Може так і є, бо обробка релейшенів здійснюється після обробки вузлів та обробки ліній.
А валідатор дійсно потрібен.
Може так і є, бо обробка релейшенів здійснюється після обробки вузлів та обробки ліній.
А валідатор дійсно потрібен.
Хотите, могу выложить небольшой проверочный стиль для Josm который раскрашивает веи/дома в зависимости от адресной инфомации на них. Ничего особенного, но помогает неплохо.
А несоответствие name в relation и name на каком нибудь из веев показывает сам плагин Relation Toolbox восклицательным знаком. Но правда только для name. На name:xx он внимания не обращает.
Давай.
Правда, валидатор он не заменит.
Вот
Все просто.
Дома:
Ну а несовпадение name relation с name какого нибудь из веев показывает RelationToolbox.
ЗЫ Сильно облегчает жизь также плагин continuosDownload.
ЗЗЫ Забыл добавить что все это было нагло стибрено здесь и здесь
я оставлял заявочку на доработку тут, но был проигнорирован, а вот на статейку http://shtosm.ru/2013/01/21/1/ время нашлось…
Barbos
Да, статья забавная.
Ну а по поводу того что проигнорировали, так чего тут хотеть, этож действительно opensource, со всеми минусами но и плюсами.
Не хотите случаем Java подучить? А то я если честно не хочу.
да я в Java тоже полный ноль, но если вариантов нет, то…
на скорую руку…
http://rghost.ru/43221221
при создании нового отношения, после нажатия на кнопку fix, дополнительно копируются name:ru и name:en, ели они есть на веях, в name:uk копируется значение name
Barbos
Спасибо большое! То что надо.
Минус куча кликов при создании associetedStreet. Круто
Только ему нужен JOSM не меньше чем 5613 пришлось перейти на latest версию.
Дописал в свой черновичок про систему адресации ешё пару нюансов: про нумерацию подъездов и адресацию домов, нарисованных мультиполигонами.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=305091#p305091
Просьба взглянуть.
в общем случае это некорректно. Т. к. в name может быть название не на украинском.
dimonster
Так эта кнопка нужна при создании relation. А перед тем как его создавать все равно нужно проверять правильность тегов веев.
В ближайшее время попробую что нибудь набросать. Как минимум задача интересная
Хочу обговорити масові видалення тегів addr:street.
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/14852086
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/14852450
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/14852508
По-перше, relation|type=street все ще тільки в пропозалах. Його використання - на свій страх.
По-друге, схему тегування по way|addr:street ніхто не відміняв, вона актуальна і підтримується більшістю користувачів осм-даних.
По-третє, це просто самоуправство без обговорень переводити все на одну схему.
По-четверте, відсутність addr:street спонукає новачків, які не знають про звязки, витрачати час на внесення даних(часто з помилками) в addr:street будинку.
Особисто я сприймаю ці правки як вандалізм.
Вважаю допустимим створення street-звязків, в тому числі й для підтримки багатомовності, але не вважаю це за причину масово видаляти addr:street.
По-перше, масові зміни були б, якби я всюди почав би видаляти addr:street, а так я це зробив тільки там, де до цього інші правки робив.
По-друге, street/associatedStreet рівнозначні і давно використовуються. Ви користуєтесь виключно “затвердженими” тегами?
По-третє, в Україні, наскільки я пам’ятаю, прийшли до згоди використовувати відношення замість простих тегів. Так проблема з новачками може існувати, але треба серед них проводити роз’яснювальну роботу, а не підтримувати недосконалу систему адресації.
По-четверте, на скільки я знаю, всі основні компоненти ОСМ розуміють схему адресації через відношення. Якщо я помиляюсь, то наведіть приклади.
Знов за рибу гроші
Краще давайте попросимо команду розробників Потлача додати зручний інструмент для додавання та редагування релейшенів вулиць.
Новачки частіше використовують Потлач. Якщо буде у Потлачі можливість зручної роботи з релейшенами - новачки будуть використовувати релейшени.
dimonster, спокойней, тут речь немного о другом…
прочитал, про удаление уже проставленных тегов там ничего не сказано…
iONiX, dudka может договоримся: если теги addr:street (которые находятся в релешке) не содержат ошибок (согласно правилам укр адресации) - то их не трогаем, а если с ошибками - можно удалить, если лень исправить (и это не призыв сразу все проверять и удалять)
Що з можливим задвоєнням адресної інформації? osm2mp вибирає тільки одну схему адресації, якщо обидві присутні, а як з іншими програмами? Якщо вони теж не мають проблем, то мені персонально теги addr:street не заважають. Тим не менш, я не бачу аргументів для їх використання, крім як “зручніше для новачків”.
Якщо на будинку є тег addr:street та будинок при цьому включений до релейшена вулиці, то osm2mp спочатку пропише назву вулиці з тегу addr:street, а потім візьме назву з релейшена та перезапише.
Весело буде, якщо будинок помилково включений не до того релейшена, або назва вулиці записана з помилкою.
Новачки будуть довго думати, чого це будинок у навітелівській карті прописаний по вулиці Іванова, хоча на будинку написано addr:street=Петрова вулиця.
Але ще веселіше без релейшенів, коли на російськомовній карті на лінії вулиці написано “Советская улица”, а у адресному пошуку всі будинки приписані до вулиці Радянської, а вулиця Советская без будинків.
В тих трьох наборах змін addr:street було видалено у майже 100 будинків. Досить таки масово. Але всеодно суть не в цьому.
В Україні ніхто не приходив до згоди використовувати street-звязки замість простої схеми тегування адресації.
Я не маю нічого проти street-звязків, можете написати скрипт і нагерувати собі цих звязків скільки завгодно. Ще є майже 20000 ліній у яких вказано addr:street не включено до street-звязку.
Ще раз: схема адресації на базі звязків не заміняє схему адресації по addr:street. Може доповнювати її, але створення звязку не повинно призводити до видалення даних відповідно іншої схеми. Так як минулорічна схема тегування громадського транспорту не відміняє highway=bus_stop.
Подивіться Європу, багато там проадресовано зв’язками? Я б сказав, що зовсім небагато.
iONiX, addr:street для тих майже ста будинків додавали не ви. Тож, якщо вони вам не заважають, то будь ласка не видаляйте їх. Заодно й ченджсети швидше відправлятимуться на сервер.
dimonster, osm2mp все ще не розуміє неіменовані звязки. iONiX саме такими їх і зробив. При цьому видаливши addr:street залишив osm2mp взагалі без даних. Relations: 2731617,2731618,2731619,2731620,2731662,2731663,2731675.
Vanuan, той гайд правильний, але не зовсім. Частково завдяки написаному там “Проставлять addr:street в дом не нужно” по всій Україні зараз десятки тисяч будинків у яких вказано номер і не вказано вулиць.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=266398#p266398
Погоджуюсь з Barbos’ом щодо вирішення питання у вигляді “если теги addr:street (которые находятся в релешке) не содержат ошибок (согласно правилам укр адресации) - то их не трогаем”.
dimonster, ось прямо в Харкові є такий будинок.
way|addr:street = Желябова провулок
relation|name=Свердлова провулок
Як конкретно в цьому випадку правильно - не знаю, більше схильний вірити інформації в addr:street.
Вообще говоря схема c addr:street тегами мне представляется кривой, неудобной и некрасивой по сравнению со схемой relation. Не понимаю почему dudka так мил этот вариант.
Но раз вопрос приводит к конфронтации, то поддержу Barbos Это пожалуй наиболее компромисный вариант, который видимо устроит всех.
А я бы наоборот, если addr:street проставлен правильно и совпадает с name улиц из отношений associatedStreet или street - удалял бы addr:street, как дублирующуюся информацию, которую к тому же сложнее поддерживать в актуальном состоянии. Мы же не ставим addr:city на каждый дом, зачем ставить addr:street, если задача отлично решается отношениями? А потлатчеров ловить за руки и пересаживать на JOSM, все равно в этом недоредакторе сделать что-то правильно и качественно практически невозможно.