Ta mapa jest bezyteczna do celow ktore Ty jej wyznaczyles czyli sprawdzanie poprawnosci danych ktore wprowadzasz, tu sie zgadzam. Nie martwi mnie to bo zupelnie nie do tego ona zostala stworzona.
Powiem wiecej, jesli na sile zostala by przerobiona na takie narzedzie o jakim mowisz, stalaby sie bezuzyteczna jako mapa. Zarowno styl OSMapa-Topo pbabika, jak i styl mapnikowy na stronie glownej OSM to sa bardzo precyzyjnie wybrane podzbiory elementow, ktore maja byc pokazywane, i ktore (w zalozeniu) sa najwazniejsze dla uzytkownika mapy. Zadna mapa nie pokazuje wszystkich dostepnych informacji.
Wydaje mi sie, ze to o czym mowisz to widok taki jak w edytorach JOSM i Potlatch, tam sa ikonki do prawie wszystkiego ale ciezko to nazwac mapa. Nie rozumiem dlaczego ten widok Ci nie wystarcza.
Kolejna uwaga: w OSM nie ma zaaprobowanych znacznikow. To ze na wiki jest mala grupka osob ktora zajmuje sie wymyslaniem statusow dla znacznikow nie znaczy, ze spolecznosc OSM na swiecie zwraca na to uwage.
Jesli chodzi o czestosc odswiezania to byc moze czytales na wiki ze to jest lekko pokrecone. Srednio aktualizacje na serwerze trail w ciagu ostatniego tygodnia byly jakos co 2h (od 1 do 3-4h zaleznie od ilosci edycji), ale wyrenderowanie kafelka potem moze nastapic od sekundy do jakichs 30s po tym jak pierwszy uzytkownik zaladuje dany fragment mapy, w zaleznosci od tego jak skomplikowany jest dany obszar. Do tego jeszcze uzytkownik musi wyczyscic cache przegladarki. Do tego niektore dane sa odswiezane zupelnie inna droga i rzadziej (wybrzeza i szlaki). Na osm.org wybrzeza aktualizuja sie raz na pare miesiecy.
Ja nie do końca rozumiem. Jak dawno musiała się odbyć edycja? http://osmapa.pl/?lon=20.84282&lat=52.18362&zoom=15&map=&o=FFFF tutaj i poziomy zbliżenia wyżej nie rejestrują zmian od kilku miesięcy. Na niższym poziomie powiększenia cześć jest zaktualizowana tylko dlatego, że użyłem kilka tygodni temu /dirty.
wajak, edytowałem miejsce w sobotę (building, amenity, parking), dzisiaj jest już zmiana.
Natomiast landuse=farmland w innym miejscu (edycja kilka tygodni temu) faktycznie się nie pojawia (ale są za to landuse=residential, building, natural=*)
landuse=forest utworzony również w sobotę pojawia mi się na zoom=15, na zoom=14 go nie ma (lasek całkiem spory, więc powinien być).
Napisz może balrogowi co się nie pojawia dokładnie.
Wniosek racjonalizatorski - czy na w/zmiany dałoby się odwrócić kolejność sortowania tak, aby najnowsze były wyświetlane na górze strony? Kółko mojej myszy byłoby wdzięczne
@diverpl
Nie myślałem, że ktoś z tego indeksu korzysta Zrobione, choć są metody, żeby kółko myszy zaoszczędzić
@Władysław
Nie obiecuję, że to powstanie, lecz napisz chociaż co ta mapa miałaby zawierać. Obawiam się, że nie znajdzie się wiele osób, które rzuciłyby się do poprawiania tegoż. Myślę, że jest wiele ważniejszych spraw do poprawiania.
@tomith
To ja dziękuję osobom korzystającym z tych map. Niektóre chociaż nie powstały na marne
Dzięki Twojemu postowi wycofałem się z pomysłu likwidacji znaków ograniczeń.
Jest okazja (chociaż były też wcześniej), żeby podziękować kolegom, których mocno męczyłem o pomoc przy produkcji wizualizacji. SQ9NIT, balrog-kun - wielkie dzięki
1 - tunnel=culvert (czyli rura pod jezdnią)
2 - bridge=* (różne mostki)
Czyli, praktycznie skrzyżowanie drogi z drogą wodną.
Poprawianie to jedno, ale mamy bardzo dużo niejasnych skrzyżowań drogi ze strumieniem/rzeką . “Keep right” to wykazuje. Ale twój “/w” jest praktyczniejszy.
Dlaczego ten nałożony “szary” kolor jest taki ciemny?
Dawno, dawno temu, kolega marimil przygotował taką fajną wizualizację błędnych nazw jednostek OSP/PSP. http://osmapa.pl/w/fire/qa/
Znajdziecie tam jednostki bez nazwy, takie których nazwa to tylko “OSP”,“remiza”,“straż”. Staram się poprawiać je w miarę możliwości, niestety nie znam tak dobrze terenów poza woj. śląskim i opolskim, żeby wszędzie poprawić dobrze. Może przyłączycie się?
A marimilowi jeszcze raz dzięki za fajną pomoc. Keepright się chowa
http://osmapa.pl/w/zmiany/diff.php pokazuje najnowsze zmiany ale nie ma na tej stronie tej strzałeczki na dole aby przeglądać poprzednie godziny. Aby się do tego dobrać trzeba przez index - wiem leniwy jestem
na mapce z maxspeed brakuje maxspeed:lanes choć nie mam nic mądrego do powiedzenia jakby to zaprezentować.