routing prowadzi przez teren prywatny na Mogilskiej 97 (między Fabryczną w Mogilską). Raczej nie powinien, na pewno nie powinien w kierunku Fabryczna->Mogilska, bo jest tam od jakiegoś czasu jeden kierunek
brak komunikatu do skrętu w zawrotkę al. Pokoju przy Fabrycznej (jadąc na W zawracając na E)
komunikat trzymaj się prawe w droga powiatowa przy skręcie w prawo Lipska->Saska
podobnie Wiślicka/Srebrnych Orłów w Jancarza
trzymaj się lewej w droga krajowa przy wjeździe na estakadę Kaczmarskiego (kierunek NE->SW)
do Tesco przy Wielickiej prowadzi drogą dla dostawców (wjazd z Kostanęckiego pierwszy od Wielickiej)
przy wyjeździe podobnie, a do tego (aby skierować na Wielicką) robi zawrotkę na terenie szpitala, z wjazdem na ten teren przez zamkniętą zwykle bramę
N50.04219 E19.96508 każe zawrócić przy jeździe na wprost (robi pętelkę, jakiś błąd przy połączeniu nitek)
prowadzi dołem estakady Kaczmarskiego w kierunku SW->NE
brak komunikatu skrętu jadąc z Rydlówki/Kobierzyńskiej w lewo (na południe) w Kapelankę (źle opisaną na tym odcinku jako Kobierzyńska)
brak komunikatu skrętu z Jana Pawła II w lewo w Stelli-Sawickiego
przy skręcie z Bora-Komorowskiego w lewo w Wiślicką jest komunikat o skręcie w Stelli-Sawickiego
To stały dylemat, w UMP robione jest to zwykle tak, aby komunikat był sensowny, przy łącznikach prowadzących w inną ulicę - nazwa tej ulicy, przy zawrotkach jest czasem wprost nazwa “zawrotka”, aby jadąc np. ulicą Króla nie usłyszeć “skręć w lewo w Króla”.
Mam z “Ogonkami 1.17”.
Kiedy najeżdżam myszą na obiekty to widzę mieszaninę nazw w j. angielskim i polskim ale bez “ogonków”.
“Sciezka, Land, Sports, Track, Las, Meadow (to jest zieleń miejska, czyli village green), Tory kolejowe zamiast tramwajowe”.
Numery budynków od pewnego poziomu powiększenia są bardzo duże oraz “wytłuszczone” (bold z otoczką).
Nazwy ulic z “ogonkami”, podobnie jak numeru budynków pokazują się przy tym samym powiększeniu i także są “wytłuszczone”
“name” obiektów są też za duże i “wytłuszczone”.
Ikony takie jak “P”, “piłka” obrazująca boisko, samochód, są za duże.
Mówiąc szczerze, to “piłka” nie pasuje do innych dziedzin sportu, jak np bieżnia czy kort tenisowy.
W przeciwieństwie do Mapsouce nie widzę nazw ulic wzdłuż ulicy.
W Mapsouce
Numery domów bardzo duże i z “otoczkę”.
Ikony - podobnie jak powyżej.
Często duża ilość “P” zasłania całkowicie obszar z ulicami.
Nazwy ulic lub obiektów “w dymku”, czyli po wskazaniu strzałką są bardzo dobre i byłoby wskazane użyć tych samych “font” dla napisów powyżej.
Są delikatne, ostre i nie zasłaniają za bardzo linii ulic.
Nie mogę zmienić na plik bez “ogonków” gdyż moja lista “Ulubione” używa “ogonki”.
Gorzej jest z widocznością powyższych napisów kiedy przełączę na obraz nocny, wtedy te napisy, praktycznie, zasłaniają mi wszystko.
To byłoby na tyle jeśli chodzi o moje spostrzeżenia.
Życzę powodzenia w rozwijaniu tej mapy.
P.S. Czy mógłbyś zrobić aktualizację przed świętami?
z aktualizacją problemu nie będzie - gorzej z tymi napisami, generalnie wielkość i krój czcionki są arbitralnie ustalane przed odbiornik. Doszukałem się opcji “think font”, którą będę testował, ale na razie nie mam koncepcji na coś innego. Czy mógłby się tu wypowiedzieć jakiś spec od garminów i plików TYP?
Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie albo zrzut ekranu mapy w trybie nocnym?
Podobnie jak inne wyszukiwarki oparte na OSM, nie znajduje numerowanych budynków na wsi, gdy nie ma nazwy ulicy.
Dla kilku wsi porobiłem rożne kombinacje z tagami, ale nic nie pomogło.
Zanim zaczniesz dostosowywać soft, to by się przydało ustalić najpierw jak dokładnie tagować takie adresy, bo głosy są trochę podzielone.
Na razie “obowiązuje” koncepcja by dla domu we wiosce bez ulic stosować schemat:
addr:city=
addr:street=
addr:housenumber=
Przykład takiej wioski: http://www.openstreetmap.org/browse/way/150462897. Dodatkową trudnością jest to, że drogom we wsi nie dajemy nazw, co powoduje że np. Nominatim, czy OsmAnd nie potrafi przypisać tych numerów
Pojawia się od niedawna też następująca propozycja, która nie wydaje się być taką protezą jak powyższa:
Właśnie wgrywa się najnowsza mapa - poniżej wprowadzane zmiany:
zmniejszono rozmiar czcionek napisów na budynkach i obiektach typu amenity=*
wyłączono wyświetlanie tabliczek z numerami dróg krajowych na mniejszych poziomach przybliżenia - zwiększa to czytelność mapy. Obecnie wyświetlają się jedynie numery autostrad i dróg ekspresowych.
wyświetlają się numery domów opisane samodzielnym znacznikiem addr:housenumber (nie przypisanym np. do obiektu typu building=yes)
zmieniono ikony przypisane do miejscowości typu place=city oraz place=town - nazwy miejscowości są bardziej czytelne przy różnych poziomach przybliżenia mapy.
ze znanych błędów: wyszukiwanie numerów domów nie działa i na razie nie będzie - jest to wina braku obsługi tego przez konwerter mkgmap. Same reguły zostały dostosowane już do tagowania wsi bez ulic (jak to było zgłaszane w postach powyżej), ale na razie pozostaje tylko czekać
Od dzisiaj pliki są hostowane w serwisie mega.co.nz - w razie jakichkolwiek problemów ze ściąganiem proszę o info