Здається зрозумів в чому наше протиріччя:)
Ключова позиція з твого боку: addr:suburb є частиною назви. Правильно?
Ок, я з цим скоріше погоджуюсь. Дійсно логічно обидві частини назви зберігати на одному об’єкті - на лінії дороги.
Якщо ж додатково створюємо зв’язок - то аналогічно додаємо обидві частини назви в теги зв’язку - в name + addr:suburb.
Нет. Приписывание названия местности к названию улицы - это задача конвертора. А в OSM пусть эта информация хранится в соответствующих тегах.
Мова про те що, якщо зберігаємо name на лінії то і addr:suburb треба вказувати для лінії, не в name - окремо.
Якщо створюємо зв’язок і вказуємо там name то і addr:suburb треба вказувати також
А що, ми вже “прогнулися” під Льошу та переносимо назви вулиць з тегів ліній до тегів релейшена?
Ну, на мою думку логічно було б так:
- якщо нема релейшена, то addr:suburb прописуємо на кожній лінії, що відноситься до вулиці та на кожному будинку на цій вулиці.
- якщо є релейшен, то addr:suburb пишемо в тегах релейшена.
Звичайно, тег addr:suburb прописуємо лише для тих вулиць, які мають одноіменних “сестер” у тому самому населеному пункті.
Саме так
Льоша тут ні до чого. Основна фішка в тому, що якщо розглядати аддр:субурб як продовження name, то виставляти його необхідно, і на сегменти, і на відношення. Я керуюсь суто алгоритмічною необхідністю. Якщо ви знаєте інший відносно простий спосіб як вибрати усі вулиці, згрупувавши сегменти за name + suburb - пропонуйте.
В інакшому випадку, я дуже просив би все ж виставляти addr:suburb і на сегменти, навіть якщо задано відношення.
Використання релейшенів взагалі дозволяє винести ті теги, які стосуються всіх членів релейшену, в теги самого релейшена. При обробці релейшена конвертером ті теги у разі потреби мають бути перенесені на членів релейшена.
Тож конвертор чи валідатор повинен взяти релейшен, прочитати з його тегів addr:suburb та прописати той тег до всіх членів релейшена.
Не треба роботу, яку може зробити конвертор чи інший автомат-робот, перекладати на людей.
Ну так повиносьте тоді і name з сегментів на відношення. Адже аддр:субурб є логічним продовженням name. Ви готові це зробити для усієї країни/світу? Мабуть ні. Рендери, валідатори, конвертори працюють на основі запрограмованих дій, тому я і попросив навести алгоритм як це сколдувати при запропонованій в попередньому пості схемі? Невже не очевидно, що в тій схемі уйма мінусів?
Ну, наприклад, як це зробив Larry0ua з назвами вулиці у патчі конвертора osm2mp.
Беремо релейшен вулиці, дивимося, чи є тег addr:suburb. Якщо ні, то перебираємо у циклі всіх членів, шукаємо першого-ліпшого члена з тегом addr:suburb. Якщо таких немає, то вулиця вважається неприв’язаною до субурба.
Ну і щодо валідатора:
- наявність у одному населеному пункті декількох релейшенів типу street (associatedStreet) з однаковими name та відсутніми чи однаковими addr:suburb вважати помилкою.
- наявність несуміжних ліній з тегами highway=* та однаковими name помилкою не вважати, але позначати як потенційну помилку, варту уваги.
Так тоді чому ви не видаляєте name з сегментів? Чому addr:suburb заважає, а name ні? Я ще раз повторюю, що для розділення вулиць addr:suburb треба вважати частиною name.
Уважно перечитайте мої пости вище. Я вигрібаю усі сегменти, а не лише членів відношень. І потім групую їх по name+suburb. А що пропонуєту ви? Якусь фігню з циклами і переборами. Можете навести SQL-запит? Спробуйте напишіть, бо я бачу ви не до кінця розумієте про що йде мова.
Тема мусолиться вже кілька тижднів. На цей час для Харкова розділено аж 6 вулиць, при чому через адмінрайони. Продовжувати цей пустий дискурс бажання не маю. Отже, велике прохання: нанесіть як вважате за потрібне - додавайте на відношення. Я потім особисто пройдусь - і додам додатково на сегменти. Ок?
Гм. Справді. Щось я й сам заплутався у тих тегах
Ок. Тоді я понаписую addr:suburb і на відношення, і на відрізки, і на будиночки. “І пусть нікто нє уйдьот абіженим”
ой, це ж треба ще й точки з place=suburb понаставляти.
Ну будиночки не потрібно, якщо задано через відношення. Тільки сегменти і відношення ж)
Народ, кто границу Харькова исправлял в районе Песочина? Там парочка песочинских улиц в Харьков попали. Я подвинул границу правее.
Заодно нарисовал (очень приблизительно) границу Песочина.
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/13672028
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/13672225
Кстати, и Горбани тоже уже в границы Харькова попали. Я знаю, что горсовет Харьков “расширил”, но давайте пока это “расширение” не устаканилось, пока не придуманы новые названия дублирующихся улиц, оставим старые границы.
Не?
Нє
Міськрада ще роками придумуватиме нові назви вулиць.
Додавайте вулицям addr:suburb=Горбані.
І place=village замініть на place=suburb.
Всем привет!
По согласованию с Евгением (_sev) начал причесывать статусы дорог в центре. А также некоторые перекрестки на предмет ограничений на маневр. Общая идея - чтобы сервисы навигации выдавали вразумительные (для водителя) маршруты. Если у кого сервисы типа mapquest выдают неправильные или не оптимальные маршруты - присылайте - проанализирую и поправлю карту.
Антон.
Насчёт границ Харькова: давайте не бежать впереди паровоза. Подождём, пока это изменение “устаканится”. К примеру, Песочин вообще “по живому” порезали.
А названия улиц будут меняться. Мне в личку скинули информацию по новым названиям некоторых улиц в Песочине. Улицы Весёлая и Краснобаварская будут названы в честь каких-то фраеров, которых я не знаю.
Тут многие товарищи упирались в информацию на табличках как truth on the ground. Так давайте подождём смены табличек.
В смысле “центральных улиц Харькова”? Да, нужное дело. Кстати, по Ленинскому району у меня тоже есть некоторые сомнения по статусам.
Да, сделал много обновлений по городу.
По Ленинскому району у меня вопросов нет - там основные вторичные и третичные улицы нормально прорисованы. У меня остались вопросы по району “Ледное” (южнее пр-та Ильича) - надо добавить третичные (желтые) улицы. И вопросы по Северной Салтовке, Рогани, Алексеевке (район ул. Шекспира), район ХТЗ и южнее - нужно убрать некоторые третичные на residential. Но я там редко езжу, поэтому оставил пока как есть.
Для тех кто будет работать над статусами дорог:
- для расстановки приоритетов внутри районов понижайте класс нужных дорог до unclassified и service, а главные пусть остаются rеsidential.
- Пользуйтесь тэгами **surface= **и smoothness= для указания участков с плохим покрытием.
Алексеевке (район ул. Шекспира),
алексеевка - район ограниченный алексеевской балкой.
шекспира - километрах так в пяти от границы алексеевки
Может таки начнём наконец рисовать районы города, как административные, так и исторические?
howto ?