальники переносили в Osm. Це і було доказом нелегального використання матеріалів. А якщо жити в цій місцевості або бувати там неодноразово, то таких неточностей можна уникнути. Довести нелегальність використання матеріалів в такому разі бути майже неможливо.
Ага, зрозуміло.
Хочу зробити мапу для свого міста, в якому живу: Українка, Київскої області. Містечко реально дуже маленьке (принаймні частина з багатоповерховою забудівлею), тому сподіваюсь, що впораюсь сам.
Власне на maps.google.com там досить якісне зображення наявне. А стосовно “крашанок” – то все одно я всі будинки маю пообходити, щоб їх номери позаписувати.
А з цим у нас взагалі жах – є декілка вулиць (менше десятка, здається), і всі будинки дуже незрозумілим чином прив’язані до вулиць. А нумерація взагалі незрозуміла. Тобто якщо не знати точно, де саме знаходиться конкретний номер, то інтерполювати абсолютно неможливо.
Тобто аерофото мені потрібне в першу чергу для контурів будинків.
Раз вже пішла така розмова, вибачте, а може хтось ткнути мене в місце, де описано як можна підкласти будь-який малюнок в Josm (чи інший редактор), а не тільки Яху карта?
Дивись на лівий бік екрану, там повинна бути кнопка кольору хакі з чотирма білими стрілками на різні боки в середині. Активуй перед цим шар з малюнком та за допомогою цієї кнопки можеш тягати малюнок мишею по екрану, нижче під кнопкою є інші для розтягування/масштабування малюнка.
Ця хакі кнопка впливає на WMS layer - тобто шар мапи Landsat.
А мені потрібно перемістити/маштабувати малюнок завантажений за допомогою плагіна PicLayer
Там є 5 кнопок (з оранжевим квадратом і стрілками) - ними можна змінювати розмір і положення картинки, але вони працюють тільки коли немає шару з даними.