Конвертації в формати навігаторів

Свіжу версію не завантажив, працюю з попередньою.
Не все добре в опціях конвертації для Гармін.
Розвязка коло авторинку Чапаєвка. http://www.openstreetmap.org/?lat=50.34115&lon=30.55109&zoom=15&layers=T
Ось знімок екрану програми BaseCamp, як вона бачить карти з мого навігатора.
Карта з http://garmin.openstreetmap.nl/ (майже як і повинно бути)

ОСМ Україна від Larry0ua

Частина бокових заїздів мало того, що виглядає тоненько, ще й навігатор веде не під міст (до речі, мостів не має) та направо (з Кончої Заспи на Заболотного), а одразу наліво.

чекаю від автора стилю новішу версію, яка нормально виглядає на Nuvi, як тільки отримаю, одразу сконвертую нову

Ложная тревога. То ли виной была опция навигатора “показывать трек на карте”, то ли еще что-то.Короче, навигатор до этого вел по смеси обзорной карты и ОСМ, при чем не в пользу ОСМ.
Сейчас навигация работает чУдно.
Осталось разобраться с адресным поиском.
Будем пытаться или ну его …?

насколько у меня получилось в процессе гугления, от mkgmap еще не добивались поиска до дома, так что ждем, пока эта функциональность появится в самом конвертере… Другой вариант - использовать osm2mp и опять gpsmapedit, но, во-первых, я не уверен на счет результата, во-вторых, я этого никогда еще не делал, в-третьих, этот способ мне просто не нравится из-за его медлительности и возможных падений от всяких ошибок в данных :slight_smile:

так что если надо, я попробую, но стиль точно будет другой.

Оновив карту Харківської обл. під Навітел. http://www.dimonster.w.pw/ Зробив український та російськомовний варіанти.
Я сьогодні довго ламав голову: чому на російськомовній карті назви районів пішли транслітом з української. Думав, що я щось напортачив з конвертером. Виявилося, що російськомовних назв у name:ru не було взагалі :slight_smile: Відкрив ДЖОСМ, дописав. Хоча, можливо, щось пропустив.

Як і обіцяв, викладую збірочку Навітел Навігатор 3.2.6.3594 з емулятором WinCE. http://sendfile.su/758312
Качайте, розархівуйте у окрему папку. Запускайте Navitel.bat. Карти можна класти у папку MAPS. Там вже лежить моя карта Харківської області. Карти у папці мають бути сумісні між собою. Інакше зробіть під них окрему папку та проіндексуйте як окремі атласи.
Робота з Навітелом у емуляторі майже не відрізняється від справжнього “залізного” навігатора. Окрім підключення GPS-приймача (там все непросто).

Перш ніж закрити емулятор, завершіть роботу з Навітелом. Інакше всі налаштування не збережуться.

По крайней мере точно работает поиск “по городу” - находит любой населенный пункт.
В адресный поиск попадает какая-то незначительная часть населенных пунктов.
Например, по запросу “Ки” находит только “Київ,Дарницький район”, а в нем единственная “Російська вулиця”.
Может стоит попробовать , пусть на каком-то мАлом регионе, например Киевской области, связку osm2mp и gpsmapedit, чтобы убедиться в бесперспективности направления?

меня остановило отсутствие нормального стиля, плохо сконвертированные названия (utf-8 показывался как cp1251, но, думаю, это излечимо) и то, что где-то кто-то говорил, что адресный поиск строится при заливке карты через mapsource/basecamp. Но я еще попробую, может, получится.

по посиланню в першому повідомленні - оновлена Garmin версія з новим стилем, має працювати на nuvi-навігаторах.
Правда вона не цілком перекладена, тобто назви з name беруться, але іноді зустрічаються російські слова з самого стилю.

На “Пошук по адресі” - “Картографічні дані недоступні”.
“Пошук міста” - все видається в трансліті.
Висновок - поки що в пічку.

Замість хаяти конвертацію краще допоможіть розібратись з цим адресним пошуком, скрипти знаходяться у вільному доступі.

Переконає мене хтось в потрібності Navitel-конвертації і продовженні розробки інших конвертацій? :slight_smile: Звичайно, добре тримати все в одному місці, але особливої потреби в ще одній конвертації, що не буде ніким підтримуватись і використовуватись, не бачу. Нагадаю, в першому повідомленні я пропонував свою машину під конвертор, але була потрібна допомога у написанні і підтримці скриптів - нічого крім Garmin я не використовую у своєму повсякденному житті.

Navitel має зручний інтерфейс, не потребує швидкого процесора та не жре багато оперативної пам’яті. Донедавна добрі карти під Навітел робили хлопці з тревелЖПС, через що в Україні разплодилося багацько користувачів Навітелу, але рік тому картографи з тревелЖПС погризлися з авторами Навітелу та покинули оновлення своїх карт під Навітел. Отже, на мою думку, карти OSM під Навітел згодом займуть місце тревелівських.

Ще можна спробувати налагодити конвертацію під “Сім доріг”. Це непогана безкоштовна програма, трохи схожа на Навітел, але поки що гірша з нього.

А взагалі не так вже й багато навігаційних програм, для яких можна робити конвертацію з OSM.
Garmin,
Navitel 3
ГІС Русса (попередниця Нвітел. Вже неактуальна),
СітіГід (не бачу потреби, бо по-перше, сам СітіГід трохи невдалий, по-друге, під нього є тревелівські карти),
“Сім доріг” (насправді, конвертацію під “Сім доріг” роблять на мегамапс.орг, але кривувато)

Ну, ще можна робити растрову карту для Magellan.

ок, тоді про навітел - на що звернути увагу в наступних версіях? може, є якісь пропозиції - оновити osm2mp, конфіги або командну стрічку? :slight_smile: мені особисто того, що зараз показується у емуляторі (до речі, дякую) - вистачило б, пошук працює, “лівих” міст практично нема, обрізка по кордону має бути нормальною. Версія зараз українська.

Я мав на увазі, що перші варіанти більш прийнятні.

З чого почати? Який файл відповідає за адресний пошук?

Спершу - створювати індекс для пошуку по номерам будинків mkgmap ще не вміє, це в них в планах на майбутнє (на жаль).

Так що було б непогано розібратись з пошукок по місту і вулицям, тобто отримати найкращий з минулих результатів.
Думаю, проблема тут: https://github.com/Larry0ua/ua-convert/blob/master/mkgmap-stranger/ukrstranger.cfg. Думаю, варто подивитись історію і подивитись, чим так особливий файл на ту дату, коли пошук був найкращим.
Можливо (такі думки я бачив у mkgmap-dev maillist), винний порядок слідування опцій, або якась опція була зайва/потрібна.
Допомога по опціям: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mkgmap/help/options

До речі, по посиланню в першому повідомленні теми з’явилась Garmin-версія з name:ru. Адресного пошуку нема, так само як і в українській версії.

ну, якщо зможете, зробіть адресацію під’їздів у багатоквартирних будинках.
Льоша обіцяв зробити, та може “руки не дійшли”. У тревелівських картах під’їзди позначені як псевдобудинки з номерами типу 70-п1, 112А-п2. Тобто, береться точка, яка лежить на контурі будинку та має теги entrance=yes (або building=entrance) та ref=1 (2,3,…n).
Такій точці призначається адреса (така ж, як у самого будинку, але до номеру будинку додається “-п” та номер з тегу ref) та прописуэться label “п”&ref (тобто, “п1”, “п2”, …).

А ще треба буде знову пропатчити конвертер, щоб при обробці релейшенів вулиць назва вулиці бралася не тільки з тегів релейшена, але й з веїв вулиці. А то зараз при створенні російськомовної карти робиться “транслітерація” накшалт “Лэнина вулыця”.

Перечитал вдоль и впоперек помощь по опциям, пересмотрел несколько раз тему по mkgmap на Российской ветке, долго искал знакомые буквы в конфигурационных файлах.
Выводы:

  1. Поиск “до дома” в Гармине не будет работать, пока великие создатели mkgmap чего-то не придумают, и будет это очень нескоро из-за хитрых особенностей адоессации в ПО от Гармин.

  2. Поиск до улицы работает!!! (в скачанных мной версиях до 07.02.13 (Кстати, как посмотреть, какой вариант конфиг-файла был использован именно для установленной мной карты?)
    НО! Поиск до улицы начинается с ввода города, так вот, Гармин видит только те города, для которых устовлены (и при этом замкнутые) границы населенного пункта. Внутри этих границ можно найти улицу по названию!
    Список областных центров где работает и где не работает поиск до улицы

Yes
Винница
Днепропетровск
Донецк
Запорожье
Кировоград
Луганск
Николаев
Одесса
Полтава
Ровно
Симферополь
Сумы
Тернополь
Харьков
Херсон (чомусь позначено як Білозерський район)
Черкассы
Черновцы

No
Житомир
Ивано-Франковск
Киев
Луцк
Львов
Ужгород
Хмельницкий
Чернигов

Т.е. надо в Украине наводить порядок с административными границами в ОСМ.

  1. Поиск до города работает отменно, так как в этом режиме ищется точка!

Дякую за дослідження, це корисний результат. Цікаво, чому Львів опинився в такому стані, наче для нього кордон є, хоч він і мультиполігон, так у багатьої міст так.
Конфіг можна спостерігати хіба що по даті створення файлу і історії Git на той час. Але цей метод підходить, якщо програма для закачування виставляє час вірно… У мене в MapSource по поточній карті пошук до вулиці по Чернівцям теж працює, як не дивно. Через годину заллю нову версію з даними на 13-е число, конфіг з вчора не помінявся, можна буде перевірити.

В тему: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=312834#p312834

прохання до мейнтейнерів openstreetmap.org.ua додати посилання на сторінку з файлами конвертації на головну :slight_smile: