Автомобільні шляхи України

а в транспортной системе более важные дороги имеют лучшее покрытие, ибо чаще ремонтируются, шире полосы и получают третью полосу, если изначально была дорога 1+1

а если читать определение ПДД, то даже 14 км киев-борисполь не может быть автомагистралью.
такие дела

по украинским ГОСТам - да
в 1Б категории, которая может обозначатся знаком 5.1 могут быть одноуровневые левые развороты

Хотілось щоб так і було.

Раніше в ОСМ клас доріг саме так і визначався — за якістю покриття. Але не всюди в світі можуть бути виконані такі умови. У тій ж Росії федеральні траси в Сибіру — суцільний жах. Вони не мають покриття зовсім, та в осінню та весінню пору стають маже не придатними для руху звичайних автомобілів, тільки для авто підвищеної проходимості, але вони все одне відіграють важливу роль у транспортній мережі. Виходячи з таких положень підхід, щодо позначення доріг був змінений на те, що маємо зараз.

PS це так — ліричний відступ, коротка історична довідка з розвитку цього питання в ОСМ.

а какое покрытие там у НЕфедеральных дорог?
вот то-то и оно

я уже писал тут о переходе между М-02 М-20
по ОСМ оно не меняется, а в реальности 2+2 меняется на 1+1

Апну своє питання, яке загубилося поміж інших дискусій.
Чи існує на сьогодні напрацьована практика об’єднання О-* та С-*-шляхів у супервідношення? Що писати в network= ?
Якщо ні, непогано було б домовитись.

Ну так мабуть і важливість дороги не міняється, навіть якщо (поки?) М-20 не розбудували.

Не встряватиму в суперечку з приводу автомагістралей, бо не їжджу зі швидкістю понад 50км/год (та й то з гірки) :smiley:
А з приводу зв’язку фізичних характуристик дороги та її класу свої 5 копійок вставлю.

Той факт, що важливіші дороги частіше відновлюють і покращують, робить честь дорожнім службам, але від цього їх роль в транспортній інфраструктурі не змінюється. Змінюються теги lanes, smoothness, width, з’являються смуги для роздільного руху, а тег highway залишається. І залишатиметься доки ця дорога перебуватиме на відведеному їй місці в затвердженому урядом переліку автошляхів.

Так, якість дороги часто залежить від її класу, але з цього не можна робити висновок що клас дороги можна позначати виходячи з її якості. Я часто проїжджав М-, Н-, Р-, Т-, О-дорогами, які були однаково двосмуговими і однаково убитими в хлам. І в той самий час напам’ять назву кілька десятків кілометрів С-доріг, що проходять лісами, такої якості, що можна на роликах кататися, не дивлячись під ноги (що люди і роблять).

У нас є документи з переліком доріг і в OSM-wiki зафіксовано правила тегування в залежності від класу дороги. Все просто як математика. Що ще треба?

В мене виникла думка, що для автомобільного роутінгу та класифікація до одного місця. Бо автомобілісту важливіші два питання: “Чи я зможу там проїхати?” та “Як швидко?”. А це можна вказати забороною проїзду певним типам транспортних засобів, кількістю смуг (більше смуг - більша пропускна спроможність дороги - легше їхати)та maxspeed:practical (яку можна визначити в залежності від типу покриття та його стану)

dimonster не треба плутати можливості побудови маршрутів та класифікацію доріг.

Ви все вірно сказали, що для позначення якості дороги треба використовувати відповідні теґи. Що заважатиме потім конвертувати їх до авто-навігаторів? І не треба забувати, що ОСМ має безліч варіантів застосувань, а не тільки прокладання маршрутів для автівок.

PS Якщо дворовий проїзд має краще покриття ніж вулиця поруч, це не означає що через нього дозволений наскрізний рух.

Згоден. Але зараз конвертор враховує класифікацію доріг при побудові карти для навігаторів. Зокрема, визначає максимальну швидкість. Хоча surface він таж враховує, знижуючи клас дороги.

Якщо у дворовому проїзді швидкість 20 км/год, а на вулиці 60, то навігатор поведе вулицею.

Це так, але автонавігація - дуже важлива область застосування карт OSM. Користувачі навігаторів можуть писати треки, можуть додавати інформацію, яку бачили своїми очима (truth on ground).

Ну то вже моє брюжжання. Взагалі я не проти класифікації, але хочу щоби всі учасники проекту розуміли її ОДНАКОВО. Хоча б в межах України.
Тому й роблю свою блок-схему. Бо набридає вже при виправленні ізолятів міняти track на unclassified (surface=unpawed), а living_street у селі на residential.

хочу заспокоїти - це роблять ті, хто ніяку класифікацію ще не читали, і таких серед нових учасників буде більшість. так що ніяка класифікація - ні нова, ні стара саме для цього не допоможе :slight_smile:

Допоможе. Тільки треба її узгодити з усіма активними маперами. Було б добре, якби і в Росії з нею погодилися б, бо в нас з ними, нажаль, схожа ситуація з дорогами. І щоби DWG сприйняла цю класифікацію як стандарт для України.

Побачив невідповідність - подивився автора правки - надіслав йому класифікацію.

DWG втручається тільки якщо немає згоди між учасниками, якщо всі згідні то й не потрібно їх турбувати

Ну, ось, наприклад, 24 учасники сприймуть класифікацію, будуть мапити по ній, а потім один новачок пошле їх нах та скаже “я так хочу, я вважаю це правильно, а ви засуньте свою класифікацію собі в ж”. І що тоді? Писати скаргу в DWG? Приймати окремі правила для кожного району?

Я знову переробив свою схему-шпаргалку. Версія 0.5.
http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc

Додав тег motorroad=yes для “доріг для автомобілів” (як результат суперечки з dima_ua). До речі, це був рідкісний випадок, коли суперечка була корисною: я зайвий раз перечитав OSM-вікі та Правила дорожнього руху України :slight_smile:

dimonster Чорновик Чернетка

Згоден. Виправив. Ще які зауваження будуть?

До речі, в мене виникла ще одна думка: може для полегшення класифікації міських вулиць згодиться такий параметр як інтенсивність транспортних потоків на них?
Адже навряд чи на primary буде 10 авт/годину, а на residential 1500 авт/год.

На поточний момент зауваження лише одне, а саме до інструменту в якому створено діаграму :). Краще для цього використовувати, щось інше, а ніж Word.
Може сьогодні ввечері перемалюю в «Dia» або «FreeMind»

Dia дозволяє експортувати діаграми у безліч інших форматів (jpeg, pdf, png та т.і.)

Взагалі для таких речей краще всього підходять Ментальні карти

Зробив тим інструментом, з яким звик працювати.

Ну, тут як у анекдоті, де один хлопець просить дядька зав’язати йому краватку. А той каже: “Добре, зав’яжу, тільки ти лягай на лаву”. Хлопець здивувався, але ліг. Дядько зав’язав йому краватку. Вийшло охайно й красиво. А хлопець питає “А навіщо було мені на лаву лягати?”. А дядько йому: “А я в морзі працюю, тож зав’язувати краватки у інший спосіб не вмію”.

Крім того, той самий Word є в будь-кого. Скачав-відкрив-роздрукував-повісив перед очима. Хоча іноді у ворді ті написи можуть “попливти” або сам собою змінтися шрифт, або відступи від рамочок самі собою можуть збільшитися, обрізавши букви.