Wauw, da’s een joekel! Mijn eerste reactie is: “Opsplitsen die handel”. Maar het is niet mogelijk een kopie te maken en dan alles behalve 1 segment te verwijderen, dus zou dat betekenen: gewoon weer overnieuw beginnen… Daar zou ik niet zo gauw toe overgaan. En het werkt natuurlijk wel zoals het is nu. Als er nog eens een website komt waar je netwerk relaties per stuk kan selecteren op een kaart is het simpel om er eentje te maken met 1 member erin: die grote route relation. Dus inderdaad Wimmel:
Dit herinnert ons er allemaal aan dat je beter, voordat je gaat contributen, je orienteert met de wiki en te beginnen met de ‘simpele’ zaken. Mijn eerste addition was een ontbrekend fietspad een paar 100 meter bij mijn woning vandaan (en dat vond ik al ontzettend knap van mezelf :)). Daarna gaandeweg en zonder al teveel haast, bekwaam je je verder in het mappen, constant lezend wat er geschreven is over het element dat je van plan te gaan toevoegen. Oké, de wiki kan soms nogal intimiderend overkomen, maar het werkt uiteindelijk wel.
Ik heb ook iets vergelijkbaars in ‘Gooi en Vechtstreek’ zitten. In mijn geval is het, denk ik, ontstaan doordat er later naast de weg een nogal ingewikkeld lopend fietspad is aangelegd. Het knooppuntbord is niet te vinden, als je niet toevallig weet waar het is, omdat de aanwijzingen ophouden en het bord nog zo’n 600 meter verder ligt na legio kruisingen. Da’s niet zo netjes van de ‘operator’.
Die knooppuntborden staan sowieso niet altijd op het ‘echte’ punt. Als de aanwijzingen voor dat nummer stoppen, is het soms een kwestie van de omgeving goed afspeuren naar het bord en op knooppunt 4 heb ik het bord zelfs helemaal niet kunnen vinden!
Ik weet ook niet goed wat ik met die situaties aan moet. In sommige gevallen zet ik de knooppunt-tag op exact de juiste plaats van het bord en soms laat ik het staan waar AND het heeft neergezet. Allemaal afhankelijk van de situatie.
(Wat nu volgt is al door Christiaan Welvaart gezegd terwijl ik deze post zat te construeren, maar ik laat het er toch maar in staan)
Het ‘regeltje’ hier is: taggen wat zich op de grond werkelijk bevindt. Al zegt de hele wereld dat die route niet bestaat: als op het knooppuntbord een segment staat aangegeven, tag je hem ook. Wanneer dat bord dan aangepast wordt, is het pas tijd hem ook uit osm te halen. Ik heb ook een situatie waar een segment op het ene knooppuntbord wel staat en op een bord in een hele andere uithoek van het netwerk niet. Ik kies er dan voor te taggen wat op de borden staat van dat segment zelf.
Maar ik ben er wel een voorstander van; het is gewoon erg logisch om het zo aan te pakken. Ik heb die wiki pagina zojuist uitgebreid met een alinea “Other benefits”.