Ну это неудивительно учитывая perl и накопление информации во всяких там массивах и хешах в процессе конвертации. Экспорт украины сейчас это 2,5 гигабайта xml - никакой памяти не хватит.
ИМХО это можно было бы решить если сделать конвертер в 2 этапа:
OSM → база данных.
база данных → mp файл.
К тому же такая БД может быть и основой много чего другого, например валидатора.
Я вот сейчас как раз думаю запилить что то вроде такого велосипеда.
ИМХО по областям было бы наиболее логично. На рутрекере некий Александрll регулярно выкладывает osm для украины под навител. Там как раз сделано по областям. Правда я эту карту на проверял.
Не за что.
Гм, а вы собирались писать что то на cmd что ли? ИМХО shell наше все. Ну или там perl/python
Liosha планує переробити конвертор на використання БД. Але коли це буде - невідомо.
Нарізати UA.osm на області все одно доведеться. Бо навігатор не прожує велику карту.
Особисто я для початку планую налагодити конвертацію Харківської області.
У режимі "скачав UA.osm - вирізав область - сконвертував у “польській” формат - сконвертував у навітелівський формат (з перевіркою на помилки) - залив на сервер (поки що narod.ru, де "ru - це “рідна Україна” ).
в принципі, зміст теми в тому, щоб прибрати такі “власні” конвертації
Якщо получиться зробити один файл-скрипт, що буде виконувати “сконвертував у “польській” формат - сконвертував у навітелівський формат (з перевіркою на помилки)” - це саме те, що потрібно для повної автоматизації.
Щодо Сітігіда: по-перше, сама програма є слоупоком з невдалим інтерфейсом та корявим рендером. Якби не тревеловські карти, ніхто б за СітіГід навіть не згадував би. По-друге, під СітіГід є інші карти України, краще за осмовські.
Щодо торентів та магнітів: оскільки карти будемо часто оновлювати, то доведеться й торенти часто оновлювати та перекачувати.
збираю для себе Кіровоградську область. (під Garmin).
якщо ткнете носом у дамп Ukraine.osm (щоб не мордувати основні сервери щоденним викачуванням даних) і нормальний стиль - будь ласка, можу налагодити щоденну збірку всієї України.
Цікаво, а як бути з програмою GPSmapEdit, яка потрібна для конвертації у Навітел (та для інших програм також згодиться)? Навряд чи її можна автоматизовано запускати на юніксовому сервері.
В org.ua как раз раньше можно было зарегистрировать домен полностью бесплатно просто пообщавшись с роботом. Нужно 2 DNS но это решаемо довольно просто. Я делал.
Правда недавно мне пришла их рассылка, что все домены должны быть переданы на подержку официальным регистраторам. Но я еще не разбирался, не было задачи. Может быть до сих пор можно зарегистрировать, почитаю отпишусь.
Даже если нельзя, то лучше заплатить 5 баксов в год, чем иметь что то даже пусть полуофициальное но с адресом типа bla-bla.samiysuperdeshoviyhosting.org.ua
здається, ви плутаєте хостинг і доменне ім"я. в будь-якому випадку, це не зовсім по темі.
до речі, gpsmapedit - платна програма? є якісь інші способи, без його використання? не хотілось би використовувати крякнутий софт в крайньому випадку, можна його і купити, якщо версія за 40 євро повноцінна і не обмежена в часі і кількості розповсюджуваних карт
Не путаем. Я про то, что если размещать все это удовольствие не на купленном хостинге, а какой то левой машинке, то раньше можно было за час для этой машинки зарегить красивое доменное имя в домене org.ua бесплатно. Как сейчас не знаю. Надо будет разобраться.
И к тому же только виндовая? Это в любом случае еще хуже чем платная, если нужно будет все автоматизировать где нибудь на хостинге или стороннем компе. На ставить же на такой комп с внешним ip, вебсервером и прочим windows.
Платна, але функціонала легальної незареєстрованої версії достатньо для конвертації карт. http://www.geopainting.com/ru/limitations.html#eval
Підробиці на сайті автора http://www.geopainting.com/
Є опенсорсний форк MapEdit++, але там немає функції конвертування у Навітел, та й взагалі схоже, що її розробку наче покинули
Щоб “вирізати” необхідну ділянку знадобиться poly-файл з кордоном необхідної області.
Його можна отримати за допомогою getbound.pl
“Вирізати” краще за допомого pbf2osm або osmconvert, вони суттєво швидші порівняно з osmosis.
Не знаю як зараз, але раніше на geofabrik.de полігон України був дуже умовний, через те я качав всю Європу і вирізав спочатку Україну по полігону кордону.
я тут че давно думал, а никто не пробовал договориться с data.gis-lab.info чтоб они сразу нарезали Украину по областям? ну подготовить poly-файлы и передать им…