Serdeczne dzięki! Korzystam z tego do śledzenia i kontrolowania zmian w mojej okolicy, dzięki czemu szybko mogę poprawić ewentualne błędy.
1 - tunnel=culvert (czyli rura pod jezdnią)
2 - bridge=* (różne mostki)
Czyli, praktycznie skrzyżowanie drogi z drogą wodną.
Poprawianie to jedno, ale mamy bardzo dużo niejasnych skrzyżowań drogi ze strumieniem/rzeką . “Keep right” to wykazuje. Ale twój “/w” jest praktyczniejszy.
Dlaczego ten nałożony “szary” kolor jest taki ciemny?
Dawno, dawno temu, kolega marimil przygotował taką fajną wizualizację błędnych nazw jednostek OSP/PSP.
http://osmapa.pl/w/fire/qa/
Znajdziecie tam jednostki bez nazwy, takie których nazwa to tylko “OSP”,“remiza”,“straż”. Staram się poprawiać je w miarę możliwości, niestety nie znam tak dobrze terenów poza woj. śląskim i opolskim, żeby wszędzie poprawić dobrze. Może przyłączycie się?
A marimilowi jeszcze raz dzięki za fajną pomoc. Keepright się chowa
Przydała by się zboku jakaś ściąga jak takie jednoski powinno się tagować.
Pojawiła się nowa warstwa wizualizacji marimila - kody tablic rejestracyjnych dla powiatów. Kiedyś pisałem o tym tutaj: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=274184#p274184
Warstwa jest podpięta pod /w/admin: http://osmapa.pl/w/admin/?lat=50.19975&lon=20.74768&zoom=8&ol=PQ
Jeśli ktoś chciałby uzupełnić powiaty w swojej okolicy należy dodać do relacji powiatu tag vehicle_plate_code=
Bardzo ciekawe. A tutaj jest mała ściąga: http://pl.wikisource.org/wiki/Polskie_tablice_rejestracyjne.
Da radę klikalne zrobić te obszary? Żeby taka ładna chmurka jak w POI wyskoczyła:)
maxspeed:backward i maxspeed:forward nie są pokazywane na mapie w/maxspeed.
marimil, może by pokazać to jako inny kolor obrazując mieszany maxspeed?
Przecież było
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=291305#p291305
i jako tako działa (widzę, że kolorki pokrywają się z innymi warstwami i brak w legendzie)
http://osmapa.pl/w/maxspeed/?lat=52.13938&lon=20.9523&zoom=11&ol=F
Chyba, że chodzi jeszcze o coś innego.
Co do drobnych usprawnień to mam takie prośby:
- http://osmapa.pl/w/zmiany/diff.php pokazuje najnowsze zmiany ale nie ma na tej stronie tej strzałeczki na dole aby przeglądać poprzednie godziny. Aby się do tego dobrać trzeba przez index - wiem leniwy jestem
- na mapce z maxspeed brakuje maxspeed:lanes choć nie mam nic mądrego do powiedzenia jakby to zaprezentować.
Chyba wdrożone.
Na razie przydałoby się w ogóle pokazać, że takie są
I dodatkowo nowa mapka. Raczej do oglądania, ale może komuś przyda się do pracy.
Fajnie wygląda - coś jak nocne zdjęcie pokazujące mapę oświetlenia.
Gdyby konsekwentnie robić z tego skriny (np co miesiąc) to wyszłaby fajna animacja pokazująca przyrost adresów…
/w/pow to coś nowego zdaje się?
Taki mały bonus dla wiernych kibiców
Dziękuję. Zaoszczędza dużo czasu.
Czy jest możliwość, aby na w/zmiany/ były pokazywane punkty, które zmieniły tylko swoje współrzędne? Chodzi mi o taką sytuację, że ktoś przesuwa budynek. Zmieniły się wyłącznie współrzędne jego rogów. Sam budynek nie jest oznaczany jako zmodyfikowany, przez co w ogóle nie pojawia się na mapce zmian. Niektórzy nie zadają sobie trudu, żeby skalibrować Binga i zabierają się za przesuwanie “błędnych” budynków. A ponieważ nie widać tego na mapie, to ciężko to wyłapać.
Zrobione, choć nie idealnie.
Wadami mojego (szybkiego) rozwiązania problemu są: pokazywanie punktów poza granicami PL (filtruję po bbox), spora ilość dodatkowych danych (wolniejsze działanie) oraz brak informacji w dymkach dla przesuniętych (przystanek) otagowanych obiektów.
Na razie to musi wystarczyć.
I przepraszam, że nie odpowiadam na wszystkie posty.
Chyba jest dobrze. Serdeczne dzięki
No właśnie, kurka, nie jest dobrze. Wczoraj na spokojnie to wymyśliłem a teraz sprawdziłem.
Okazuje się, że mój mechanizm podwaja część nodów. Pod tym przykładowym “przystankiem” bez tagów jest drugi przystanek z tagami (piszę w kontekście obiektów klikanych na mapie).
Muszę jeszcze w to popatrzeć.
Ociężałe się wszystko zrobiło. Może lepiej rozdzielić na dwie części - to co było dawniej, a dla dociekliwych z punktami?
marimil, znalazłem coś takiego:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Bicycle_tags_map
→ http://mijndev.openstreetmap.nl/~ligfietser/fiets/index.html
To chyba dosyć świeży pomysł z Beneluxu… Więc póki co wstrzymam się z tą wizualizacją robioną przez Ciebie (zacząłem już coś opisywać, no ale… )