Nie sądziłem, że uda mi się dodać coś na wykopie o OSM tak, żeby zostało wykopane. Nie wiem jak w waszych rejonach, ale u mnie przybyło dość dużo mapowiczów i widzę pierwsze edycje.
Odświeżam ten ciekawy wątek.
Pojawiła się wzmianka o OSM w artykule na gazeta.pl: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12483143,Most_Krasinskiego_juz_otwarty__Sprawdz_na_Google_Maps.html
Przeciwstawiają tam OSM do Google Maps, gdzie w Warszawie ktoś wstawił buga z Mostem Krasińskiego, ale też podają nie ściśle, że na naszych mapach most ten jest w budowie.
Wysłałem maila do gazety ze sprostowaniem, bo ten most u nas ma tag proposed, a więc całkowicie poprawny.
Kilka maili z Gazetą wymieniłem, ale nic nie zmienili. W końcu okazało się, że upierali się na podstawie legendy na stronie http://www.openstreetmap.org/, gdzie wszystkie drogi zaznaczone przerywanymi liniami (zieloną, niebieską, czerwoną) mają opis “droga w budowie”.
Tak a propos, czy byłaby możliwość zmienić opis w legendzie na stronie http://www.openstreetmap.org/ tak, żeby choć opis do tych linii był np. “droga projektowana, w budowie” lub też rozdzielić tą legendę na niebiesko-białe drogi projektowane oraz resztę “w budowie”.
http://geoforum.pl/?page=news&id=14213&link=openstreetmap-polska-podsumowuje-rok&menu=46815,46847
http://geoforum.pl/?page=news&id=14248&link=gminy-uwalniaja-adresy&menu=46815,46847
http://www.gisplay.pl/gis/nowosci-gis/3420-gminy-udostpniaja-dane-w-projekcie-openstreetmap.html
Temat: List otwarty do MAiC
http://www.dobreprogramy.pl/OpenStreetMap-zwraca-sie-do-ministra-Boniego-o-pomoc,Aktualnosc,38638.html
http://geoforum.pl/?page=news&id=14291&link=osm-prosi-boniego-o-interwencje-w-gugik
http://www.gisplay.pl/gis/nowosci-gis/3430-czy-boni-pomoze-uwolnic-panstwowe-dane-przestrzenne.html
http://osworld.pl/openstreermap-polska-i-list-otwarty-do-maic/
Straszny hejt tam leci… Proponuję wyjaśnić jak to wygląda na oficjalnej stronie openstreetmap.org.pl
Z załączeniem treści umowy najlepiej.
http://www.wykop.pl/link/2121450/internauci-tworza-mape-polski-korzysta-z-niej-m-in-straz-pozarna/
http://www.tvp.info/16468864/internauci-tworza-mape-polski-korzysta-z-niej-min-straz-pozarna
Dzisiejszy wysyp artykułów o OSM
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Straz-pozarna-korzysta-z-mapy-Polski-tworzonej-przez-internautow,wid,16821625,wiadomosc.html?ticaid=113494
Po prostu serwisy kopiują tę samą depeszę PAP-owską.
I wszyscy wchodzą na osm.pl a ta nie działa. Szkoda. Bo większość bezkrytycznie wzruszy ramionami, zamknie przeglądarkę i zapomni.
Nie dramatyzuj Podmieniłem cięzkiego wordpressa na statyczną i brzydką stronkę z kilkoma linkami. Lepiej tak niż “internal server error 500”
Dodałbym informację, że tam znajduje się sama mapa.
prawdopodobnie ktoś dowiedział się, że osm można zepsuć bo widzę brązowe plamy na całym Krakowie na 13-15 przybliżeniach.
No niestety, teraz musimy (przynajmniej przez jakiś czas) mieć oko na początkujących. Lista nowych z ostatniego czasu jest tutaj: http://openstreetmap.pl/users
Miałem okazję obserwować trochę komentarze w artykule na wp.pl
Wniosek z tej obserwacji mam taki, że tak do ok. godziny 16:00 komentarze były albo pozytywne, albo raczej neutralne (typu: w mojej okolicy brakuje domów). Potem zaczął się hejt - “artykuł sponsorowany”, “Targeo/Automapa najlepsza”, “w życiu nie widziałem takiej badziewnej mapy” itp itd. Mam wrażenie jakby wypuścili fanklub Automapy z klatki