Als ik de html, de .css en 2 .js bestandjes lokaal op mijn PC plaats dan krijg ik het kaartje te zien in zowel FF, Chrome als IE. FF lijkt hier het best te presteren want alles lijkt te werken en gaat ook nog behoorlijk snel. Chrome doet het ook maar laat in de popup niet de OSM tags zien. IE laat wel alles zien maar is vreselijk traag (heb de site toestemming verleend).
Als ik de pagina (mijndev ligfietster) online bekijk zie ik het zelfde beeld met dit verschil dat Chrome nu wel de OSM tags laat zien in de popup. Vraag me niet waarom.
Ik heb gisteren even obv de versie van gisteren een nieuwe paardenkaart gemaakt en dat ging prima. Die draait lokaal dus goed. Helaas presteert mijn provider XMSnet het om mensen 2 weken van hun homepage af te sluiten (en dan nog maar hopen dat het eind van de week opgelost is) dus ik kan em nog even niet testen als ie online staat maar lokaal doet ie het OK.
Er zijn sites die checken met welke browser de pagina bekeken wordt en geven indien nodig een melding. Misschien is dit tzt een optie als we wat beter weten hoe bepaalde browsers omgaan met deze site.
Om van de ene naar de andere pagina te springen is misschien mapjumper nog een site om eens te bekijken. Ik heb het ooit werkend gehad maar dat lukt me nu even niet meer. Geeft misschien nog wel inspiratie.
De layer van de OFK is niet alleen langzaam hij heeft ook het nadeel dat ie beperkt is tot NL. Is er misschien iets mogelijk met de site van Lonvia om routes te renderen?
? Die waarde is veel te laag, die hoort 0.0002; te zijn. Of je moet heel precies mikken.n
Link is nog steeds hetzelfde. Alleen wordt er nu een waarde aan gegeven met een functie, en binnen die functie heet het thelink. Maar er is niks wezenlijks veranderd.
Het springen van layerset naar layerset is al gemaakt. Er is alleen nog geen knop … alhoewel, als je stiekum in het grijze vlak van de titelbox klikt …
Die fietsroutes zijn soms snel,soms langzaam. Maar uiteindelijk moet het mogelijk zijn die ook van overpass op te halen.
Maar dat is voor later. Wat ik nog wil is de popup aanpassen zodat ie altijd binnen het scherm valt. En daarna ga ik eerst ‘opruimen’, dat wil zeggen het min of meer geknoei in de code in ieder geval iets bijwerken zodat het ergens op lijkt.
Voor mijn paardenkaart gebruikte ik deze code (vergelijkbaar) om relaties op te halen dus met overpass lukt het zeker. Ik weet alleen niet hoe ik de knooppuntnummers ook als nummers zichtbaar kan maken.
Dat werkt. Knooppunten zijn nodes, die kun je vast wel als poi op de kaart krijgen. Ik heb me nooit zo in dat cijferfietsen verdiept. Nou, 1 keer geprobeerd, maar hopeloos verdwaald en toen maar gewoon de kaart op de mobiel erbij gepakt…
Allroads, meer info in de popup gaat wel heel erg verwarren. Maar je kunt zelf de querystring die in de index.html wordt aangemaakt eventueel aanpassen. Maar denk er wel aan dat die nog van positie gaar veranderen. Tenslotte is het nog niet af/definitief allemaal.
Nee, die had ik nog niet. Er zijn nog meer highways (road, construction bv), zijn wildcards niet mogelijk, highway=*?
En route=ferry is ook wel interessant.
Leuk die verborgen switch, ik ben benieuwd hoe het eruit gaat zien.
Had even gespeeld. Die extra way in de link is weer weg. En alleen wegen nu.
Wat ik wil is een layer met nodes uit de rcn die een nummer hebben. node[network=rcn] doet het niet.
Omdat ik niet weet hoe die rcn’s in elkaar zitten weet ik niet of zulke nodes eigenlijk wel bestaan?
function addlink(match){
return "<a href=\"http://www.openstreetmap.org/browse/way/" + match.match(/[0-9]{5,}/) + "\" target=\"_blank\">" + match +"</a>";
}
var zoek=/Way [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
Zo zou het eigenlijk moeten ( en is het nu ook ). Ik zoek eerst alle ways met een nummer, want anders krijg je ook de and-tags ( zie maar eens, die zijn nu ook een link bij jou ), en uit die way =nnnnnn haal ik weer de cijfers als ik de link maak.
De knooppunten zijn nodes, de routes tussen die knooppunten zijn relaties (van ways).
Alle fietsroutes zitten onder de relaties met route=bicycle Daaronder kan je weer een onderverdeling maken tussen network=ncn (LF routes) rcn (knooppunten) lcn (lokaal) .
De mtb routes vallen onder route=mtb
function addlink(match){
s = "<a href=\"http://www.openstreetmap.org/browse/" + match.match(/node|way/i) + "\/" + match.match(/[0-9]{5,}/) + "\" target=\"_blank\">" + match + "</a>";
return s.toLowerCase();
}
var zoek=/Way [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
var zoek=/Node [0-9]{5,}/g;
text = text.replace(zoek,addlink);
Allroads: dat werkte maar ontzettend traag. Alleen … dat bleek mijn pc te zijn.
Mooi vind ik het niet, dat schuiven van de kaart heeft zo’n vervelende vertraging aan het eind ( alhoewel dat ‘modern’ schijnt te zijn ), en de popup verdwijnt niet meer als je met de kaart schuift. Maar voorlopig laat ik het zo.
IE heeft nog probleem met titelblok, laat niet de achtergrondkleur zien.