Спочатку я теж думав, що їх непотрібно але Josm ненормально поводиться коли в одному релешині той самий вей два рази. Чи це не страшно?
Друге, що цікаво як вказувати напрям кругового маршруту? Наприклад маршрут йде проти годинникової а що завадить розуміти цей маршрут навпаки?
перше - мабуть, вже починили, бо і сортує, і не каже, що помилка - лише відображає червоним кольором
друге - думаю, що порядок ліній і точок в маршруті це однозначно показує. теж думав, чим трамвай 9 і 1 відрізняються…
Привіт. Питання до тих, хто в темі щодо того, які права у Microsoft i Nokia на дані із OSM.
Значну частину відпустки цього літа я провів, відмальовуючи на OSM моє місто (Великий Любінь) і його околиці. Нещодавно зайшов на maps.bing.com, і помітив, що там явно проглядаються деякі елементи із моїх напрацювань. Якщо треба — можу вказати на конкретні елементи, котрі наштовхнули мене на такі висновки.
Так-то мені не шкода (більше того — я буду тільки радий, якщо на картах Nokia і Microsoft моє місто буде промальовано у тій деталізації, як воно зараз є на OSM), але просто цікаво — хіба Microsoft/Nokia можуть використовувати дані із OSM, не вказуючи явно на цей факт?
Щодо того, що Microsoft надає супутникові фото із карт Bing для відмальовки в OSM, я в курсі. )
Там немає чогось такого, що дозволило б прямо «схопити за руку», але, навскидку, декілька дуже-дуже цікавих нюансів:
В селі Керниця на північ від Любеня я зазначив назву єдиної вулиці (1-го травня — ніколи б не подумав, що в 30 км на захід від Львова збереглися такі назви ). При чому, спочатку була зазначена лише її частина, потім я дізнався, що вона проходить через все село, і зазначив повністю. http://www.openstreetmap.org/?lat=49.76496&lon=23.71816&zoom=15&layers=M
На картах Bing в Керниці гордо красується вулиця «1-go Maya» — підписана та її частина, що я зазначив спочатку, і на багато км навколо вулиці в населених пунктах не зазначені взагалі.
В селі Никонковичі (на південний схід від Любеня, неподалік від Щирця) зазначений цікавий «апендикс» (і більше майже нічого). Я зазначив його в OSM по одній простій причині — він вів до польової дороги, котрою можна доїхати до села Сердиця. Взагалі тої частини немає на нормальних супутникових знімках, я їздив туди велисипедом із GPS. Доїхавши до Никонкович (через Щирець) замахався так, що вже почав шукати якнайкоротшу дорогу назад, ну і мене скерували на ту абсолютно нічим непримітну вулицю. http://www.openstreetmap.org/?lat=49.64723&lon=23.81837&zoom=15&layers=M
Котра потім внєзапно з’явилася на Bing.
У самому Великому Любені також є одна вулиця, про існування котрої, на мою думку, треба знати, щоби лізти відмальовувати її на карті: http://www.openstreetmap.org/?lat=49.72162&lon=23.73335&zoom=18&layers=M
Я сам довший час думав, чи її зазначати — бо вона є під’їздом буквально до 1-2 будинків.
Хоча, може я і помиляюся. щодо п. 2. Подивися це місце на супутникових картах Google — там цей момент видно дуже чітко, якщо Bing має доступ до цих знімків, це повністю може пояснити, звідки вулиця на карті…
на малих зумах мапа Бінга дуже схожа в багатьох місцях. Наприклад: біля Городка.
Дивує більше те, що звідки береться вулиця у забутому селі якщо у великих містах море вулиць відсутні?!
Постачальником геоданих є Navteq. І підписи на вулицях десь співпадають, а десь ні. При чому, у них на порядок більше підписаних сільських вулиць за OSM. Так що я вважаю проблему надуманою.
Я так розумію картографічні дані шару Базова карта-схема належить Львівському комунальному підприємству “Міський центр інформаційних технологій”. Тобто ми можемо обводити ці дані і скопіювати дані по POI-точкам, вірно?
Цікаво чи це затверджені назви зупинок?
Список не малий, але там все транслітеровано і у багатьох випадках неправильні назви.
Фіг з тим, думаю, головніші координати.
Хто вміє імпортнути і зробить це - то з дублікатами з часом розібрались би. З назвами прийдеться довше помучитись.