Ну, значит, надо вместо admin_level ввести какие-нибудь “koatuu_level” и “addr_level”. Кстати, на многих населённых пунктах я уже встречал тег koatuu.
Общепринятыми на уровне чего? На уровне планеты Земля - нет. На уровне государства Украина - да.
Вот, смотрите, сколько этих самых сельсоветов по Харьковской области. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A004RASIL?rdat1=08.03.2013&rf7571=32067
И в каждом сельсовете есть есть “внутри” несколько населённых пунктов - сёл.
В отличии от России, у нас я не встречал каких-то административных классификаторов помимо КОАТУУ.
http://nadoloni.com/editor (разделы КОАТУУ и НП) специально для этого навалял. Во Львовской области с этим лучше всего. Только есть проблема. Например:
ЛЬВІВСЬКА МІСЬКА РАДА [4610100000]
- РАЙОНИ М.ЛЬВОВА [4610130000]
--- ЗАЛІЗНИЧНИЙ [4610136300]
--- ГАЛИЦЬКИЙ [4610136600]
--- СИХІВСЬКИЙ [4610136800]
--- ФРАНКІВСЬКИЙ [4610136900]
-- ЛИЧАКІВСЬКИЙ [4610137200]
--- ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ [4610137500]
- МІСТА, ПІДПОРЯДКОВАНІ ЛИЧАКІВСЬКІЙ РАЙРАДІ М.ЛЬВОВА [4610160000]
--- ВИННИКИ [4610160300]
- СЕЛИЩА МІСЬКОГО ТИПУ, ПІДПОРЯДКОВАНІ ЗАЛІЗНИЧНІЙ РАЙРАДІ М.ЛЬВОВА [4610165000]
--- РУДНЕ [4610165500]
- СЕЛИЩА МІСЬКОГО ТИПУ, ПІДПОРЯДКОВАНІ ШЕВЧЕНКІВСЬКІЙ РАЙРАДІ М.ЛЬВОВА [4610166000]
--- БРЮХОВИЧІ [4610166300]
Виходить, що саме місто КОАТУУ не має. Код має лише міськрада в скалад якої окрім Львова включені ще й інші міста та селища.
Просто замечательно, что эти два утверждения оказались в одном сообщении.
Получается, классификаторов кроме КОАТУУ нет, но целям OSM он в полной мере не удовлетворяет. Значит, для OSM нужна классификация отличная от КОАТУУ.
Следовательно, наиболее рациональным будет помещать koatuu отдельно, а admin_level - отдельно, в разных тегах.
Ну да, выходит, что черта города не берет участия в административном делении по КОАТУУ. Если хотим придерживаться КОАТУУ с нее нужно убрать теги сязанные с административными границами.
А чим не влаштовує класифікація за КОАТУУ? У нас один державний класифікатор — КОАТУУ, що заважає використовувати його, в якості базового для admin_level?
Ну так всё-таки, если по admin_level нельзя привязать населённый пункт к области (району, сельсовету), то как это можно сделать без использования addr:region, addr:district, addr:subdistrict ?
Нет, действительно: мне не раз попадались учебные задания, которые преподаватели дают студентам, чтобы научить их решать задачи разными способами.
С дидактической точки зрения, возможно, это вполне оправдано, но откуда такие ограничения берутся в реальной задаче?
PS. В российской ветке OSM на подобный вопрос обычно отвечают - анализируйте геометрию (т.е. внутри какого полигона лежит данный объект). Мне лично такой подход не нравится, но он тоже имеет место быть.
Приведений приклад Берліну не дуже вдалий, бо в Німеччині три міста (Берлін, Гамбург і Бремен) є одночасно містом і федеративною землею. Якби Київ був одночасно областю і містом, тоді варто було б ставити amin_level=4 (на мою думку). Якщо дивитися далі на Німеччину, то федеративна земля Бранденбург знаходиться навклоло Берліну, але має свою столицю - Потсдам. Так що на відміну від України, в Німмечині думали логічно коли робили адміністративний поділ.
Не розумію чому міста з особливим статусом не можна позначити особливим тегом? Для якиї цілей потрібно знати, що Київ, Севастополь є містами з особливим статусом?
Тут все значно цікавіше
В нас в Україні, згідно з класифікацією (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/a002) є навіть міста у місті. Або село у місті. Або місто, яке складається з міста, кількох селищ та сіл
Аналогічно адмінцентром Криму є не Севастополь, а Сімферополь, а центр Київської області все ж колись перенесуть з Києва в Ірпінь(про що говорять вже кілька років) чи Бровари чи в інше місто.
admin_level=4 для Києва і Севастополя - для того щоб повністю покрити Україну полігонами(областями + Київ + Севастополь) рівня 4 без прогалин.
admin_level=6 для міст облзначення - для того щоб повністю покрити Україну полігонами(районами області + міста облзначення) рівня 6 без прогалин. До того ж це дозволяє включити в них райони міста(admin_level=7) + міста-сателіти(admin_level=8) без перетину полігонів на одному рівні
Ідея відсутності прогалин на всіх рівнях адмінподілу(2/4/6/8) мені здається логічною.
КОАТУУ також визначає області,Київ,Севастополь як адмінодиниці одного рівня.
osm2mp пропише всім addr:district=“Первомайська міськрада”, оскільки у неї admin_level=6, а addr:city візьме з place-полігонів(вони не перетинаються - тому ніяких конфліктів).
Повна адреса: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/z7502/A005?rdat1=10.03.2013&rf7571=18996
27, вулиця Леніна, Тошківка, Первомайська міськрада, Луганська область, Україна.
[addr:housenumber],[addr:street],[name from place=*],[name from admin_level=6],[name from admin_level=4],[name from admin_level=2]
Ну це вже інша справа.
Взагалі, проблеми виникають в основному, з адмін. районами у великих містах. Бо конвертер намагається розташувати “населений пункт” (place=city) у якомусь районі самого міста.
Ось, наприклад, точка з place=city, name=Київ потрапляє в регіон з admin_level=6, name=Шевченківський район, а також в регіон з admin_level=4, name=Київ та регіон з admin_level=2, name=Україна.
І тоді адреса якогось будинку у Києві буде такою:
4, Костьольна вулиця, Київ, Шевченківський район, Київ, Україна.
9, Суворова вулиця, Київ, Шевченківський район, Київ, Україна. (Хоча насправді та вулиця у іншому районі).
А у пошуку міста буде так: місто Київ, що розташоване у “Шевченківський район, Київ, Україна”)
Отже нам потрібно все ж таки прийти до остаточного порозуміння, що до використання admin_level :), щоб уникнути наведених у повідомленні вище ситуацій.
Поки що пропоную відкотити наведений набір змін.
Підхід dudka та Землемера мені імпонує, ще раз наведу посилання на чернетку з пропозиціями в вікі [Uk:Вікіпроект Україна/Адміністративно-територіальний устрій](http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект Україна/Адміністративно-територіальний устрій)
dimonster, щодо районів Києва і Севастополя… можливо дійсно буде краще поставити їм admin_level=7, як і районам інших міст.
Треба ще порадитися з _sev’ом.
Колись давно його думка була така: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=192047#p192047
Larry0ua, як не дивно але зміни в changeset/15323222 відповідають чернетці наших admin_level’ів.
andygol, недоліком схеми Землемер’а є наявність перетинів на 7-му рівні.
Райони в містах облзначення часто включають містять міста-сателіти. Ось цим містам-сателітам думаю логічніше ставити admin_level=8, а не admin_level=7.