Nie przyjrzałem się temu dokładnie (podaj linka z dużym zoomem?), ale layer < 0 oznacza, że coś jest poniżej poziomu gruntu, a >0 - powyżej. Tak więc droga z layer=-1 powinna być zakryta przez drogę z layer=1.
Przeoczy?em jedn? wa?n? rzecz - mapa jest uaktualniana co jaki? czas, wi?c mo?esz eksperymentowa?, ale zmiany s? uwzgl?dniane co najwy?ej raz dziennie na mapie tiles@home (na informationfreeway,org). Mo?e by? te? tak, ?e mapa jest renderowana nieprawid?owo, ale poczeka?bym z tydzie? ze stwierdzeniem tego (wtedy ma si? prawie pewno??, ?e zmiany zosta?y uwzgl?dnione na g?ó?nej mapie).
Nie, nie… Teraz mapa jest renderowana na bie??co - oko?o 2 godzin potrzeba na zobaczenie zmian Nie tak jak by?o wcze?niej, ?e co ?rod? mo?na by?o patrze?
Robil w API 0.5, czyli gdzies do kwietnia. (zauwaz ze w tym momencie w ogole nie ma jeszcze tej niebieskiej drogi u nich)
Jesli chodzi o to dlaczego zle sie renderuje to nie mam pojecia. W Osmarender jest OK. Moze rzeczywiscie nie zalapal tej zmiany layeru jeszcze i trzeba poczekac, czasami ma taka czkawke…
I tam layer<0 nie istnieje tzn. nie jest zapisany, wi?c zapewne b?dzie renderowa? si? jak layer:0 - co i tak powinno da? po??dany efekt, ale spróbowa? mo?na.