E sad ste se vratili na temu Jedan od razloga zašto sam je pokrenuo je potreba da se narpavi nekakva definicija svih vrsta puteva koji se mogu naći u Srbiji i da se to korsiti kao standad.
Naime, postoji potreba za finijom definicijom koja pokriva sve oblasti, od gradova, preko saobraćajnica pa sve do seoskih i planinskih puteva i puteljaka.
Ako bi ovo bilo urađeno mnogo bi olakšalo svima a naročito noajlijam ada se snađu i pravilno obeležavaju puteve.
The strange thing is that a turn restriction can have only one via node but one or more via-ways…at least it is said. Not sure why. I suggest to try it somewhere
Sorry, but this looks very weird to me, never seen an intersection mapped like this by fusing the way in the intersection to one!?
Nehruova is physically separated on both sides of Jurija Gagarina for sure by a green island that narrows down to a raised curb, and I think everybody else expected to see two pairs of perpendicular ways. I have changed it to http://www.openstreetmap.org/?lat=44.801724&lon=20.38109&zoom=18&layers=M (might need a refresh)
Sorry, my bad. I was looking at the http://binged.it/Sc1S2q and it seemed to me that the island in between was actually just a flat surface, not one of those low profile concrete barriers.
With regards turns, and restrictions, I think this is better then it was before? Any opinions on that? Should we separate this into a new topic?
Наишао сам на један проблем. Пријепоље и село Коловрат које се налази одмах поред Пријепоља су уцртани како објекти исте катогоерије па су тако и рендеровани на мапи. Чак се често дешава да рендер прикаже назив Коловрат а да нема назива Пријепоље. Разлика између ова два меса је ипак велика. Пријепоље је админстративни центар општине а Коловрат је само село. Како ово исправити?
@Pedja
Očigledno je Kolovrat pogrešno kategorisan. Međutim, ne mogu da nađem podatke o broju stanovnika, a ni samo naselje na Vikipediji, samo referencu za arheološko nalazište… Trebalo bi verovatno spustiti u kategoriju village/suburb/neighbuorhood. Ja se otprilike držim sugestija 10.000/100.000 na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:place
Inače sam pri skorom dodavanju opštinskih relacija sva sedišta unapredio u ‘town’ bez obzira na veličinu, a slično i sedišta okruga u ‘city’.
Како је најбоље направити разлику између врхова? У карту се уцртавају сви врхови, али када се рендерује карта приказивати све њих је непрактично. Треба на неки начин да наравим разлику и на карти прикажем само битније врхове а не сваку коту коај је означена као ‘peak’. Постоји ли неки договорени начин да се ово постигне?
Мислим да не постоји елегантно решење за приказ врхова јер је то за ОСМ постављено на светском нивоу:
Раније сам проучавао овај проблем и дошао сам до закључка да је то остављено да се подешава само за ручна подешавања рендеровања и то од случаја до случаја.
U Maperitive mogu da napravim da render bude različtii za vrhove koji imaju ime i koji ga nemaju. Međutim, neka bude previše i ovih vrhova s aimenom pa bi valjalo daposotji neki način da se pravi razlika, pogotovo kod manjih zumova. Na primer, kod veceg zuma je ok da se vidi svaki vrh na grebenu, ali kod manjeg zuma dovoljno je da se vidi naziv grebena ili samo najviši vrh ili tako nešto.
Бојим се да не постоји алгоритам који ће ра разуме да ли су врхови на једном гребену и да сходно томе да га различито приказује. Једино што ми пада на памет је да се уведу нови тагови типа mapetive_min_zoom и mapetive_mах_zoom и да се они инкокорпорирају у rules за Mapetive.
Сад сам гледао и нисам нашао да је неко тако нешто радио…
To mi se ne čini kao dobro rešenje. Ono što bi možda bilo dobro to je da postoji tag highest_peak ali bi valjalo da postoji i objekat tipa linija (možda i površ) koji označava prostiranje planinskog masiva ili grebena a time može da se upotrebi da se ispiše ime planine (a ne vrha) kao i putanju na kojoj to ime treba da se ispiše.
Nije ti los primer. Pogledaj Tornik. Morao sam da na vrh koji se zove Bandera u zagradi dodam naziv celog masiva da bi bio prikazivan mada je i to pogresno jer masiv nije tacka nego celo podrucje. Nigde na OSM kartama nisu oznaceni masivi il uopste odrejena podrucja vec samo vrhovi.
Evo primer, docrtao sam ručno oznake koje na karti nedostaju. Crna slova sa crvenom ivicom da se lakše uoči.