dzięki
Nowa mapa już jest.
Changelog:
- usunięto większość błędów polegających na tym, że nazwy obiektów wyświetlały się w j. angielskim.
dzięki
Nowa mapa już jest.
Changelog:
Podobnie jak inne wyszukiwarki oparte na OSM, nie znajduje numerowanych budynków na wsi, gdy nie ma nazwy ulicy.
Dla kilku wsi porobiłem rożne kombinacje z tagami, ale nic nie pomogło.
hmm, a podasz jakąś przykładową wieś z takim układem? Porobię jakieś próby, zobaczymy co i jak.
Zanim zaczniesz dostosowywać soft, to by się przydało ustalić najpierw jak dokładnie tagować takie adresy, bo głosy są trochę podzielone.
Na razie “obowiązuje” koncepcja by dla domu we wiosce bez ulic stosować schemat:
Przykład takiej wioski: http://www.openstreetmap.org/browse/way/150462897. Dodatkową trudnością jest to, że drogom we wsi nie dajemy nazw, co powoduje że np. Nominatim, czy OsmAnd nie potrafi przypisać tych numerów
Pojawia się od niedawna też następująca propozycja, która nie wydaje się być taką protezą jak powyższa:
Proszę bardzo: z tagiem addr:place http://osm.org/go/0OBRwXvH6–
i bez tagu: http://osm.org/go/0kDaFrNKr–
G.
Na podstawie : Pl:Key:addr - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Key:addr
Opactwo - http://www.openstreetmap.org/?lat=51.53522&lon=21.77578&zoom=16&layers=M
Januszno - http://www.openstreetmap.org/?lat=51.48917&lon=21.50666&zoom=17&layers=M , z “associatedStreet”
Właśnie wgrywa się najnowsza mapa - poniżej wprowadzane zmiany:
ze znanych błędów: wyszukiwanie numerów domów nie działa i na razie nie będzie - jest to wina braku obsługi tego przez konwerter mkgmap. Same reguły zostały dostosowane już do tagowania wsi bez ulic (jak to było zgłaszane w postach powyżej), ale na razie pozostaje tylko czekać
Od dzisiaj pliki są hostowane w serwisie mega.co.nz - w razie jakichkolwiek problemów ze ściąganiem proszę o info
Pod IE widać tylko informację, że trzeba użyć Chrome, pod Firefoxem - prosi o zainstalowanie plugina. Z pluginem działa, jeśli w opcjach włączymy “Save files to…”, czyli download do defaultowego katalogu - z “Always ask me where to save files” nie funga.
Pozdrawiam,
Testowane w MapSource: wyszukiwanie podpowiada “Ćwiklińskiej”, ale jej w Krakowie nie znajduje. Znajduje “Mieczysławy Ćwiklińskiej”. Nie można znaleźć też “Kurczaba” - trzeba wpisać “Jana Kurczaba” - pewnie problem z indeksowaniem ulic po nazwisku (tj. drugim czy kolejnym członie)
Z mniej istotnych to nazwy niektórych rond są widoczne przy zoomie 200km (cała Polska - nazw miast nie widać), a na niektórych poziomach zbliżenia (np. 15km) opisy są pionowo (podejrzewam że nie są tam jeszcze potrzebne, np. Browarna, Admirała Andrzeja Karwety, podczas gdy przy tym poziomie trudno stwierdzić, w jakich są miastach).
Pozdrawiam,
Czy ten pluging jest bezpieczny?
Nie bardzo mi się podoba jak muszę coś instalować, czego nie chcę.
Mnie się też nie podobało, z tego co doczytałem Firefox by default nie pozwala Javasciptom zapisywać plików, a serwis MEGA w ten sposób działa (tj. opiera się na JS).
Ściągnąłem więc plugin, ściągnąłem mapę, i wyłączyłem plugin. Mimo wszystko wolę to niż instalować Chrome’a…
Pozdrawiam,
dostałem już kilka zgłoszeń o problemach z tym serwisem - wróciłem do klasycznego hostingu - mapy już można ściągnąć bez problemu.
Jeżeli chodzi o wyszukiwanie ulic to zbadam co i jak - niestety pewnie będzie to walka z ułomnościami mgkmap.
Nazwy rond będą poprawione w następnej wersji.
Hej!
Od paru dni wisi nowa wersja:
Wersja 1.20
zapraszam do zgłaszania uwag
Na garmin.osmapa.pl wrzuciłem plik IMG z danymi SRTM w formie poziomic. Instaluje się go jako osobną, przeźroczystą mapę.
Nie chciałem wyważać otwartych drzwi, więc są to pliki wyciągnięte z projektu OpenMTBMap i spięte przeze mnie do jednego mapsetu.
Nowa aktualizacja map. W nowej wersji:
** Wersja 1.22**
ponoć mkgmap wspiera już eksperymentalnie pełne wyszukiwanie numerów domów - zaczynam to testować i przy odrobinie szczęścia mapa się doczeka kolejnego kamienia milowego w swoim rozwoju
Fajnie - właśnie ostatnio miałem z tym problem na eTrexie przy jeździe rowerem. Jeszcze bym postulował aby o ile to możliwe ścieżki renderować jakoś grubiej - nie wiem czy to tylko eTrexy tak mają, ale nawet na największym zoomie ścieżki na zielonym tle lasu są niemal niewidoczne i trzeba się mocno wgapiać, żeby je dojrzeć na ekraniku.
mówisz - masz
Z okazji piątku wrzucam niespodziankę - mapa szlaków rowerowych z OSM:
http://garmin.osmapa.pl/mapy/OSMapaPL-ROWEROWE-20130515V1.00.exe
http://garmin.osmapa.pl/mapy/OSMapaPL-ROWEROWE-20130515V1.00_IMG.zip
na razie nie wrzucam oficjalnie na garmin.osmapa.pl, bo traktuję to jako wersję eksperymentalną - zachęcam do testów i zgłaszania uwag.
Mapa jest przeźroczysta - włącza się ją osobno jako nakładkę na inną mapę. Kolorystyka szlaków jest zgodna z tą opisaną w wątku “Oznaczanie szlaków rowerowych” (podział na LCN, RCN, NCN i niesklasyfikowane)
A ktoś może wie, jak w eTrexach włączyć takie nakładki? Szukałem tego w instrukcji i nic nie ma - żadne opcje z menu też nie widzą tych dodatkowych plików oprócz imagemap…
Taka nakładka to dodatkowy plik img, który musi zostać scalony w wynikowy plik img, np. w MapSource, wybierasz mapy, które mają być i szlaki - i będzie razem w jednym img. Z poziomu eTrexa możesz sobie wyłączyć same szlaki, tzn. wyłączyć/włączyć. I to przesyłasz do urządzenia lub na kartę.
Nie sprawdziłem - to już jest wynikowy plik img do eTrexa. GmapTool pozwala łączyć wiele map w jedną docelową, czyli GmapTool’em można to chyba wykonać.