Jak klikam w tabeli na ikonkę edycji w JOSM otwiera się tylko nowa karta w przeglądarce. Kliknięcie na ikonkę JOSM w ramce “Obiekty w OSM z tagiem amenity” działa prawidłowo.
Stronka jest niezła.
Jak klikam w tabeli na ikonkę edycji w JOSM otwiera się tylko nowa karta w przeglądarce. Kliknięcie na ikonkę JOSM w ramce “Obiekty w OSM z tagiem amenity” działa prawidłowo.
Stronka jest niezła.
Mapa bardzo delikatnie rozjaśniona.
Link do JOSM powinien działać.
Tabelę można sortować.
Proponuję wykluczyć tagi takie jak waste_basket, bench, parking, shelter, waste_disposal itd. które zazwyczaj nie potrzebują nazwy.
Zabawy z wykluczaniem tagów miałem dużo przy konkursie dot. POI. Obecnie odpoczywam
A tak poważnie - myślę, że wykluczanie nie ma sensu. Serwis nie ma służyć wyłącznie wyłapywaniu obiektów bez nazw. Pozostawiając wszystkie obiekty mamy za to szansę wyłapać również dziwnie nazwaną ławkę czy wiatę.
Dodałem do “w/amenity” warstwę z różnymi “dziwnymi” znakami w nazwach. Prawdopodobnie nie wyłapałem wszystkich możliwych. Pomysły na kolejne i znaleziska z mapy można dopisywać tutaj (może być opisowo). Oprócz oznaczeń na mapie te same przypadki uwzględniane są w tabeli przy pomocy czerwonego koloru tekstu nazwy. Na mapie i w tabeli te problemy mogą być niewidoczne np. w przypadku spacji. Dopiero przy edycji to widać.
Pozostałe przypadki “dziwnych” nazw powinny być rozpatrywane przez człowieka.
Co do dziwnych nazw, to nie pokazuje “nr.” a wyświetla nazwy ze spacją. Kiedyś próbowałem znaleźć wszystkie takie obiekty overpassem i niestety to se neda A propos overpassa, nie dałoby się sklecić jakiegoś interfejsu do niego? Ciągle zapominam jak go pytać żeby odpowiadał
Nie za bardzo wiem o co chodzi. Podany przykład ze spacją (tam są dwie) jest wychwytywany. Przykład z “nr.” też możesz podać - sprawdzimy.
Prawie przy okazji - pojawiło się trochę zmian w w/maxspeed.
Na wysokich zoom dodałem znaki reprezentujące światła i przejścia dla pieszych.
Znaki przedstawiające wartości ograniczeń oraz domyślne prędkości pojawiać się będą tylko wtedy, gdy droga wyposażona jest w source:maxspeed. Przypominam, że przy ograniczeniach domyślnych ta informacja jest cenniejsza niż sama wartość ograniczenia. W tych przypadkach pozostałe wartości da się uzupełnić z automatu.
Ponieważ masa dróg nie posiada tego tagu, wzbogaciłem jedną z warstw o wizualizację tegoż.
Wszystkie warstwy oraz informacje o zoomach, od których się pokazują zawarte są w zmieniarce warstw.
Przykład z “nr.” i dwoma spacjami, który nie jest pokazywany na warstwie z błędnymi nazwami klik.
A co do drugiej części mojego wcześniejszego wpisu, rozumiem że nie jesteś zainteresowany
A co do maxspeed, to można by zastosować regułę domyślnych 50/60 dla obszarów wewnątrz granic o admin_level=8. Albo sprawdzać obecność landuse=residential.
Nie wiem czy dobrze rozumiane są “dwie spacje” - chodzi o dwie spacje obok siebie. Czyli podany przykład powinien być wyłapany tylko i wyłącznie dzięki “Nr.”. Widocznie te dopasowania są wrażliwe na wielkość liter. Dzięki, uzupełnię.
Poprzedni przykład miał dwie spacje obok siebie. Jak pisałem - w osm.org/browse tych nadmiarowych (sąsiadujących, końcowych i początkowych) spacji nie widać.
Jeśli ‘drugiej części’ oznacza interfejsu do overpass, to ja z overpassem nie jestem na bieżąco odkąd przesiadłem się na bazę.
Jeśli chodzi o pochylony tekst, to znów nie wiem, czy ja to mam uwzględnić, czy myślisz o jakimś automacie do edycji.
Ja osobiście wolałbym, żeby mapa pokazywała stan bazy OSM. Nie będzie to myliło osób, które chcą uzupełniać swoje okolice. Zresztą, informacji ciągle w osm nie będzie. Chyba, że chodzi Ci o drugie ‘czy’.
Kolejna wizualizacja z działu QA.
Od razu widać, że niektóre granice mają niewłaściwy admin_level.
Akapit o powiecie Łódź nieaktualny - skasowano
Proszę fachowców od granic o inwentaryzację.
Nazwy są trochę pociachane - to będzie poprawione.
Proszę nie poprawiać granic poza Polską! Te fragmenty wynikają z niekompletnego importu tych obszarów.
Fantastycznie Marimil!
Mam nadzieje ze uda sie nam to jakos uzupelnic bo to wazne.
Musze przyznac ze pracujemy w naszej firmie nad robieniem nawigacji pod OSM i brak granic administracyjnach to po prostu nokautujace mapy OSM kryterium.
Jesli ktos mysli ze np. w Niemczech ist duzo lepiej (a sam tak do niedawna myslalem) to jest niestety w bledzie. Chlopaki importujacy testowo dane z Niemiec byli dosc tym przybici, no ale napisalem na niemieckim forum, zeby sie temu dokladniej przyjrzeli.
Czy jest to związane z tym, że nie ma powiatu łódzkiego (tzn. że miasto Łódź graniczy bezpośrednio z powiatami zgierskim, pabianickim itd)?
Raczej nie, Łódź jest miastem na prawach powiatu więc powinno mieć dwie relacje: dla miasta i dla powiatu.
Mapa pokazuje stan bazy. Granice wyciągnięte są z tabeli z liniami a obszary z tabeli z wielokątami. Jestem jeszcze początkujący jeśli chodzi o te sprawy i do końca nie wiem jak te obiekty tam trafiają ;). Potrzebny fachowiec od baz OSM.
Wg mnie (to jest do sprawdzenia), to że Łódź nie wyświetla się w obszarach, wynika z problemów z granicą (może jest otwarta, może gdzieś się samoprzecina, może coś z relacją).
tam są dwie relacje ( admin_level 6 i 8 ), powinno być 6 tylko (8 dla miast bez praw powiatu)
To, że są dwie relacje nie powinno sprawiać problemu przy imporcie do bazy jako wielokąt.
Ja bym obstawiał ten zawijas. (zawijas poprawiony - nieaktualne)
Zawijas uczynił potlatchowy psuj, już poprawiłem
marimil, należy ci się kilka dużych piw! To jest lepsze niż odpowiednik z geofabrik.
I jest.
Te dwa powiaty na północ od Łodzi też niedawno jeszcze były kompletne - niewykluczone, że ktoś fragmenty granic usunął.
Ja w sumie niewiele uczyniłem - samo się z bazy takie wyciąga.
Myślę jeszcze nad częstością aktualizacji mapy - pewnie teraz przydałoby się częściej.
Wczoraj w nocy, z ciekawości, zrobiłem “boundary” dla wsi i wrysowałem budynki wraz z adresami, oraz dodałem dodatkowy wał przeciwpowodziowy.
Domów i wału nie widać.
http://www.openstreetmap.org/?lat=51.55565&lon=21.72371&zoom=15&layers=M
Pomału zaczynają się pokazywać.
Na w/admin dodałem granice i obszary dla admin_level=7-9 (pokazują się dla zoom=8-18) jeszcze bez nazw.
Pokręciłem trochę kolorami.