Згоден. Але зараз конвертор враховує класифікацію доріг при побудові карти для навігаторів. Зокрема, визначає максимальну швидкість. Хоча surface він таж враховує, знижуючи клас дороги.
Якщо у дворовому проїзді швидкість 20 км/год, а на вулиці 60, то навігатор поведе вулицею.
Це так, але автонавігація - дуже важлива область застосування карт OSM. Користувачі навігаторів можуть писати треки, можуть додавати інформацію, яку бачили своїми очима (truth on ground).
Ну то вже моє брюжжання. Взагалі я не проти класифікації, але хочу щоби всі учасники проекту розуміли її ОДНАКОВО. Хоча б в межах України.
Тому й роблю свою блок-схему. Бо набридає вже при виправленні ізолятів міняти track на unclassified (surface=unpawed), а living_street у селі на residential.
хочу заспокоїти - це роблять ті, хто ніяку класифікацію ще не читали, і таких серед нових учасників буде більшість. так що ніяка класифікація - ні нова, ні стара саме для цього не допоможе
Допоможе. Тільки треба її узгодити з усіма активними маперами. Було б добре, якби і в Росії з нею погодилися б, бо в нас з ними, нажаль, схожа ситуація з дорогами. І щоби DWG сприйняла цю класифікацію як стандарт для України.
Побачив невідповідність - подивився автора правки - надіслав йому класифікацію.
Ну, ось, наприклад, 24 учасники сприймуть класифікацію, будуть мапити по ній, а потім один новачок пошле їх нах та скаже “я так хочу, я вважаю це правильно, а ви засуньте свою класифікацію собі в ж”. І що тоді? Писати скаргу в DWG? Приймати окремі правила для кожного району?
Додав тег motorroad=yes для “доріг для автомобілів” (як результат суперечки з dima_ua). До речі, це був рідкісний випадок, коли суперечка була корисною: я зайвий раз перечитав OSM-вікі та Правила дорожнього руху України
До речі, в мене виникла ще одна думка: може для полегшення класифікації міських вулиць згодиться такий параметр як інтенсивність транспортних потоків на них?
Адже навряд чи на primary буде 10 авт/годину, а на residential 1500 авт/год.
На поточний момент зауваження лише одне, а саме до інструменту в якому створено діаграму :). Краще для цього використовувати, щось інше, а ніж Word.
Може сьогодні ввечері перемалюю в «Dia» або «FreeMind»
Dia дозволяє експортувати діаграми у безліч інших форматів (jpeg, pdf, png та т.і.)
Ну, тут як у анекдоті, де один хлопець просить дядька зав’язати йому краватку. А той каже: “Добре, зав’яжу, тільки ти лягай на лаву”. Хлопець здивувався, але ліг. Дядько зав’язав йому краватку. Вийшло охайно й красиво. А хлопець питає “А навіщо було мені на лаву лягати?”. А дядько йому: “А я в морзі працюю, тож зав’язувати краватки у інший спосіб не вмію”.
Крім того, той самий Word є в будь-кого. Скачав-відкрив-роздрукував-повісив перед очима. Хоча іноді у ворді ті написи можуть “попливти” або сам собою змінтися шрифт, або відступи від рамочок самі собою можуть збільшитися, обрізавши букви.
Я б не був таким категоричним. У мене, наприклад, в господарстві і windows немає вже багато років
Будь в кого (в усякому разі хто працює з OSM) зараз є інтернет, і онлайн-інструменти були б найзручнішими.
Ті ж самі Mind Maps - в онлайні є з чого вибирати, та й користування ними інтуітивне, не складніше за Word.
Сам користуюся двома такими: http://mind42.com/ (простіше, зате ніяких обмежень не накладає), http://www.mindomo.com/ (красивіше, але безкоштовно кількість мап обмежена по-моєму, десятьма).
І вибір цими двома не обмежується.
ну, судячи з псевдоніму на форумі, це без сумнівів.
А опенофіс (лібреофіс) у вас є? В мене OpenOffice.org 3.3.0 (під віндовсом) відкриває той документ нормально.
А онлайн-інструменти тут не потрібні. Ми створимо остаточний варіант цієї схеми. Він буде висіти на вікі. А ми будемо давати посилання на нього усім новачкам (та й досвіченим маперам він теж у нагоді стане. Може, холіварів поменшає ). Нехай роздрукують та повісять біля своїх моніторів. Щоб не малювали living_street та track де заманеться.
Я не заперечую щодо імпортування на Google Docs або ще кудись. Якщо хтось знає ліпший та зручніший інструмент чи сервіс - будь ласка, спробуйте імпортувати.
Вчора переніс класифікацію до FreeMind. Відразу виникло кілька питань. Чому починаємо з автомагістралей?
На мою думку, треба починати алгоритм з trunk — це основні «опорні» дороги. Автомагістраль це той самий trunk, але з певними відмінностями. Той самий motorroad=yes ми додаємо до trunk або до primary. І ще кілька зауважень. Спробую сьогодні намалювати блок-схему в Dia, (так щоб все вмістилось на аркуш паперу)
Починаємо з того, що можна легко та однозначно класифікувати за якоюсь однією чіткою ознакою. Тому спочатку йдуть автомагістралі, велодоріжки, житлові зони. Бо там достатньо наявності знаків.