Dat werkt. Knooppunten zijn nodes, die kun je vast wel als poi op de kaart krijgen. Ik heb me nooit zo in dat cijferfietsen verdiept. Nou, 1 keer geprobeerd, maar hopeloos verdwaald en toen maar gewoon de kaart op de mobiel erbij gepakt…
Allroads, meer info in de popup gaat wel heel erg verwarren. Maar je kunt zelf de querystring die in de index.html wordt aangemaakt eventueel aanpassen. Maar denk er wel aan dat die nog van positie gaar veranderen. Tenslotte is het nog niet af/definitief allemaal.
Nee, die had ik nog niet. Er zijn nog meer highways (road, construction bv), zijn wildcards niet mogelijk, highway=*?
En route=ferry is ook wel interessant.
Leuk die verborgen switch, ik ben benieuwd hoe het eruit gaat zien.
Had even gespeeld. Die extra way in de link is weer weg. En alleen wegen nu.
Wat ik wil is een layer met nodes uit de rcn die een nummer hebben. node[network=rcn] doet het niet.
Omdat ik niet weet hoe die rcn’s in elkaar zitten weet ik niet of zulke nodes eigenlijk wel bestaan?
function addlink(match){
return "<a href=\"http://www.openstreetmap.org/browse/way/" + match.match(/[0-9]{5,}/) + "\" target=\"_blank\">" + match +"</a>";
}
var zoek=/Way [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
Zo zou het eigenlijk moeten ( en is het nu ook ). Ik zoek eerst alle ways met een nummer, want anders krijg je ook de and-tags ( zie maar eens, die zijn nu ook een link bij jou ), en uit die way =nnnnnn haal ik weer de cijfers als ik de link maak.
De knooppunten zijn nodes, de routes tussen die knooppunten zijn relaties (van ways).
Alle fietsroutes zitten onder de relaties met route=bicycle Daaronder kan je weer een onderverdeling maken tussen network=ncn (LF routes) rcn (knooppunten) lcn (lokaal) .
De mtb routes vallen onder route=mtb
function addlink(match){
s = "<a href=\"http://www.openstreetmap.org/browse/" + match.match(/node|way/i) + "\/" + match.match(/[0-9]{5,}/) + "\" target=\"_blank\">" + match + "</a>";
return s.toLowerCase();
}
var zoek=/Way [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
var zoek=/Node [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
Allroads: dat werkte maar ontzettend traag. Alleen … dat bleek mijn pc te zijn.
Mooi vind ik het niet, dat schuiven van de kaart heeft zo’n vervelende vertraging aan het eind ( alhoewel dat ‘modern’ schijnt te zijn ), en de popup verdwijnt niet meer als je met de kaart schuift. Maar voorlopig laat ik het zo.
IE heeft nog probleem met titelblok, laat niet de achtergrondkleur zien.
Ziet er mooi uit, die geïntegreerde kaart. Goed bezig Noordfiets!
Alleen het bezwaar is nu dat als je een permalink naar de surface tags kaart wil maken, je eerst in de cycleway kaart komt en alle instellingen zijn weer teruggezet naar de beginstand.
Toegevoegd in noordpass.js: var zoek=/Relation [0-9]{5,}/g; en match.match(/node|way|relation/i)
Zodat je via de popup nu ook kunt browsen naar een route relatie: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/
Op keepright zien we allerlei fouten en mogelijke fouten in OSM. Die zijn niet echt fietsspecifiek. Om die reden had ik al eens een kaartje gemaakt waarop fouten (of mogelijke fouten) te zien zijn. Helaas werkt XMS nog steeds niet mee en dus kan ik het niet laten zien dus zet ik hier maar even neer welke api calls ik had bedacht.
Alle wegen die onderdeel uitmaken van een fietsroute relatie maar die tevens een bicycle=no hebben. Toen OSM nog niet heel veel fietspaden kende zijn er veel relaties op wegen gezet waar een fietspad naast lag en die zijn later niet altijd even goed gecorrigeerd. Die kun je er nu snel uitpikken.
Alle fietspaden die een bicycle=no hebben. (OK voor bromfietsverbindingen is dat blijkbaar normaal maar die kleine stukjes weg kun je snel genoeg herkennen )