Львів і область

перші враження - програма дуже інформативна, мапа гарна, хоч і трохи стара :slight_smile:

знайдені проблеми:

  • на пристрої у мене маршрути не вибираються, тобто побачити список зупинок неможливо, і на мапі його відобразити, як було на відео - теж. Правда, в файлі route.zip я списку зупинок і координат ліній також не знайшов :slight_smile: Так що це може бути глюк конвертації. Якщо хочете подивитись, як я об"єднував маршрути у лінію, код тут: https://dl.dropbox.com/u/11265861/public_transport.7z (convert_main.php:49-116)
  • при спробі натиснути на маршрут список вулиць, який там був - підсвічується на мить і більше ніякої реакції. Фільтр маршрутів в той же час працює.
  • мапа, коли її зумаєш пальцями, зумається посередині, а не між ними - трохи незручно. Розумію, що це швидше баг mapforge-а, але на всякий випадок скажу…

Хотілось би взнати, чи планується в майбутньому:

  • прокладка маршрутів через громадський транспорт (без врахування періодичності руху, для початку) з пересадками. Я можу спробувати допомогти з алгоритмічною частиною, якщо буде потрібно…
  • розширення програми на інші міста? Це може бути 1) покриття кількох міст і деякої околиці їх з білими плямами між всім, 2) фільтрована мапа України з обмеженням на зум-левел, або спрощений вектор доріг до tertiary+railway

І до купи - як у вас проїхати з автовокзалу в аеропорт, щоб пошвидше і не таксі? :slight_smile:

дякую за такий розгорнутий відгук :slight_smile:

  1. насправді маршрути я не додавав, бо вони виходити кривуваті, але з часом я це поправлю і добавлю. також дякую за приклад коду для генерування ліній.
  2. це і є принцип пошуку. ти вводиш слова, а пошук шукає усі маршрути. пс: в останній версії зробив так, щоб враховувалось і порядок вулиць. якщо помилишся в букві то маршрут не знайде
  3. так, ти правий, це реалізація mapforge

на майбутнє:

  1. так, це планується. допомогу прийму. зараз я займатимусь поверненням попереднього функціоналу: пошук маршрутів поблизу та пошук маршрутів на карті.
  2. звичайно, перехід на osm дані дає мені можливість використовувати усі дані міст, навіть за кордоном - що мене і мотивує :slight_smile:

про інші не менш цікаві ідеї можу розказати на зустрічі 29 жовтня :slight_smile:

Не забудьте потім тут розповісти, що було на зустрічі :slight_smile:

Вестиму протокол :slight_smile:
**
Місце проведення зустрічі: Кав’ярня «Мапа», вул. Галицька, 4**, перший поверх (тут краще тягне wi-fi :wink: )

Щодо сьогоднішньої зустрічі - ану признавайтеся, хто вже в мапі є? а то мені самому тут нудно сидіти.

ОК, якщо до 20 00 нікого не буде, сьогоднішня зустріч відміниться, а я поїду додому пакувати чемодани в Київ…

Питаю місцевих жителів:

  1. http://www.openstreetmap.org/browse/way/30741829 - тут справді oneway=yes? з обох боків secondary з двостороннім рухом, розділеними лініями.
  2. на деяких маршрутах не проставлена роль platform для цих самих платформ, приклад - http://www.openstreetmap.org/browse/way/167408243 щодо тролейбусу 4А
  3. є кілька маршрутів, що замаплені по старій схемі (туди-назад в одному відношенні з купою forward/backward ролей, причому щось в мене не получилось деякі з них посортувати, автобус 34) - чи не проти, товариш DimaZ, щоб вони стали новою схемою +route_master? До речі, ця стара схема не підтримується і olehz також :slight_smile:

Підтвердження, що схема, за якою мапилось 3) - стара - Route direction/variant секція сторінки http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Public_Transport, на яку звертається http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Public_transport#Tagging - текст

коли я починав вносити маршрути, то у звязок додавав дороги і зупинки. Пізніше, десь прочитав, що потрібні платформи і вже у нові маршрути додавав їх. До виправлення старих ще не дійшли руки.

Всі автобусні маршрути які мають початкову і кінцеву зупинку мають два релейшина та об’єднані route_master.
forward/backward додавав у кругові маршрути які проходять в певних місцях по одній дорозі бо Josm не пропускає.
Я не знав як опрацьовуються дані сервісами маршрутів у тому випадку якщо маршрут круговий.
Недавно говорили, що нічого страшного коли розділити зв’язок. Знову, руки не дійшли до виправлення. Поки.

andriyr говорив, що спробує дістати інфо по зупинкам у Львові. Думав, що дочекаюсь вже її і виправлю маршрути.
Олегу писав про те, що валідатор не бачить forward/backward. Можливо, не побачив або зараз не дуже актуально.

Чекайте, якщо це кругові маршрути, то їх справді ділити не варто. але тоді ролі forward/backward теж не потрібні :slight_smile: Давайте спробуєм відділити круговий маршрут від звичайного, який в обидві сторони ходить по різних вулицях - в першому варіанті немає чітко вираженої кінцевої зупинки, тобто люди не виходять на цих кінцевих повністю. В другому водій може і перекурити, і почекати на графік, і завершити роботу на будь-якій кінцевій. Якщо що - це мої суб"єктивні думки щодо поділу, а не офіційна позиція

поправка - одна кінцева на кільцевому маршруті це нормально, так що, наприклад, автобус 48 цілком може вважатись кільцевим, якщо десь посередині того кільця нема зупинки, де водій виганяє всіх на вулицю :slight_smile:

перепрошую, що зі своїм уставом і у ваш монастир, але забрав ролі, тепер josm нормально сортує всі відношення :slight_smile:

Спочатку я теж думав, що їх непотрібно але Josm ненормально поводиться коли в одному релешині той самий вей два рази. Чи це не страшно?
Друге, що цікаво як вказувати напрям кругового маршруту? Наприклад маршрут йде проти годинникової а що завадить розуміти цей маршрут навпаки?

перше - мабуть, вже починили, бо і сортує, і не каже, що помилка - лише відображає червоним кольором
друге - думаю, що порядок ліній і точок в маршруті це однозначно показує. теж думав, чим трамвай 9 і 1 відрізняються…

виходить, що все супагуд :slight_smile:
Єдине, що для кругових маршрутів я не створював мастеррелейш. Виправлю

як казали в якомусь іншому треді, він необов"язковий, тим більше, якщо лише один зв"язок є…

він не обов’язковий, але щоб не вирізнявся і не випадав з загальної картини краще зробити

Привіт. Питання до тих, хто в темі щодо того, які права у Microsoft i Nokia на дані із OSM.

Значну частину відпустки цього літа я провів, відмальовуючи на OSM моє місто (Великий Любінь) і його околиці. Нещодавно зайшов на maps.bing.com, і помітив, що там явно проглядаються деякі елементи із моїх напрацювань. :slight_smile: Якщо треба — можу вказати на конкретні елементи, котрі наштовхнули мене на такі висновки.

Так-то мені не шкода (більше того — я буду тільки радий, якщо на картах Nokia і Microsoft моє місто буде промальовано у тій деталізації, як воно зараз є на OSM), але просто цікаво — хіба Microsoft/Nokia можуть використовувати дані із OSM, не вказуючи явно на цей факт?

Щодо того, що Microsoft надає супутникові фото із карт Bing для відмальовки в OSM, я в курсі. )

Особисто я не бачу доказів використання даних OSM. Можеш викласти тут зображення, яке б вказувало б на підозрілі моменти?

Там немає чогось такого, що дозволило б прямо «схопити за руку», але, навскидку, декілька дуже-дуже цікавих нюансів:

  1. В селі Керниця на північ від Любеня я зазначив назву єдиної вулиці (1-го травня — ніколи б не подумав, що в 30 км на захід від Львова збереглися такі назви :wink: ). При чому, спочатку була зазначена лише її частина, потім я дізнався, що вона проходить через все село, і зазначив повністю.
    http://www.openstreetmap.org/?lat=49.76496&lon=23.71816&zoom=15&layers=M
    На картах Bing в Керниці гордо красується вулиця «1-go Maya» — підписана та її частина, що я зазначив спочатку, і на багато км навколо вулиці в населених пунктах не зазначені взагалі.
  2. В селі Никонковичі (на південний схід від Любеня, неподалік від Щирця) зазначений цікавий «апендикс» (і більше майже нічого). Я зазначив його в OSM по одній простій причині — він вів до польової дороги, котрою можна доїхати до села Сердиця. Взагалі тої частини немає на нормальних супутникових знімках, я їздив туди велисипедом із GPS. Доїхавши до Никонкович (через Щирець) замахався так, що вже почав шукати якнайкоротшу дорогу назад, ну і мене скерували на ту абсолютно нічим непримітну вулицю.
    http://www.openstreetmap.org/?lat=49.64723&lon=23.81837&zoom=15&layers=M
    Котра потім внєзапно з’явилася на Bing. :slight_smile:
  3. У самому Великому Любені також є одна вулиця, про існування котрої, на мою думку, треба знати, щоби лізти відмальовувати її на карті:
    http://www.openstreetmap.org/?lat=49.72162&lon=23.73335&zoom=18&layers=M
    Я сам довший час думав, чи її зазначати — бо вона є під’їздом буквально до 1-2 будинків.

Хоча, може я і помиляюся. щодо п. 2. Подивися це місце на супутникових картах Google — там цей момент видно дуже чітко, якщо Bing має доступ до цих знімків, це повністю може пояснити, звідки вулиця на карті…

на малих зумах мапа Бінга дуже схожа в багатьох місцях. Наприклад: біля Городка.
Дивує більше те, що звідки береться вулиця у забутому селі якщо у великих містах море вулиць відсутні?!

Постачальником геоданих є Navteq. І підписи на вулицях десь співпадають, а десь ні. При чому, у них на порядок більше підписаних сільських вулиць за OSM. Так що я вважаю проблему надуманою.