коли я починав вносити маршрути, то у звязок додавав дороги і зупинки. Пізніше, десь прочитав, що потрібні платформи і вже у нові маршрути додавав їх. До виправлення старих ще не дійшли руки.
Всі автобусні маршрути які мають початкову і кінцеву зупинку мають два релейшина та об’єднані route_master.
forward/backward додавав у кругові маршрути які проходять в певних місцях по одній дорозі бо Josm не пропускає.
Я не знав як опрацьовуються дані сервісами маршрутів у тому випадку якщо маршрут круговий.
Недавно говорили, що нічого страшного коли розділити зв’язок. Знову, руки не дійшли до виправлення. Поки.
andriyr говорив, що спробує дістати інфо по зупинкам у Львові. Думав, що дочекаюсь вже її і виправлю маршрути.
Олегу писав про те, що валідатор не бачить forward/backward. Можливо, не побачив або зараз не дуже актуально.
Чекайте, якщо це кругові маршрути, то їх справді ділити не варто. але тоді ролі forward/backward теж не потрібні Давайте спробуєм відділити круговий маршрут від звичайного, який в обидві сторони ходить по різних вулицях - в першому варіанті немає чітко вираженої кінцевої зупинки, тобто люди не виходять на цих кінцевих повністю. В другому водій може і перекурити, і почекати на графік, і завершити роботу на будь-якій кінцевій. Якщо що - це мої суб"єктивні думки щодо поділу, а не офіційна позиція
поправка - одна кінцева на кільцевому маршруті це нормально, так що, наприклад, автобус 48 цілком може вважатись кільцевим, якщо десь посередині того кільця нема зупинки, де водій виганяє всіх на вулицю
перепрошую, що зі своїм уставом і у ваш монастир, але забрав ролі, тепер josm нормально сортує всі відношення
Спочатку я теж думав, що їх непотрібно але Josm ненормально поводиться коли в одному релешині той самий вей два рази. Чи це не страшно?
Друге, що цікаво як вказувати напрям кругового маршруту? Наприклад маршрут йде проти годинникової а що завадить розуміти цей маршрут навпаки?
перше - мабуть, вже починили, бо і сортує, і не каже, що помилка - лише відображає червоним кольором
друге - думаю, що порядок ліній і точок в маршруті це однозначно показує. теж думав, чим трамвай 9 і 1 відрізняються…
Привіт. Питання до тих, хто в темі щодо того, які права у Microsoft i Nokia на дані із OSM.
Значну частину відпустки цього літа я провів, відмальовуючи на OSM моє місто (Великий Любінь) і його околиці. Нещодавно зайшов на maps.bing.com, і помітив, що там явно проглядаються деякі елементи із моїх напрацювань. Якщо треба — можу вказати на конкретні елементи, котрі наштовхнули мене на такі висновки.
Так-то мені не шкода (більше того — я буду тільки радий, якщо на картах Nokia і Microsoft моє місто буде промальовано у тій деталізації, як воно зараз є на OSM), але просто цікаво — хіба Microsoft/Nokia можуть використовувати дані із OSM, не вказуючи явно на цей факт?
Щодо того, що Microsoft надає супутникові фото із карт Bing для відмальовки в OSM, я в курсі. )
Там немає чогось такого, що дозволило б прямо «схопити за руку», але, навскидку, декілька дуже-дуже цікавих нюансів:
В селі Керниця на північ від Любеня я зазначив назву єдиної вулиці (1-го травня — ніколи б не подумав, що в 30 км на захід від Львова збереглися такі назви ). При чому, спочатку була зазначена лише її частина, потім я дізнався, що вона проходить через все село, і зазначив повністю. http://www.openstreetmap.org/?lat=49.76496&lon=23.71816&zoom=15&layers=M
На картах Bing в Керниці гордо красується вулиця «1-go Maya» — підписана та її частина, що я зазначив спочатку, і на багато км навколо вулиці в населених пунктах не зазначені взагалі.
В селі Никонковичі (на південний схід від Любеня, неподалік від Щирця) зазначений цікавий «апендикс» (і більше майже нічого). Я зазначив його в OSM по одній простій причині — він вів до польової дороги, котрою можна доїхати до села Сердиця. Взагалі тої частини немає на нормальних супутникових знімках, я їздив туди велисипедом із GPS. Доїхавши до Никонкович (через Щирець) замахався так, що вже почав шукати якнайкоротшу дорогу назад, ну і мене скерували на ту абсолютно нічим непримітну вулицю. http://www.openstreetmap.org/?lat=49.64723&lon=23.81837&zoom=15&layers=M
Котра потім внєзапно з’явилася на Bing.
У самому Великому Любені також є одна вулиця, про існування котрої, на мою думку, треба знати, щоби лізти відмальовувати її на карті: http://www.openstreetmap.org/?lat=49.72162&lon=23.73335&zoom=18&layers=M
Я сам довший час думав, чи її зазначати — бо вона є під’їздом буквально до 1-2 будинків.
Хоча, може я і помиляюся. щодо п. 2. Подивися це місце на супутникових картах Google — там цей момент видно дуже чітко, якщо Bing має доступ до цих знімків, це повністю може пояснити, звідки вулиця на карті…
на малих зумах мапа Бінга дуже схожа в багатьох місцях. Наприклад: біля Городка.
Дивує більше те, що звідки береться вулиця у забутому селі якщо у великих містах море вулиць відсутні?!
Постачальником геоданих є Navteq. І підписи на вулицях десь співпадають, а десь ні. При чому, у них на порядок більше підписаних сільських вулиць за OSM. Так що я вважаю проблему надуманою.
Я так розумію картографічні дані шару Базова карта-схема належить Львівському комунальному підприємству “Міський центр інформаційних технологій”. Тобто ми можемо обводити ці дані і скопіювати дані по POI-точкам, вірно?