Ok zabieram się za potestowanie twojego rejonu :).
Może to mi podpowie coś bo już wtóry dzień siedzę nad Poznaniem.
Poznań ma osiedla jednostki administracyjne i (pod)osiedla, są jeszcze stare pozostałości poprzednich dzielnic, które warto by mieć i do których przyzwyczaili się ludzie.
Ustawić to rozsądnie to nie takie hop siup jak Ci się Zbigniewie może wydawać i będą kompromisy w wyszukiwaniu
Dlatego zacząłem przygotowanie na razie OD MAŁEGO MIEJSCA, testowego gdzie mieszkam, gdy wszystko będzie w porządku i wszelkie nazwy będą tak jak być powinny lokowane na mapie i indeksowane przez Nominatim, to cała reszta jest kwestią mechaniczną DLATEGO NIE BIORĘ się na razie za dalszą część.
Moje edycje w innych województwach wynikają z tego, że są tam BŁĘDY. Widze błędy pozrywane granice to poprawiam.
W lubelskim pozrywana granica, brakuje powiatów zauważyłem poprawiłem, więc Zbigniewie powinieś dziękować a nie pluć się do jasnej ciasnej.
Na pomorzu wyskakują jakieś śmieci typu Pomerania!
Ktoś tak wspaniały i mądry włożył na mapie kwiatek typu Wielkopolska place który zaburza wyniki wyszukiwania, ech. Jest trochę tych śmieci z przeszłości.
A baza ewouluje i trzeba za nią nadążać.
Hm, ok właściwie zobaczę w Łodzi jak to zrobiłeś.
Ufff nareszcie ktoś mnie chyba rozumie
Z labelem może i racja ale to samo z relacją, wystarczy, że się nie domknie i wyszukiwanie w Nominatim idzie w łeb. Zagrożenie moim zdaniem podobne chociaż w relacji mniejsze.
A czemu wy tak się boicie, że ktoś coś spieprzy, ludzie zazwyczaj mapują ulice, poi, w 90% dodają.
Jeżeli będą granice administracyjne już ok to nikt tego absolutnie nie będzie ruszał. Więcej ufności zalecam.
Nie mam czasu i nie chcę się wykłócać, pisanie pochłania w cholerę czasu zwłaszcza dla Zbigniewa polonisty sorry Zbyszku ale tak zacząłeś swoją ohydną polonistyczną krucjatę ;).
Ja bazuję na tym co mówi dokumentacja i co preferują developerzy OSM-a na NA PRZYSZŁOŚĆ!
Bo nagle tagi IS_IN w bazie danych znikają i co dupa, indeksowanie w Polsce leży a poprawa tego zajmie dużo czasu. Myślcie na przyszlość nieco.
Moje uwagi:
- Tagi IS_IN są zaszłością odsyłam do wiki zwłaszcza Zbigniewa. DZISIAJ! do tego służą odpowiednie relacje w bazie danych i ich granic, oraz relacje boundary a właściwie multipolygon z pewnymi rozszerzeniami admin_centre, label, subarea.
Dlaczego relacje, bo:
I) dokładnie definiują zależności pomiędzy obiektami i są jednoznaczne (odpowiednio ustawione)
II) są szybsze dla algorytmów i przysparzają mniej kłopotów dla oprogramowania
Tagi place opierają się na promieniu wyszukiwania miejscowości i same często prowadzą do błędów, ulica poza promieniem wyszukiwania może znaleźć się w innej miejscowości.
Są jeszcze tagi adresowe, addr: które ten problem chyba definitywnie eliminują ale to jest powielanie danych a baza puchnie i puchnie.
Jestem orędownikiem wszelkich optymalizacji, jeżeli można coś upraszczać to upraszczam.
Na chwilę obecną w OSM jest za dużo możliwości indeksowania prowadzących do niejednoznaczności.
Niestety tak się dzieje gdy nad niekomercyjnym projektem pracuje grupa zapaleńców wrzucają pomysł po czym odchodzą a potem inni muszą się z tym pieprzyć, gdy w grę wchodzą pieniądze sprawa wygląda już inaczej.
Nominatim ostatnio uaktualniane jest codziennie po godzinie chyba coś 6:00 z chwilą zrobienia pliku planet robią aktualizację w Nominatim.
Pamiętajcie, że testy wyszukiwania w Nominatim po zrobieniu poprawek na mapie trzeba przełożyć conajmniej na następny dzień.
Może racja, mogłem sobie gdzie testować na jakimś neutralnym obszarze tylko po co, jak na razie granice w Polsce się tworzą.
Rogal powoli importuje granice, zanim dopnie minie miesiąc albo i więcej. Ustawienie 42 podziałów administracyjncych w Poznaniu jak tylko w Nominatim będzie już tak jak być powinno pójdzie automatem.
I o co ten krzyk, ech