Fajnie wygląda - coś jak nocne zdjęcie pokazujące mapę oświetlenia.
Gdyby konsekwentnie robić z tego skriny (np co miesiąc) to wyszłaby fajna animacja pokazująca przyrost adresów…
/w/pow to coś nowego zdaje się?
Taki mały bonus dla wiernych kibiców
Dziękuję. Zaoszczędza dużo czasu.
Czy jest możliwość, aby na w/zmiany/ były pokazywane punkty, które zmieniły tylko swoje współrzędne? Chodzi mi o taką sytuację, że ktoś przesuwa budynek. Zmieniły się wyłącznie współrzędne jego rogów. Sam budynek nie jest oznaczany jako zmodyfikowany, przez co w ogóle nie pojawia się na mapce zmian. Niektórzy nie zadają sobie trudu, żeby skalibrować Binga i zabierają się za przesuwanie “błędnych” budynków. A ponieważ nie widać tego na mapie, to ciężko to wyłapać.
Zrobione, choć nie idealnie.
Wadami mojego (szybkiego) rozwiązania problemu są: pokazywanie punktów poza granicami PL (filtruję po bbox), spora ilość dodatkowych danych (wolniejsze działanie) oraz brak informacji w dymkach dla przesuniętych (przystanek) otagowanych obiektów.
Na razie to musi wystarczyć.
I przepraszam, że nie odpowiadam na wszystkie posty.
Chyba jest dobrze. Serdeczne dzięki
No właśnie, kurka, nie jest dobrze. Wczoraj na spokojnie to wymyśliłem a teraz sprawdziłem.
Okazuje się, że mój mechanizm podwaja część nodów. Pod tym przykładowym “przystankiem” bez tagów jest drugi przystanek z tagami (piszę w kontekście obiektów klikanych na mapie).
Muszę jeszcze w to popatrzeć.
Ociężałe się wszystko zrobiło. Może lepiej rozdzielić na dwie części - to co było dawniej, a dla dociekliwych z punktami?
marimil, znalazłem coś takiego:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Bicycle_tags_map
→ http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/index.html
To chyba dosyć świeży pomysł z Beneluxu… Więc póki co wstrzymam się z tą wizualizacją robioną przez Ciebie (zacząłem już coś opisywać, no ale… )
Fajna stronka widać u nas spore braki.
Na w/admin dodałem nowe warstwy dot. obiektów z tagiem place. Pierwsza zawiera punkty (opisane w legendzie), druga — nazwy tych obiektów, populację (zoom>10) oraz wartości place różne od wymienionych w legendzie (zoom>8). Można wyłapywać ewentualne błędy.
Temat wracający trzeci raz i w końcu jest - wizualizacja przejazdów kolejowych i przejść przez tory. Jeśli chodzi o tagowanie owych obiektów w OSM, zebrałem prawie wszystko na stronie wiki.
Przejazdy na nieczynnych liniach też oznaczamy? Jeśli są tory to railway=level_crossing ::: crossing=uncontrolled ale jeśli na drodze nie ma śladów torów to co robimy bo wyskakuje wtedy ostrzeżenie o przecinających się drogach.
Jeśli ich nie ma w rzeczywistości, to ich nie rysuj w OSM - nie będzie problemu.
+1
W przypadku torów nieczynnych takie tagowanie może być mylące - ktoś może chcieć wyciągnąć z bazy informacje dot. przejazdów potencjalnie niebezpiecznych.
a powiecie mi czy przejazd przez tory tramwajowe też tafować tak?
jeśli przejazd jest to powinien w osm się znaleźć. a jak ktoś wyszukuje potencjalnie niebezpieczne miejsca to musi zobaczyć które linie są używane.
Potencjalnemu kierowcy drogowemu łatwiej jest ustalić “nieczynność/likwidację” przejazdu kolejowego niż zastanawiać się czy linia jest zlikwidowana, zawieszona, czy jeszcze coś innego jej dolega oraz gdzie się ta “nieczynność” zaczyna a gdzie kończy. Patrzę tu pod kątem wprowadzającego i ewentualnych narzędzi do wprowadzania takich informacji. Ciekawe ile linii w rzeczywistości nieużywanych/zlikwidowanych “funkcjonuje” jeszcze w OSM, a ilu brakuje, bo np. bot redakcyjny je wywalił i przejazdy sobie wiszą na drogach.
Z drugiej strony masz rację - przy wyciąganiu danych narzędzia powinny przewidywać wszelkie możliwe “cuda” w bazie, choć to nie jest łatwe.
Pomijam to, że w obecnej formie polskie przejazdy w OSM w ogóle kuleją.
Oczywiście, jak napisałem - mapa i zaproponowane tagowanie nie są wykładnią. Chcę dyskusji, jednak zwróciłeś się z problemem i zaproponowałem rozwiązanie. Okazuje się, że się pomyliłem, bo problemu nie ma. Jeśli zastosujesz swoje własne rozwiązanie, to baza to przyjmie.
PS. Nie wiem, na które z moich zdań odpowiadałeś - pisałeś też o opcji, że przejazdu nie ma.
jeśli tory zostały zdemontowane z jezdnii to zgadzam się z Tobą, że dodawanie przejazdu jest bezsensowne (poprawie już wprowadzone przeze mnie) ale jeśli tory są to wydaje mi się, że lepiej nanieść railway=level_crossing ::: crossing=uncontrolled. Trzeba przecież zwolnić na przejeździe żeby nie urwać czegoś w samochodzie
Zadałem pytanie bo jestem nowicjuszem i nie chcę bałaganu narobić w OSM.
@Dzido
Myślę, że nie ma takiego, który wie wszystko. Wiele rzeczy robimy na czuja.
Z poprawianiem się nie śpiesz, może ktoś jeszcze zabierze głos. Nieczynne/zlikwidowane linie nieraz zostają w OSM dla celów historycznych (głupio wycinać przejazdy) albo ktoś zobaczy na zdjęciach sat, że linia/przejazd “istnieje” i zacznie na nowo wprowadzać.
PS. Jak widać sam nie jestem zdecydowany