Deze kaart is heel handig voor bijvoorbeeld het opsporen van gaten in fietsroutes. Ik heb het onlangs gebruikt voor het uitpluizen van de LF7 (er blijken twee LF7’s door Nederland te lopen, met verschillende nummers).
Ik ben er niet 100% zeker van (maar toch wel 99%), maar het lijkt erop dat het Kadaster OSM gebruikt als gedetailleerde achtergrond in hun BAG Viewer: http://pdok.nl/bagviewer/. Dit overigens zonder bronvermelding…
Update 27/8: Ik heb het Kadaster een mailtje gestuurd; gewoon, om eens te informeren…
Nou Jeroen, ik ben er 100% zeker van. Eigenlijk een beetje een grap. Dit is toch wel een compliment aan OSM! Zouden ze eigenlijk wel ergens moeten mededelen. De meest onmogelijke edits die ik heb gemaakt hier in de buurt staan er op. De kaart is wel erg gedateerd. Zelfs het tegelpaadje op m’n school wat ik ooit als oefening heb getekend staat er op.
Ik ben er ook zeker van. http://www.openstreetmap.org/?lat=51.292725&lon=6.04941&zoom=18&layers=M
“aan de haagendoorn” heb ik zeker een maand geleden al omgenoemd, deze weg ligt in een “bouwgebiedje” en stond al 2-3 jaar op “unknown yet”.
Die gebruiken ze nu, DUS ZE GEBRUIKEN OOK NOG EEN OUDE VERSIE!!
Het is dan wel aardig dat men al de huizen heeft ingetekend die er nog niet staan, dat wist ik nog niet. Ook als je met de schuiver werkt staat de hele straat dit jaar al vol… er staat maar 1 blok in werkelijkheid.
Ontwerpbureau Stamen heeft een aantal vrij bruikbare op OSM gebaseerde tilesets beschikbaar op http://maps.stamen.com/. Dit zijn echt ‘ondergronden’ voor andere projecten; zonder veel detail.
geodata.nationaalgeoregister.nl/wmsc?LAYERS=brtachtergrondkaart
Van de site:
BRT achtergrondkaart
De achtergrondkaart PDOK is de kaartlaag waarop locatiegebonden content wordt afgebeeld. De achtergrondkaart moet ervoor zorgen dat de eindgebruiker zich kan orinteren tijdens het gebruik van geografische applicaties. Data op basis van meerdere bronnen (Top* / BRT (BasisRegistratie Topografie), OpenStreetMap, administratieve grenzen, …).