Непогано було б їх додати у загальні відношення, як по інших областях.
Також хочу нагадати, що Т- дороги помічаємо як secondary, О- як tertiary, а от з С- поки не дуже зрозуміло – вікі говорить про unclassified, але тут же власне класифікація ніби є. Думаю, що tertiary теж там можливі.
Переніс у OSM-Wiki списки шляхів О-17* та С-17*. Та й багато ж їх!
Тепер є з чим звірятися при позначенні статусів доріг. Можна потихеньку наводити лад.
Чомусь полтавці вирішили виділитися - зробили індекси О-доріг семизначними.
Дивлюся оце на довжеле-е-езний перелік О-* та С-* доріг та й думаю: кожному з них теж робити відношення? Там стільки дрібних відрізків по півкілометра-кілометр…
Може поставити всі теги на веї та й досить? Чи робити вже все одноманітно - через відношення?
[думки вслух] Все-таки, при тому що на перший погляд це видається надлишковим, відношення мають той плюс що покращують структурованість бази і уніфікують роботу з даними - спрощуються пакетні операції (вибірки, обробка).
[ще думки вслух] Якщо навісити всі теги на відрізки шляхів, то рано чи пізно прийде хтось, хто не ускладнює собі життя аналізом наявних тегів, а продовжує дороги так як йому подобається - і все ламається. Або поділить шлях на відрізки за якимись індивідуальними характеристиками - і знову все ламається. Відношення дозволять контролювати такі моменти.
Отак в ході написання поста переконав сам себе в необхідності відношень
І чи є зараз рекомендації або усталена практика по найменуванню network-відношень для об’єднання О-* та С-* шляхів?
“Пацан сказал - пацан здєлал”.
Ось тут я накреслив блок-схему “алгоритму” визначення типу дороги (вулиці, стежки). Все просто: беремо дорогу, беремо блок-схему, відповідаємо на питання та отримуємо тип дороги. http://fileshare.in.ua/6715060
Дзеркало для скачування: http://depositfiles.com/files/am2js5xpj
і все ж не розумію, чому residential i unclassified так розділили. якщо це лише з точки зору навітелу, то пишіть авторам конвертеру, чому по residential не проходить рутинг. не потрібно вносити правила через те, що хтось десь забув стрічку в конвертері прописати.
Роутінг по резідентіал проходе. Але тільки тоді, коли місце призначення або місце “старту” знаходиться на дорозі типу резідентіал.
А транзитом через резідентіал не проходе. За випадком, коли сусідня вулиця теж резідентіал.
Особисто я не бачу тут чогось поганого. Треба ж якось виділити ті поганенькі провулочки, куди серйозним транспортним потокам завертати не слід.
Хоча я можу й помилятися. Треба це уточнити у авторів конвертора. Може справа в тому, що (за даними вікі http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:Navitel)) вулиця residential конвертується у клас 0, а вулиця unclassified у клас 1 (більш високий).
Велике/значне - дуже абстрактно. Може якось переписати?
Окремо десь треба дописати, що в межах міста не повинно бути доріг зі статусом вищим ніж дороги, що до нього ведуть. Наприклад, до міста підходить secondary T--, обходить місто по об’їздній. Дорога яка проходить через місто повинна мати статус secondary або нижче.
Так слід позначати тільки іменовані вулиці, а не просто дороги. Дворові проїзди з або без знаку 5.31 позначаються highway=service, living_street=yes
path - це витоптана стежка(в лісі, парку, дворі, де завгодно), ніякої залежності від можливості/неможливості їзди на велосипеді
footway - пішохідна доріжка з покриттям - доріжки в парку, тротуари відділені від дороги газоном чи лінією дерев чи якось інакше віддiлені
pedestrian - іменована пішохідна вулиця. Навіть найширші доріжки в парку слід позначати footway, а не pedestrian
про link-и треба якось переписати, це не дороги що ведуть до trunk/primary
wiki: link використовується для позначення з’їздів чи естакад, які з’єднують дороги друг з другом одна з одною
Це іменована пішохідна вулиця? Рух дозволений тільки службам екстреної допомоги?
Все інше ніби вірно. Хороша блок-схема:)
В нашій “класифікації” списаній з російської класифікації є ще виключення для доріг “із поліпшеними умовами руху (“майже автомагістраль”)”
dima_ua уже мабуть втомився повторювати, що крім Київ-Бориспіль автомагістралей у нас немає. А інші, навіть найкращі дороги України, на “майже автомагістраль”, на мою думку, не дотягують.
Росіяни також спорять про свій МКАД, motorway vs trunk: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=273554#p273554
З наших найкращих доріг особисто бачив тільки М-01, М-05, М-06, М-19. По дві полоси в кожен напрямок це не “майже автомагістраль”. Підозрюю, що інші М-ки не кращі.
М-06 на ділянці Житомир-Рівне дуже класно виглядала в травні(якісне покриття, безліч знаків і вказівників), але ж… тільки дві полоси, дорога проходить через центр десятків сіл, пішоходи бігають через дорогу… це далеко не автомагістраль:)
Я за те щоб взагалі видалити це правило “про дороги з поліпшеними умовами руху” і Харків-Дніпропетровсько-Павлоград позначити trunk’ом.
потрібні чіткі критерії “поліпшеності”. Бо комусь навіть наявність асфальту без ям вже буде здаватися “поліпшеністю”. Може, розрізняти за кількістю смуг руху, інтенсивністю руху, наявності розділової смуги, швидкісним режимом?
За яким критерієм ділянку дороги слід вважати основною? Інтенсивність транспортного потоку? Якість покриття? “Тупиковість”?
у нас 60 в НП, 90 за пределами оного и 110, если есть отбойник или газон между встречками
и возможны “замедления” знаками. вариантов типа “ускорения”, как с МКАДом у нас, насколько я знаю, нет. (не считая крайних левых полос в киев-борисполь, но там скорее, замедление правых полос на автостраде
улучшенность, насколько можно судить по дорогам - это наличие твердой основы, визуально, дорога выше уровня земли на 5-10 см. с дорогами Т и О уровня такого не таблюдается
так же наличие третей полосы обгона, как по мне - достаточно явный признак улучшенности