Добре дошли

Ха Добър ден и от Варна.

Здрасти и от мен от Варна.

Здравейте и от Пазарджик. С удоволствие участвам в подобряването и картографирането на този район. Но чак сега видях форума. :smiley:

Добре нашли!
Днес с “малко” закъснение се регистрирах :slight_smile:

Добре заварили и поздрави на всички!
От скоро съм в ОСМ, но нещо напоследък ми прави впечатление, че започнах буквално да се вманиачавам!

Прекрасен проект, малко жалко, че сякаш в България има сравнително малко активни участници.
Фактът, че дори няма статия за ОСМ в българската Уикипедия е показателен. Все планирам да добавя такава, но си “губя времето” с чертане в ОСМ и не ми остава време. :slight_smile: Тия дни ще го коригирам.

Добре дошъл във форума.
Като цяло наистина сме малко активните участници и аз следя активно проекта в последните 3 години и бих казал че особено 2012 е доста плодовита откъм български редакции в OSM, което е доста показателно за бъдещото развити на проекта. Иска ми се и тук раздела във форума да стане малко по активен с други потребители от Openstreetmap, но като цяло съм забелязал че точно едни от най-дейните потребители с най-много редакции не ги виждам тук във форума регистрирани.

Здравейте и от Перник.
Не съм много редовен в редакцията, но се радвам че съм част от проекта. Захванал съм се от квартала ми,но съм се опитвал няколко пъти да поправям някои неточности.Днес обаче прочетох всички теми тук и открих че всъщност не съм бил прав,защото аз гледах да съм точен по подложката на Bing а доколкото разбирам не трябва да е така а…!Започвам да записавам тракове по често и ще чертая по тях.
Търпя критика и съм човек който се учи ,така че ви моля да ми казвате ако нещо не е ок и ще го оправям при първа възможност.
Поздрави
Денислав

Здравейте приятели. През юли дойде на вашата красива страна. Моля, помогнете. Имам нужда от карта на България за Garmin. Имам намерение да пътува от София до Пловдив след преглед и по-нататък по брега. Попитайте линк към добра карта.:slight_smile:

http://gis-lab.info/data/mp/files/full-bg.bulgaria.7z

Rather old (2013-03-19) from http://gis-lab.info/data/mp

Здравейте! Много ми харесва идеята на OpenStreetMap за България, дано проекта да се разрастне бързо.

Аз също имам идея за обогатяване обаче с текст на българската Wikipedia, тъй като имам достъп до Online библиотека на немски език, бих искал да преведа и допълня статии към Wikipedia БГ, която за съжаления е доста бедна.

Ако някой от вас може да ми даде кантакти (Facebook или емейл) на някой редактор в WIKi БГ с малко по-високи Admin права, бих се радвал да работим заедно. Моят мейл е: carradios(att)yahoo.de

Здравейте!

+1, че гледам последният пост в тази тема е от 2015…, което не е добре.

Здравей и добре дошъл в обществото на Openstreetmap!
Ами просто явно доста български участници в openstreetmap не се интересуват от форума.

Hi, I just joined this forum, even though I’ve been mapping Bulgaria for a few years now and only recently started learning more about OSM background. I propose to use this sticky thread to introduce ourselves to each other. I’m a Dutchman that was seduced by my Bulgarian wife to move to Sofia in 2003, and I haven’t regretted it (haven’t reached a level in Bulgarian that makes me confident to write in it, but I can read it well). She’s from Nikopol area, which is why that obshtina and that of Belene is relatively well-mapped… I also love hiking, and add the new trails we find to the map, esp. Stara Planina north of Sofia. I also record street images with Mapillary, and now that they sold themselves to Facebook, with OpenStreetCam, and use it mainly to add “smoothness” tags to roads and tracks. Recently I discovered the app Streetcomplete, which I used to improve the map in areas of Sofia that I can reach walking from our home in Lozenets. Looking forward to cooperate with you on mapping Bulgaria! (and please feel free to reply in Bulgarian)

Здравейте! От години използвам и популяризирам използването на OSM за обучителни и практически цели в сферата на академичната и професионалната география. За съжаление имам само спорадични опити да допринасям за картите предимно на пътеки и чешми до вчера, когато поработих върху ЕКАТТЕ класификацията на АТ и Т единици в България. Надявам се миналите и бъдещите ми да не противоречат на практиките на общността.

Здравейте,

Видях, че форумът на ОСМ се мести на нова платформа и реших да добавя България.
https://community.openstreetmap.org/

Ще трябват поне трима за модератори. Не че има какво да се модерира, но все пак условия.
Предложените ще трябва да потвърдят на платформата съгласието си.
Поне това успях да разбера.

Като гледам по-стари и активни:

  • Dimitar155
  • IDKS
  • ivanatora
  • BollWeevil
  • babu6ka
  • Константин Коцев
  • да не засегна някой, да се обади и да го пиша, вероятно може и по-късно.
    давайте предложения, ако няма - ще пиша и себе си :slight_smile:

Аз нямам против.

И аз така, макар че не съм много активен.

Нека и останалите, които имат желание, да се разпишат на новата платформа - https://community.openstreetmap.org/t/bulgaria-subcategory/4202

Гласуването вече започна, може да гласувате като цъкнете линка, който @plamen е пратил в горния пост.