Не знаю хто як, а я для себе вирішив, що на google maps більше не дивитимусь. А наша вікіпедія на нього посилається.
Сьогодні поїхав шукати Т-17-22. Заклав в навігатор маршрут, сконструйований в gpsies.com на основі google maps (в OSM там взагалі доріг немає). Був жорстоко обманутий. Там, де повинна бути начебто пряма дорога, вона повернула і так напетляла дальніми селами, що накрутив зайвий кілометраж мабуть не менше 40 кілометрів (порівняно з запланованим), вийшла на Р11 далеко за місцем призначення, зовсім з іншої сторони Карлівки.
До речі, комусь відома справжня конфігурація Т-17-22 на ділянці від Чутового до Карлівки?
До відома мапперів.
Реконструкція М03/Е40 - не байка, вона активно ведеться і місцями вже завершена.
Сьогодні мав нагоду проїхатись трасою від повороту з Р11 до Полтави.
До Давидівки полотно готове, враження найкращі. Гладесенький асфальт, красива розмітка, широкі узбіччя. Не сподівався, що колись дочекаюсь такого у нас.
Веду до того, що супутникові знімки більше не актуальні. І накопичена до недавнього часу база треків теж. В багатьох місцях запроваджено роздільний рух в зустрічних напрямках.
Раніше їздив в напрямку Києва - ситуація аналогічна. Там навіть мости добудовують.
Треба накопичувати нові треки.
Враховуючи, що відповідно до нової класифікації кабміну замість Т-17-22 Велика Рублівка - Чутове - Карлівка є тільки Т-17-30 Велика Рублівка - Чутове, то цілком можливо, що дорога там погана/відсутня
Непогано було б їх додати у загальні відношення, як по інших областях.
Також хочу нагадати, що Т- дороги помічаємо як secondary, О- як tertiary, а от з С- поки не дуже зрозуміло – вікі говорить про unclassified, але тут же власне класифікація ніби є. Думаю, що tertiary теж там можливі.
Переніс у OSM-Wiki списки шляхів О-17* та С-17*. Та й багато ж їх!
Тепер є з чим звірятися при позначенні статусів доріг. Можна потихеньку наводити лад.
Чомусь полтавці вирішили виділитися - зробили індекси О-доріг семизначними.
Дивлюся оце на довжеле-е-езний перелік О-* та С-* доріг та й думаю: кожному з них теж робити відношення? Там стільки дрібних відрізків по півкілометра-кілометр…
Може поставити всі теги на веї та й досить? Чи робити вже все одноманітно - через відношення?
[думки вслух] Все-таки, при тому що на перший погляд це видається надлишковим, відношення мають той плюс що покращують структурованість бази і уніфікують роботу з даними - спрощуються пакетні операції (вибірки, обробка).
[ще думки вслух] Якщо навісити всі теги на відрізки шляхів, то рано чи пізно прийде хтось, хто не ускладнює собі життя аналізом наявних тегів, а продовжує дороги так як йому подобається - і все ламається. Або поділить шлях на відрізки за якимись індивідуальними характеристиками - і знову все ламається. Відношення дозволять контролювати такі моменти.
Отак в ході написання поста переконав сам себе в необхідності відношень
І чи є зараз рекомендації або усталена практика по найменуванню network-відношень для об’єднання О-* та С-* шляхів?
“Пацан сказал - пацан здєлал”.
Ось тут я накреслив блок-схему “алгоритму” визначення типу дороги (вулиці, стежки). Все просто: беремо дорогу, беремо блок-схему, відповідаємо на питання та отримуємо тип дороги.
http://fileshare.in.ua/6715060
Дзеркало для скачування: http://depositfiles.com/files/am2js5xpj
Ще дзеркало: http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc
Це чорновий варіант. Чекаю на зауваження від товариства.
dimonster, с тобой поделиться инвайтом на дропбокс?
а то ни с одного из предложенных файлохранилишь не даёт качать…
ооо
так лучше
что делать с дорогами Р и Н уровня?
что с О и Т ?
і все ж не розумію, чому residential i unclassified так розділили. якщо це лише з точки зору навітелу, то пишіть авторам конвертеру, чому по residential не проходить рутинг. не потрібно вносити правила через те, що хтось десь забув стрічку в конвертері прописати.
Пробачте. Забув. Зараз додам до схеми.
Згідно з вікі М та Е будуть транками, Н, Р , Т -секондарі, О-тертіарі, С-ункласіфайд.
Роутінг по резідентіал проходе. Але тільки тоді, коли місце призначення або місце “старту” знаходиться на дорозі типу резідентіал.
А транзитом через резідентіал не проходе. За випадком, коли сусідня вулиця теж резідентіал.
Особисто я не бачу тут чогось поганого. Треба ж якось виділити ті поганенькі провулочки, куди серйозним транспортним потокам завертати не слід.
Хоча я можу й помилятися. Треба це уточнити у авторів конвертора. Може справа в тому, що (за даними вікі http://wiki.openstreetmap.org/wiki/RU:Navitel)) вулиця residential конвертується у клас 0, а вулиця unclassified у клас 1 (більш високий).
Обновив файл. http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc (версія 0.2)
Додав класифікацію М, Е, Н, Р, О, Т доріг, виправив декілька помилок. Прошу розглянути.
Я хочу, щоби це було щось типу пам’ятки, яку можна роздрукувати на А4 та повісити поруч з монітором.
Велике/значне - дуже абстрактно. Може якось переписати?
Окремо десь треба дописати, що в межах міста не повинно бути доріг зі статусом вищим ніж дороги, що до нього ведуть. Наприклад, до міста підходить secondary T--, обходить місто по об’їздній. Дорога яка проходить через місто повинна мати статус secondary або нижче.
Так слід позначати тільки іменовані вулиці, а не просто дороги. Дворові проїзди з або без знаку 5.31 позначаються highway=service, living_street=yes
path - це витоптана стежка(в лісі, парку, дворі, де завгодно), ніякої залежності від можливості/неможливості їзди на велосипеді
footway - пішохідна доріжка з покриттям - доріжки в парку, тротуари відділені від дороги газоном чи лінією дерев чи якось інакше віддiлені
pedestrian - іменована пішохідна вулиця. Навіть найширші доріжки в парку слід позначати footway, а не pedestrian
про link-и треба якось переписати, це не дороги що ведуть до trunk/primary
wiki: link використовується для позначення з’їздів чи естакад, які з’єднують дороги друг з другом одна з одною
Щось в мене не відкривається.
Ось вам запрошення на DropBox http://db.tt/sZQN0JVd
А таке питання: чи автор уважно перечитав вікі
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Highways
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dmotorway_link
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Link_%28highway%29
Після невеличкої практики, коли буде накреслено багато доріг, потреба у такому довіднику відпаде сама собою
Може. А як?
додав як зауваження внизу під схемою.
Слушна думка. Виправив.
виправив. Перевірте, будь ласка.
Виправлену версію 0.3 виклав за тим же посиланням http://msr-zdv.narod.ru/OSM_road_classification_Ukraine.doc
Дякую. Вже пробую з ним розібратися. Воно просить ім’я, пароль, електропошту та пропонує встановити якусь програму.
Це іменована вулиця? --> pedestrian
Це іменована пішохідна вулиця? Рух дозволений тільки службам екстреної допомоги?
Все інше ніби вірно. Хороша блок-схема:)
В нашій “класифікації” списаній з російської класифікації є ще виключення для доріг “із поліпшеними умовами руху (“майже автомагістраль”)”
dima_ua уже мабуть втомився повторювати, що крім Київ-Бориспіль автомагістралей у нас немає. А інші, навіть найкращі дороги України, на “майже автомагістраль”, на мою думку, не дотягують.
Росіяни також спорять про свій МКАД, motorway vs trunk: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=273554#p273554
З наших найкращих доріг особисто бачив тільки М-01, М-05, М-06, М-19. По дві полоси в кожен напрямок це не “майже автомагістраль”. Підозрюю, що інші М-ки не кращі.
М-06 на ділянці Житомир-Рівне дуже класно виглядала в травні(якісне покриття, безліч знаків і вказівників), але ж… тільки дві полоси, дорога проходить через центр десятків сіл, пішоходи бігають через дорогу… це далеко не автомагістраль:)
Я за те щоб взагалі видалити це правило “про дороги з поліпшеними умовами руху” і Харків-Дніпропетровсько-Павлоград позначити trunk’ом.
Пропоную також дописати десь, що привязка E/M - trunk, Н/Р - primary, T - secondary вірна тільки для основної частини дороги.
Розглянемо наприклад Р-02: http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=2157184
Зовсім поруч з Києвом Р-02 має двокілометрове відгалуження до “меморіального комплексу в с. Нові Петрівці”
Навіть враховуючи що це Р-02 більше ніж на tertiary ця ділянка не тягне.
Те ж саме стосується Р-63 в Батурині: http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=2164834
І Р-68 мабуть теж треба понизити на відгалуженні до Качанівки, хоча б до secondary: http://ra.osmsurround.org/analyzeMap?relationId=1735963.
Які будуть думки?