Автомобільні шляхи України

додам слово “пішохідна”

потрібні чіткі критерії “поліпшеності”. Бо комусь навіть наявність асфальту без ям вже буде здаватися “поліпшеністю”. Може, розрізняти за кількістю смуг руху, інтенсивністю руху, наявності розділової смуги, швидкісним режимом?

За яким критерієм ділянку дороги слід вважати основною? Інтенсивність транспортного потоку? Якість покриття? “Тупиковість”?

у нас 60 в НП, 90 за пределами оного и 110, если есть отбойник или газон между встречками
и возможны “замедления” знаками. вариантов типа “ускорения”, как с МКАДом у нас, насколько я знаю, нет. (не считая крайних левых полос в киев-борисполь, но там скорее, замедление правых полос на автостраде

улучшенность, насколько можно судить по дорогам - это наличие твердой основы, визуально, дорога выше уровня земли на 5-10 см. с дорогами Т и О уровня такого не таблюдается
так же наличие третей полосы обгона, как по мне - достаточно явный признак улучшенности

Майже для всього цього існують свої окремі теги, не треба їх приписувати до категорії дороги.

Це так. Але за яким критерієм відрізняти ті “майже автомагістралі”?
Може за ПДР 12.6 ґ) ???

потрібні чіткі критерії “поліпшеності”

oneway=yes, maxspeed=110
motorway тут ні до чого

Перегляньте ще раз приклади які наводив.
Р-02 Київ - Іванків - Овруч
+ до Чорнобильської АЕС (контрольно-пропускний пункт “Дитятки”) + до меморіального комплексу в с. Нові Петрівці + до спецоб’єкта N 1 + до спецоб’єкта N 2 + до спецоб’єкта N 3
210,9 = 171,7
+26,8 +2 +1 +7 +2,4
Ці кількакілометрові тупикові відгалуження 2 +1 +7 + 2,4 на primary не дотягують

Як на мене, то motorway варто позначати лише дороги зі знаком 5.1 (див. Автомагістраль)

От же ці кляті motorway! :slight_smile:

Британцям в цьому плані значно простіше. В ОСМ повністю перенесена класифікація шляхів у Великій Британії, а нам вже треба якось пристосовуватись.

Ще раз хочу зробити наголос на тому що клас доріг визначається не за якістю покриття, шириною проїжджої частини, або кількістю смуг. Клас дороги в ОСМ визначається за ступенем важливості дороги в траспортній мережі! Так що не намагайтесь «в лоба» зіставити законодавчо закріплені класи доріг в Україні з класами доріг в ОСМ.
Uk:Tag:highway=motorway каже, що основною рисою, що виділяє автомагістраль від доріг нижчих за класом є те, що вони не мають перехрещення на одному рівні з іншими дорогами) і те, що вони повинні також відповідати вимогам highway=trunk.

Чому б і ні. Хай буде так. Є знак — автомагістраль, немає — trunk

Хочу нагадати, що в Правилах дорожнього руху є точне й достатнє визначення терміну “Автомагістраль”. А якщо вирішемо позначати тегом motorway лише автомагістралі, то ніяких сумнівів щодо “позначати чи не позначати” не буде.

_

                    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 

                    П О С Т А Н О В А 
               від 10 жовтня 2001 р. N 1306 
                           Київ 

               [Про Правила дорожнього руху ](http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF)

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF

Те саме написане й у нас http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway

Взагалі-то законодавчі класи також розділені за ступенем важливості: дороги міжнародного значення, національного, регіонального, територіального.
Почитайте статтю 8 в http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2862-15, там майже те ж саме, що у нас в класифікації.

А ось такі однорівневі розвороти дозволені на motorway?
http://www.openstreetmap.org/?lat=48.589518&lon=35.571108&zoom=18&layers=M

а в транспортной системе более важные дороги имеют лучшее покрытие, ибо чаще ремонтируются, шире полосы и получают третью полосу, если изначально была дорога 1+1

а если читать определение ПДД, то даже 14 км киев-борисполь не может быть автомагистралью.
такие дела

по украинским ГОСТам - да
в 1Б категории, которая может обозначатся знаком 5.1 могут быть одноуровневые левые развороты

Хотілось щоб так і було.

Раніше в ОСМ клас доріг саме так і визначався — за якістю покриття. Але не всюди в світі можуть бути виконані такі умови. У тій ж Росії федеральні траси в Сибіру — суцільний жах. Вони не мають покриття зовсім, та в осінню та весінню пору стають маже не придатними для руху звичайних автомобілів, тільки для авто підвищеної проходимості, але вони все одне відіграють важливу роль у транспортній мережі. Виходячи з таких положень підхід, щодо позначення доріг був змінений на те, що маємо зараз.

PS це так — ліричний відступ, коротка історична довідка з розвитку цього питання в ОСМ.

а какое покрытие там у НЕфедеральных дорог?
вот то-то и оно

я уже писал тут о переходе между М-02 М-20
по ОСМ оно не меняется, а в реальности 2+2 меняется на 1+1

Апну своє питання, яке загубилося поміж інших дискусій.
Чи існує на сьогодні напрацьована практика об’єднання О-* та С-*-шляхів у супервідношення? Що писати в network= ?
Якщо ні, непогано було б домовитись.

Ну так мабуть і важливість дороги не міняється, навіть якщо (поки?) М-20 не розбудували.

Не встряватиму в суперечку з приводу автомагістралей, бо не їжджу зі швидкістю понад 50км/год (та й то з гірки) :smiley:
А з приводу зв’язку фізичних характуристик дороги та її класу свої 5 копійок вставлю.

Той факт, що важливіші дороги частіше відновлюють і покращують, робить честь дорожнім службам, але від цього їх роль в транспортній інфраструктурі не змінюється. Змінюються теги lanes, smoothness, width, з’являються смуги для роздільного руху, а тег highway залишається. І залишатиметься доки ця дорога перебуватиме на відведеному їй місці в затвердженому урядом переліку автошляхів.

Так, якість дороги часто залежить від її класу, але з цього не можна робити висновок що клас дороги можна позначати виходячи з її якості. Я часто проїжджав М-, Н-, Р-, Т-, О-дорогами, які були однаково двосмуговими і однаково убитими в хлам. І в той самий час напам’ять назву кілька десятків кілометрів С-доріг, що проходять лісами, такої якості, що можна на роликах кататися, не дивлячись під ноги (що люди і роблять).

У нас є документи з переліком доріг і в OSM-wiki зафіксовано правила тегування в залежності від класу дороги. Все просто як математика. Що ще треба?

В мене виникла думка, що для автомобільного роутінгу та класифікація до одного місця. Бо автомобілісту важливіші два питання: “Чи я зможу там проїхати?” та “Як швидко?”. А це можна вказати забороною проїзду певним типам транспортних засобів, кількістю смуг (більше смуг - більша пропускна спроможність дороги - легше їхати)та maxspeed:practical (яку можна визначити в залежності від типу покриття та його стану)

dimonster не треба плутати можливості побудови маршрутів та класифікацію доріг.

Ви все вірно сказали, що для позначення якості дороги треба використовувати відповідні теґи. Що заважатиме потім конвертувати їх до авто-навігаторів? І не треба забувати, що ОСМ має безліч варіантів застосувань, а не тільки прокладання маршрутів для автівок.

PS Якщо дворовий проїзд має краще покриття ніж вулиця поруч, це не означає що через нього дозволений наскрізний рух.