Konkurs na dodawanie POI

A znacie jakiś automat (skrypt do JOSM ?) który by to sam robił ?
Tzn. kopiował adres z budynku na POI, które są postawione w jego obrysie.

Jak dla mnie: SHIFT+R z wtyczką utilsplugin2 :} Kopiuje tagi z poprzednio zaznaczonego obiektu. Niestety tylko jeden obiekt na raz, ale daje radę.

Pytanie do pozostałych członków KK: czy warto dodać do konkursu przystanki? Jeśli tak, to jakie konkretnie tagi powinny być punktowane?

Jak dla mnie nie… Same przystanki nie stanowią kompletu informacji dla turysty/przyjezdnego. Dopiero relacje tras mogą w czymś pomóc. A to już chyba temat na osobny konkurs :wink:

Przystanek + nazwa już dużo dają, bo można znaleźć rozkład jazdy po nazwie. Robi ktoś w ogóle relacje tras dla wiejskich pekaesów lub busów aronusów? Zwłaszcza tych drugich, które mają dość liberalne podejście do kwestii tras i przystanków :wink:

ja zacząłem dla pks cieszyn… ale mi go zlikwidowali :stuck_out_tongue:

Ja uważam, że przystanki mają znaczenie dla turysty, np. z powodu wiaty, w której można się schronić w przypadku załamania pogody. Na mapach turystycznych również widuję zaznaczone przystanki, więc coś jest na rzeczy.

ok…

Tak, przystanki są bardzo użyteczne. Nawet jeśli ktoś z nich nie skorzysta aby wsiąść do autobusu, ani się nie schowa przed deszczem, to jest to też jakiś punkt charakterystyczny terenu, zwłaszcza na wsi. Poza tym, co mieli byśmy z przystanków z relacjami, skoro nie ma sposobu żeby z nich skorzystać? Warto zacząć choćby i od samych przystanków. Zacząłem już kiedyś alfabetycznie je dodawać w Łodzi, ale w końcu zająłem się ważniejszymi sprawami:P

Generalnie jestem za oznaczaniem przystanków. Tylko, w związku z dwoma, starszym i nowszym, schematami tagowania takich obiektów, zastanawiam się jak ustawić algorytm punktujący, aby mapowicz za jeden fizyczny przystanek nie zgarniał pktów z dwóch obiektów. Trzeba umożliwić ludziom tagowanie prostym sposobem, żeby początkujący nie mogli tego zepsuć, a bardziej zaawansowanym sposobem - także, bo jest po prostu lepszy i dokładniejszy. Za same atrybuty dodatkowe (shelter=yes, bin=yes, bench=yes, itp…) proponowałbym najwyżej po 0,2 pktu, za nazwę standardowo 0,5.

Tak dla przypomnienia, opis nowego schematu tagowania przystanków: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Public_Transport

i przykładowe obiekty składające się na jeden fizyczny przystanek autobusowy:
miejsce stopu autobusu: http://www.openstreetmap.org/browse/node/930202017
platforma: http://www.openstreetmap.org/browse/way/158256282

tu przykład starego schematu: http://www.openstreetmap.org/browse/node/745748642

Nowy schemat rozróżnia platformę (miejsce, gdzie się oczekuje) oraz miejsce stopu pojazdu, podczas, gdy przy starym schemacie, z grubsza, tego rozróżnienia nie było w praktyce i używało się tylko tagu highway=bus_stop lub railway=tram_stop jako pojedynczego obiektu z odpowiednim atrybutami. Nowy schemat wprowadził grupę tagów public_transport=*.

Mapa na stronie edycji “Wrzesień 2012” zawiera już POI punktowane w konkursie (nowe i modyfikowane).

Wprowadziłem pewne zmiany w stosunku do poprzednich map.
Najbardziej aktualna mapa generowana będzie o północy. Będzie zawierała POI oraz tagi występujące o tej godzinie w bazie. {EDIT} Pojawią się wtedy na mapie wszystkie POI modyfikowane w poprzedniej dobie. {/EDIT} Z mapy znikną również POI usunięte z bazy.
Przez kolejne godziny “nowej” doby do mapy dodawane będą wszystkie nowe POI {EDIT} bez modyfikacji {/EDIT}. I tak do następnej północy.

Statystyki dotyczące najpopularniejszych tagów, także zawierają tagi nowe i dodawane. Wykres przedstawia tylko liczby i przyrost nowych POI.

EDIT: zmiana koncepcji dodawania do mapy modyfikowanych POI

EDIT2: zmiana godziny - z 5 na północ

MODERACJA: część dyskusji wypadła do oddzielnego wątku: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=276512#p276512

Po zweryfikowaniu danych z edycji wrześniowej, w imieniu Komisji Konkursowej pragnę ogłosić wyniki:

Panie i Panowie, miejsce III zajął…

przemas75

Miejsce II zajął…

Berrt

Miejsce I otrzymał…

Christophorus ex Silesia

Wszystkim gratulujemy! :slight_smile:

Nagrody wyślemy po otrzymaniu adresów od wszystkich zwycięzców.

Podjęliśmy decyzję, że edycja październikowa tego konkursu będzie ostatnią w tym roku. Wznowienie konkursu nastąpi prawdopodobnie na początku kwietnia 2013.

Miło mi poinformować, że w październikowej edycji wyłoniliśmy zwyciezców:

I miejsce - gregorisan
II miejsce - piottr
III miejsce - Władysław Komorek

Gratulujemy!
W najbliższym czasie ze zwycięzcami skontaktują się nasi sponsorzy w celu ustalenia szczegółów dotyczących przesłania upominków :slight_smile:

Konkurs jest obecnie zawieszony, a ja chciałbym się upewnić, że wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody.
Chodzi mi o sytuację, że np. sponsor mógł zapomnieć wysłać albo zaginęło na poczcie, więc jeśli jest ktoś, kto jeszcze nie otrzymał, niech da mi znać.

Ze mną nikt się nie kontaktował.

Ze mną również.

A i ja nie dostałem żadnego maila.

W imieniu sponsora nagród FTFShop chciałbym przeprosić zwycięzców ostatniej edycji za opóźnienie w wysyłce nagród.
W ciągu najbliższego tygodnia wszystkie powinny być wysłane.