You are not logged in.

Announcement

*** NOTICE: forum.openstreetmap.org is being retired. Please request a category for your community in the new ones as soon as possible using this process, which will allow you to propose your community moderators.
Please create new topics on the new site at community.openstreetmap.org. We expect the migration of data will take a few weeks, you can follow its progress here.***

#1 2012-09-14 15:57:54

Doma93
Member
From: Croatia / BIH
Registered: 2012-04-30

Relacije cestovnih pravaca

Pozdrav svima!

Već sam pisao da bi trebalo promijeniti network tagove na relacijama naših cesta. Dakle umjesto Državna cesta da piše hr:Državna cesta. Razlog je jednostavan; lakše je održavanje i preglednost svih relacija.

No ovaj topic otvaram zbog druge stvari na koju sam naišao uređujući u BIH. Primjetio sam da se za relacije nekih E-ruta rade child relacije za svaku državu kroz koju ona prolazi. Na primjer relacija E761 (Bihać - Zaječar) sadrži dvije child relacije: E761-Serbia i E761-BIH koje onda sadrže puteve.
To mi se čini vrlo korisnim u smislu lakšeg održavanja relacija, pa prelažem da napravimo isto na našim E-rutama.

#2 2012-09-16 11:01:11

Janjko
Moderator
Registered: 2010-11-11

Re: Relacije cestovnih pravaca

Pozdrav!

Zapravo se to ne radi zbog država, nego zbog problema koji se dešavaju kada relacije imaju više od nekih 250-300 članova. Ali kad već dijeliš relaciju na komade, onda ih je logično podjeliti po državama.

Više o tome tu: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:route#Size

Malo sam gledao naše E-rute, i kao da su nestale?

#3 2012-09-20 22:01:52

Doma93
Member
From: Croatia / BIH
Registered: 2012-04-30

Re: Relacije cestovnih pravaca

nisu nestale. cak si ti neke i splitao big_smile
sad sam provjerio sve relacije i napravio wiki page za e-road u hrvatskoj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Wiki … ia/E-ceste

relacije koje su još u jednom komadu:
E71
E59
E73
E61
E751 (nije ni potrebno cijepati jer je to samo istarski ipsilon do Kopera)
E661

Last edited by Doma93 (2012-09-20 22:02:25)

Board footer