Meest eenvoudig is het om drie aparte relaties te maken. Dat een stukje weg drie keer voorkomt in verschillende relaties is niet erg. Een “superrelatie” is m.i. niet nodig.
Edit: voor alle zekerheid: het is forward en backward (maar die verschijnen automatisch in JOSM in de relatie-editor bij “Role” als je de eerste letters intikt).
Helemaal niet erg ; meer voor mensen die later een keer dit allemaal gaan lezen (dat ze niet verkeerd gaan taggen).
Ik zou zeggen, als een weg/pad/enz. in beide richtingen te gebruiken is, moet er gewoonweg géén forward of backward want er is geen beperking in rijrichting.
Ah! Had me niet gerealiseerd dat (bijvoorbeeld) Lonvia MTB laat toe dat je een gpx uit een “super-relatie” kon genereren (is dat altijd zo geweest?).
Als je het als één route beschouwt, dan waarom niet alle drie de routes in één “super-relatie” stoppen?
Ik zou het gaan uitproberen met de drie MTB-routes die er al zijn en kijken hoe het uitpakt. (Het is altijd weer ongedaan te maken, als dat niet bevalt.)
Wat ik me herinner van dat fietspad vanaf de Boersberg, is volgens mij inderdaad onverplicht fietspad.
Op verzoek van ligfietser (nav vraag over een stukje fietspad waar deze mtb-route overheen gaat) ook paar punten bekeken/aangepast aan de hand van lokale kennis.
Bij de italiaanseweg loopt de MTB-route inderdaad niet over de italiaanseweg (althans bij dat stuk vanaf de Fonteinallee. Hoe het bospad precies loopt, durf ik niet zo te zeggen. Ben er vrijdag wel met de racefiets omhoog gegaan, maar dat was via de verharde weg
Op paar paden (gedeelte Italiaanseweg tussen de Kerklaan en kruising Utrechtseweg/Wolfhezerweg heb ik gisteren op de MTB-route highway=path ingetekend.
Misschien binnenkort maar een keer met de MTB paar stukken fietsen, zodat ik de info kan controleren/corrigeren. Hoewel inder de bomen de gps er ook nog wel eens iets naast zit, kan het nog wel af en toe moeilijk zijn om pad juist in te tekenen.
Ik ben teruggegaan naar de gegevens van mijn GPS-logger (Columbus) en liep de route na. Ik kom dit tag tegen: bicycle=official, (b.v. bij het ingetekend stukje van groen_duiven maar ook hier een stukje die ik zelf had ingezet).
Ik weet echter niet wanneer we bicycle=official gebruiken (en weet ook niet meer dat ik het zelf ooit gebruikte). Uit de wiki is me onduidelijk wanneer het toe te passen (het lijkt een “access” tag, en zou dan i.p.v. “designated” moeten worden toegepast; dan is het m.i. dubbelop).
Het valt me ook op dat overal waar men de Eurovelo routes heeft ingevoerd er weer bicycle=yes is toegevoegd aan alle wegen en fietspaden waar de routes overheen gaan.