Як правильно вказувати адресу ?

тут більше йдеться про різницю між street (який скорочення від associatedStreet) і іншим пропозалом, який також використовує type=street і має додаткові ролі address, associated, etc.

синонім ролі address=house можна зрозуміти, а от що таке associated - неясно.

Наприклад велодоріжка або тротуар, які відділені від проїзжої частини і замаплені окремою лінією.

навіщо? :slight_smile: можете придумати сценарій, де буде потрібна ця інформація?

Вікі каже:

але я не впевнений, що ми маємо мапити саме цей об"єкт, з усією територією, всіма комунікаціями і т.д.

отож, якщо ви впевнені, що associated потрібна, опишіть, як виділити з усіх об"єктів вулиці ті, що мають так позначатись? наприклад, house - це лінія/точка/зв"язок з тегами building або addr:housenumber, street - highway=*

я це й мав на увазі

вуличні ліхтарі, урни для сміття, пішоходна огорожа вздовж вулиці, дерева, вуличні лінії електромережі, спортивні та дитячі майданчики.

Дядьки, я щось не пойму, поясніть - яка з цього associated практична користь? Яка віддача на виході? Ну от хтось витратить свій час (дуже цінний ресурс) на те щоб повключати у відношення все довкола. І?
Мені абсолютно байдуже до якої вулиці прив’язана урна, в яку я викину сміття :slight_smile:
І який конкретно ліхтар на неї світить - мені цікавіше чи взагалі освітлена ділянка дороги, тому я просто поставлю lit=* на вей.

Хіба що в якомусь далекому фантастичному майбутньому, в якому хтось вирішить використовувати безпосередньо базу OSM для ведення житлово комунального господарства… Але здається мені, що це фантастика.

та чорт з ним, з тим associated та тими урнами. Є більш серйозні проблеми з адресацією

  1. підтримка багатомовності
  2. позначення різних вулиць з однаковою назвою, які розташовані у різних районах міста
  3. прив’язування сіл та міст до районів області (бо є у одній області різні села з однаковою назвою, але в різних районах)
  4. підтримка під’їздів у багатоквартирних будинках у адресному пошуку

У нормально побудованих користувачів даних ОСМ (тобто, конвертерів, БД, тощо) належність об’єкта до певної адмінодиниці визначається на підставі вкладеності у певну ієрархію оточуючих багатокутників з теґом boundary. Все. Ви ж не додаєте addr:country до кожного будинку та вулиці. Власне це і відрізняє просту базу від геобази.

Тобто, для вирішення пунктів 2 та 3 потрібно намалювати відповідні кордони. У Харкові, до речі, маплення районів міста так досі і стоїть у планах
.
Пункт 1 вирішується шляхом забирання відповідного name з членів відношення, позначених за типом street. Власне так працює Номінатім, і було б немудро ще щось вигадувати, бо хто його буде підтримувати?

Для пункту 4 є теґ addr:flats на точці entrance (раніше building:entrance), яку треба поставити прямо на лінію будинка. Яких конвертор/сайт це підтримує, я не в курсі. Звичайно, для маршрутизації буде потрібно намалювати всі дворові проїзди.

Стосовно конвертера у MP, то чому б не зробити форк проекту зі специфічними для України змінами? liosha, здається, просто нецікаво тим займатися, но у тому і є переваги програмного забезпечення з відкритим кодом, можна завжди зробити форк.

Вулиця може проходити через кілька районів чи мікрорайонів. Вкладеність тут не спрацює. Один з варіантів ставити addr:suburb на екс-сільську вулицю, а вулицю в центрі з такою ж назвую залишати без addr:suburb.

До відома: комерційні постачальники геоданих так і роблять, в таблиці є окреме поле suburb, новоприбулим до міста колишнім сільським вулицям вписують назву місцевості, хоча це мінус місцевій владі - їх слід перейменовувати.

Щодо того, щоби конвертор брав локалізовані назви вулиць з name відрізків вулиць, я вже тиждень вмовляю liosha включити той патч до конвертора. Але liosha має трохи альтернативне мислення. Починає вигадувати якісь нові та незручні способи прописування локалізованих назв. Щодо автоматичного приписування сіл та міст районного значення до відповідних районів - теж проблема. liosha відмовляється це робити. І мені вже набридло його вмовляти. Він не дівчинка, щоби я за ним бігав та вмовляв.

Єдина слушна ідея - прописувати addr:suburb, addr:suburb:ru, addr:suburb:en у тегах релейшена. Бо автоматично прив’язати вулиці з однаковими назвами до районів міста скоріше за все не вийде.

Робити форк проекту osm2mp у мене не вийде. Ну, не розуміюся я на програмуванні на перлі. Крім того, для цього треба добре розібратися у форматі OSM, польському форматі та особливостях конвертації під конкретну навігаційну програму :frowning:

Е-е-е-е, нащо? У тебе є патч. На гітхабі підніми гілку, додай туди свій патч, і користуйся. Завтра може буде ще одна проблема, якщо liosha не захоче її включати до загальної версії, знову таки, додати собі.

Достатньо addr:suburb. Окремим запитом можна витягнути всі suburb, що належать місту з name:lang і звязати їх по name = addr:suburb

В мене була думка зробити аналогічний конвертор на Делфі та з використанням СУБД. Може воно б працювало швидше, ніж інтерпретований Перл, та могло б “пережувати” великі шматки мапи. Та навряд чи я таке зможу “осіліть” :frowning:

В Україні на сьогодні можливо і не потрібна така інформація, але ж цей тип відношення може використовуватися в усьому світі. В Німеччині, наприклад, пункти прийому склотари в основному контейнери, вони мають свій номер (ref) і мають постійне місце розташування. Їх можна додати у відношення вулиці як assosiated, і потім можна було б шукати такі точки на якійсь вулиці. Звичайно можна шукати по близості до дороги, але тоді і будинки з адресою можна було б так шукати - а тут Ви самі знаєте, що не завжди виходить коректно знайти бажаний об’єкт.

Потрібна допомога. Не знаю як правильно вказувати адресу для ЖК. Зараз там в нумерації декілька варіантів вже існує, хочу привести до ладу.

Є такий собі ЖК “Комфорт Таун” в м.Київ, територія ЖК має адресу: вул.Регенераторна, 4 http://osm.org/go/0jflbYRSR-
На території на даний час знаходяться 18 будинків(будівництво ще не завершене) В паспорті в розділі прописка і тех.паспорті БТІ адреса мешканців зазначена як вул. Регенераторна, 4, кв.X-YYY (без корпусу) Під X-YYY розуміють, що то будинок X(1…18), та квартира YYY(1…ZZZ). Тобто 1-111 і 2-111, то різні 111-і квартири в різних будівлях які знаходяться порізно але мають спільну адресу вул.Регенераторна, 4

Що маємо:

  • для більшості будинків тег addr:housenumber має значення 4 1-2(формат H X-P),
    де H-у всіх дорівнює 4, X-не явний номер будинку витягнутий з номеру квартири, P-під’їзд?!) Не знайшов де вказано, що можна так зазначати, да і відрендереним це виглядає не зрозуміло.

Що знайшов:
  1. На прикладі сусідньої країни RU:Key:addr:housenumber "Корпус и строение дома следует указывать в формате “48А к2 с1” - дом номер 48А, корпус 2, строение 1."
    Можна використати щось схоже на “строение 1(с1)”

  2. Вписати в addr:housename для кожного будинку номер. Тут виникає питання який це буде мати вигляд після рендерінгу на osm(чи буде на будинках addr:housename тег - як перевірити?)

Можна лишити і привести все до вигляду 4 1-2(формат H X-P).
Хтось стикався з таким? Де почитати як правильно? Може хтось знає як краще зробити?

dustin
питання щодо цього ЖК вже виникало: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=401932#p401932, були пропозиції, але ніхто не взявся привести все до ладу.

dustin, скажу про подъезды:
Они обозначаются точкой на полигоне здания. Теги такие:

entrance=* - показывает, что это вход (в данном случае - в дом). Какой тег entrance=* выбрать? Кто-то использует entrance=staircase, хотя он не был принят через пропозал; и я не уверен, что он предназначен именно для подъездов. Я же использую entrance=yes. На правильность не претендую. Тоже хотел бы узнать, как все-таки правильно обозначать подъезды.

ref=* - номер подъезда (среди других подъездов этого дома).

addr:flats=* - номера квартир, расположенных в этом подъезде. Например: addr:flats=73-108.

Поэтому: номер подъезда из addr:housenumber (буква Р у тебя в сообщении) нужно убрать. Подъезды обозначить точками, как я описал выше.

Пример для подъезда
http://ctown.com.ua/upload/forum/ca230e9329d8fd4aa040881bb758a6ba.jpg :
entrance=
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
* (обычно пробелы не ставятся, но здесь, я считаю, из нужно поставить, чтобы не было путаницы)

P. S. Номера подъездов и квартир отображаются на слое MapSurfer.NET.

ну і відповідно addr:flats=286-329

Дякую за поради.
Перечитав гілку, де підіймали цю тему. Почну запитання з простішої для мене теми.

На рахунок під’їздів, як зазначав vicel входів до кожного під’їзду від 1 до 2, хоча насправді їх буває 3. Спробую пояснити детальніше.
Один з них є “головним”, бо встановлено домофон і відвідувачі без брелку можуть “набрати” квартиру лише з тієї сторони, де є панель з клавіатурою, а вона є лише з однієї сторони входу в будівлю(в перших будинках точно так). З іншої сторони можна зайти тільки з брелком. Добто доставка і гості мають прибувати, бажано, на “головні” двері. Також, до під’їзду(не знаю чи в усі, потрібно буде додатково перевірити) є окремі двері для людей, які пересуваються на інвалідних візках(ці двері позначені відповідними наклейками, весь час зачинені механічним замком) Всі вони ведуть в під’їзд на перший поверх.
Думаю, краще організувати так:

вхід з клавіатурою домофону
entrance=main
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private

вхід лише по брелку
entrance=service
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private

вхід для людей на інвалідних візках
entrance=main
ref=8
addr:flats=5-286 - 5-329
access=private
wheelchair=yes

Запитання:

  1. Чи допоможе розділення entrance=[main|service] для навігаційних програм? Чи буде видно на мапі?

  2. Мені не подобається addr:flats=5-286 - 5-329 бо може зламати логіку в якійсь програмі, яке це буде парсити.
    На поштових скриньках вказується нумерація без префіксу, на дверях мешканців теж. На вказівниках на території і на самих будинках вказується з префіксами. Для поштарів теж бажано з префіксом, бо плутають частенько і кореспонденція не до тих потрапляє. Цікаво, чи аналізує їх якась програма?
    Можна замінити на:
    286-329 просто, але не відповідає дійсності
    5‒286-5‒329(використовуються U+2012 замість U+2013) можливо не зламає логіку, якщо не пихатимуть в integer, але має кепський вигляд
    5-286…5-329 не реальний варіант бо потрібно якость стандартизувати?
    Варіанти?

  3. Чи потрібно зазначати access=private для входу з домофоном і по брелку?