Poszukajcie sobie na OSM: Le Mont-Saint-Michel, Normandie, France.
Bylem tam i polecam. Ciekawe
Ostatnio na Joggerze zobaczyłem taki mniej więcej opis: “Kimże był ten Dworcow, że w każdym mieście ma ulicę?”
Nawet mnie to rozbawiło, bo nigdy nie pomyślałem, że ulica Dworcowa może być od czegoś innego niż dworzec PKP/PKS… z ciekawości sprawdziłem jednak i okazało się, że żył ktoś taki jak Anatolij Dworcow i nawet podobno jest ulica jego imienia.
Strona o nim: http://dworcow.prv.pl/
Ulica w OSM: http://www.openstreetmap.org/?way=26542259
Ejże, do pierwszego kwietnia jeszcze daleka a tu takie kwiatki? Toż to klasyczny hoax, fotka oczywiście kogo innego. Polecam przy okazji polecam http://radzieccyuczeni.pl, jest ich dużo więcej
Przyznaję, dałem się podpuścić, ale na szczęście miałem pewne wątpliwości i stąd mój wpis na tym forum
W czasie II Wojny swiatowej gdy po raz pierwszy pojawili sie w United Kingdom lotnicy z USA, postanowiono oznakowac brzegi Irlandii zeby w pijanym widzie nie bombardowali sojuszników. Taki slad jest jeszcze tutaj: http://osm.org/go/esHSbEFi1– widoczny.
Aha, a te zyczenia dla Lenina pewnie znacie? http://osm.org/go/2PkXH76n
linków nie pamiętam, ale trochę swastyk po lasach też się chowa tu i tam
Wyciętych znaków w lasach daleko nie trzeba szukać http://www.openstreetmap.org/?lat=50.24602&lon=19.419&zoom=16&layers=M
Troche offtopic ale zabawa niezla:
http://www.geography-map-games.com/geography-games-Our-Games-Poland-_pageid158.html
Lokalizacja miast:
http://www.geography-map-games.com/geography-games-Miasta-w-Polsce-_pageid156.html
Stwierdzilem ze cienki jestem z geografii…
Jak to otagowac?
A ile dostałeś punktów? Ja za pierwszym podejściem z miast w Polsce uzyskałem 70102 pkt
cos 78k z hakiem, no ale juz dawno w Polsce nie mieszkam.
Mocne są nazwy dróg wspinaczkowych na Jurze, z ciekawszych jakie znalazłem to np: “Faszystowski ogródek”, “No i ch*j”, “Sraka praptaka”, “Anal Predator”, “Prostowanie drogi do socjalizmu” - chyba należałoby je w końcu zmapować w OSM
Las koło Ważnych Młynów wyglądający jak kod kreskowy http://www.openstreetmap.org/?lat=51.0402&lon=19.1135&zoom=14&layers=M, muszą mieć fantazję tamtejsi leśnicy
Wielce pomocne w routingu;)
http://www.openstreetmap.org/?lat=50.24675&lon=19.41984&zoom=16&layers=M
Skoro już tak komuś odbiło, to niech przynajmniej ustawi sobie zmienną createcircle.nodecount w ustawieniach JOSMa na jakąś większą wartość, bo teraz to wygląda jak ośmiobok
Już widzę jak aktualizuje dane.