Waarom zou je moeten lopen als er bij het bestaande pad (langs de kerk) geen verkeersborden staan? Verderop is aan gegeven dat het om een fietspad gaat. Als Matheus dat nog niet gedaan heeft, zal ik het nieuwe fietspad omdopen tot fietspad (nu: footpad met bicycle=yes).
Ik heb de paden al âomgedooptâ. Voor het oude pad, zonder enig verkeersbord, heb ik de tags âhighway=pathâ, bicycle=yes, foot=yes, surface=gravel gebruikt. Bij het fietspad staat wel een verkeersbord, n.l. fietspad en daar heb ik de tags âhighway=cyclewayâ, surface=paved gebruikt.
In Potlach wordt de term "generic pathâ gebruikt voor highway=path. Vrijwel elke Duitser tagt een gecombineerd fiets-/wandelpad op deze manier. Aangezien er geen verkeersbord bij staat, heb ik deze term, bij wijze van uitzondering, gebruikt. Het is een smal pad waar de plaatselijke bevolking regelmatig een ommetje maakt om de hond uit te laten, heb ik gisteren gemerkt.
Het fietspad gaat over in een brede toegangsweg die naar een boerderij loopt. Die boer heeft daar voordeel van gehad, want nu heeft hij een schitterend verharde toegangsweg. Als âruilâ daarvoor moet hij/zij fietsers over deze weg dulden. Er staat dan ook een verkeersbord: Fietspad. Op grond hiervan heb ik de tag highway=cycleway gebruikt.
In Pieterburen en e.o. bestaan er redelijk veel Dijkster- en Oude Dijksterpaden.
Dijksterpad al paar keer gehad. Maar het plein en de creche ga ik altijd met een boog omheen
Wat ik me afvraag: loopt dat fietspad nu wel of niet door tot aan het hoogholtje? Volgens de plantekening zou dat zo moeten zijn.
Van die boer staat in het plan nog nadrukkelijk dat ie er ook een bord âslipgevaarâ heeft bijgekregen om geen vallende fietsers achter zich aan te krijgen âŠ
Het fietspad begint achter de creche en loopt door tot aan de Oude Dijksterweg. Ik krijg de indruk dat er voorheen een voetpad liep, want ik zag een picknick tafel staan dat er behoorlijk oud uitzag. Dit voetpad is verhard (beton) en loopt langs het hoogholtje.
Ik heb daar geen bordje âModderâ gezien. Waarschijnlijk verbouwt deze boer geen bieten. De wegen die de boeren gebruiken om bieten te vervoeren, zijn behoorlijk smerig en soms glad, heb ik gemerkt
Ik heb eigenlijk nooit problemen met fietsen/wandelen over die toegangswegen. Of bij het wandelen over maaipaden.
Ik vraag me wel eens af of die wegen niet beter op service ipv unclassified kunnen staan.
Of dit een service weg is, weet ik niet. Dat bord staat er waarschijnlijk omdat de eigenaar van de grond niet wil dat mensen op zijn grond hun auto gaan draaien. Van de andere kant staat er geen verbodsbord. Ik heb de volgende tags meegegeven: Highway= unclassified, access=no, bicycle=yes, foot=yes
Ik bedoelde het meer als overpeinzing. de status van die wegen blijft voor mij altijd wat onduidelijk. Er staan er ook op die niet meer zijn dan een betonpad ( erfpad ) en als unclassified op OSM staan en dus ook zo gerendered worden. Als je dan het kaartbeeld ziet lijkt het alsof het ânormaleâ wegen zijn. Maar ze zitten er echt niet te wachten op bermtoeristen âŠ
Het NWB-Wegen is een digitaal geografisch bestand van nagenoeg alle wegen in Nederland. Opgenomen zijn alle wegen die worden beheerd door wegbeheerders als het Rijk, provincies, gemeenten en waterschappen, echter alleen voor zover deze zijn voorzien van een straatnaam of nummer. Dus ook losliggende voet- en fietspaden en onverharde wegen zijn, indien voorzien van een straatnaam, in het NWB-Wegen opgenomen.
Let wel beheerd door is wat anders als eigendom. Er is wel te zien tot welk erf de wegbeheerderes NWB wegen âwelâ verantwoordelijk zijn voor het beheer.
En dat geeft rond Pieterburen dan een heel opvallend inzicht: het grootste gedeelte van de wegen van en naar de dijk wordt niet beheerd âŠ
Maar ook in eigen omgeving zie ik veel wegen die niet beheerd worden, terwijl ik daar toch vaak genoeg mensen aan het werk zie met onderhoud.
Ik schreef daarom âwelâ beheerd, de enige conclusie die je kan trekken Let wel: deze wegen hebben naam of nummer.
Hoe de overige wegen beheerd worden staat er niet in. De wegen âzonderâ naam of nummer. Kan nog steeds overheid of privat zijn.
Er zijn dus ook wegen met naam en nummer die door privat partij beheerd kunnen worden, en veelal ook in eigendom zijn.
En er zijn ook wegen met een naam die (gedeeltelijk) niet in het NWB staan, omdat het NWB gewoon niet echt compleet is. Plus verbindingen die helemaal niet bestaan. Dan hebben we het helemaal nog niet gehad over de acuraatheid van de geometrie.
Het enige waarin het NWB van nut is voor OSM, is voor het vinden van nieuwbouwwijken.
Wat je ook kan doen de weggenlegger aanvragen bij de Gemeente. Dit dan alleen voor buiten de bebouwde kom.
Helaas hebben vele nog geen digitale versie. Bij vele alleen en papieren wegenlegger ter inzage, âDat kost teveel tijdâ.
Ik heb een paar jaar geleden vele Gemeenten aangeschreven zoân 30 stuks, respons met zeer uiteenlopende antwoorden.
Sinds 1996, 1983, niet bijgewerkt, terwijl het wettelijk verplicht is deze op orde te hebben.
Ook antwoorden van de Gemeenten, info afdeling, wat is een wegenlegger.
Geeft aan dat er maar weinig mensen zijn die er naar vragen.
Vele zijn met een inhaalslag bezig.
Maar ook vele beloftes wanneer deze digitaal dat ik hem toegestuurd zou krijgen, niet dus.
Wat is een normale weg? Wat is een normaal fietspad? Een aantal wegen/fietspaden zijn dermate slecht onderhouden dat ze die naam eigenlijk niet meer verdienen. Dat kun je op de kaart niet zien. De Molenweg, een smal slecht onderhouden fietspad langs de Rasquerdermaar, of het Nijenhuispad zijn op dezelfde manier gerendered op de kaart. Toch is het Nijenhuispad aanzienlijk breder dan de Molenweg, om nog maar te zwijgen over de staat van onderhoud. Tja, âwhatâs in a nameâ? Het is moeilijk om een perfecte kaart te maken.
Allroads, dat van die wegenlegger klopt wel. Mijn gemeente, Groningen, is erg vooruitstrevend. Ik kan alles digitaal vinden behalve ⊠de wegenlegger. Kapvergunningen, evenementen, meldingen slechte wegen e.d., monumenten ( erg mooi : http://fleximap.groningen.nl/gnmaps/monumenten/ ) en nog meer, maar geen wegenlegger! Ooit in een gesprek met de destijds nog topografische dienst begrepen dat gemeentes ook al niet al te vlot zijn met aanleveren wijzigingen.
Mattheus: perfect zal geen kaart zijn, maar ik vind OSM wel 1 van de beste, zoniet de beste. Vooral vanwege actualiteit. De Dijksterweg daar is ook wel erg uniek ⊠slagboom in het midden, dwars over een erf, stuk 80, stuk 30.
Service of unclassified ⊠ach ja, als de weg op de kaart staat is het ook al wat. Ik heb gewoon een voorkeur voor service op erfwegen, ongeacht of prive of openbaar.