even wat anders tussen het kaarten-onderwerp door vanwege aanpassingen en een zelf-quote:
Ben weer vandaag bezig geweest met wat aanpassen, maar kreeg een server-error kado (zeker iets heel goed fout gedaan), ok dan beginnen we wel opnieuw met wat wijzigingen (en 2e deel komt wel later).
Ik heb nu zoân beetje de oost- en westvlisterdijk van de krimpenerwaard rondgefietst en paar fietsknooppunten in GPS gezet en welke wegkunnen. Omdat ik niet weet of daar de fout doorkwam, de knooppunten nu maar genoemd: kan weg. Bovendien moet voor een gedeelte op het ânoordelijke deelâ de fietsroute van de west- naar oost-dijk verlegd worden. Dus de kans is groot dat op de volgende OFM een stukje fietsroute is verdwenen.
En ik geloof dat dubbele knooppunten niet echt de bedoeling is in OSM maar zo staan ze echt wel daar genoteerd. Bij knp 13 (moet ik nog doen), was het zelfs zo erg, knp 13 krimpenerwaard op de brug met bijbehorend bord) en even verderop knp 13 utrecht met bord (en ja het is hetzelfde knooppunt in principe).
Afgezien van mijn knooppunten-herstel is het ook op sommige plekken ook nog rommelig (maar ja zoals eerder aangehaald geldt dat voor meer routenetwerken als Reeuwijkse plassen en ook goed te zien op de OFM ook de alblasserwaard)
Sorry johanmyst, nog even reageren op het bericht van Ligfietser daarvoor.
Nieuwe JDM past nu ook de kaartnaam aan zoals ik eerder aangaf via Imgtool. Sjapoo, als je JaVAWA maar voldoende uitdaagt komt het wel goed. Nu nog een keer uittesten op mijn Edge800 en Oregon300.
Gr.
Kees
Ik had nog niet eerder met JDM gewerkt, maar âit works like a charmâ als onze Amerikaanse vrienden zeggen! Chapeau!
Je kunt met deze versie inderdaad de kaartsetnamen die in de 60CSx displayed worden, aanpassen - weliswaar is de oorspronkelijke tekstlengte limiterend (dwz de nieuwe naam kan wel korter, maar niet langer zijn dan de oorspronkelijke naam), maar daar valt mee te leven! Belangrijker is dat je nu onderscheidende namen kunt geven aan je kaartsets.
Ik heb het getest op een mapset die ik met Mapsource opgebouwd heb uit een vijftal kaarten - geen enkel probleem om de kaartsetnamen aan te passen.
Vervolgens heb ik ook de door ligfietser gevraagde test uitgevoerd: ik heb de origineel gedownloade .img files voor de full en de lite versie met GMapTool gecombineerd. De daarmee opgebouwde gmapsupp.img file is op dezelfde manier te lezen/modificeren met JDM als de met Mapsource opgebouwde mapset. Kortom: het werkt prima.
Een kleine observatie tot slot:
Als gezegd, het JDM programma is erg goed. En hoewel ik het begrijp (en het ook wel logisch is) dat JaVaWa het alleen laat werken op Garmin-devices en via USB aangesloten SD-kaarten, vind ik het erg jammer dat het niet werkt met gmapsupp.img of soortgelijke files in directories/folders op hard disks! Waarom? Omdat ik voor mijn testen en kaartopbouw niet beperkt wil worden door de USB1.0 (!) up/downloadsnelheid van mijn 60CSx en zo min mogelijk door de USB2.0/SD-card snelheid. Dus gebruik ik een aangepaste Mapsource versie die (o.a.) naar harddisk kan schrijven en daardoor mijn kaartsets veel sneller genereert. Eventuele aanpassingen met GMaptools, MSNeditor, etc voer ik dan uit op de harddisk en het resultaat zet ik dan via een cardreader over op de microSD voor de Garmin. Werkt uiterst snel en plezierig! Het zou leuk zijn als JDM op deze workflow zou aansluiten - dwz als die ook op gmapsupp.img files op harddisk zou werken. Zoals gezegd: misschien een suggestie voor JaVaWa?
Mijn bedoeling was juist dat een ander de fouten uit de relaties haalde, een knooppunt toevoegen,wijzigen lukt me wel, maar dan houdt het wel op. Heb wel de wiki van de fietsknooppunten-relaties gelezen, maar zodra ik iets in potlatch probeer toe te voegen krijg ik negatieve getallen. (verwijderen ja dat lukt me wel).
Ik heb nooit gezegd (mag wel hoor, maar ja Dordt e.d. is voor jou belangrijker) dat jij dat moet doen hoor.
En als ik hulp zou willen kan ik die van zmwandelaar krijgen maar dan moet ik weer met JOSM leren omgaan, hoewel ik geloof de allereerste edit daar wel mee gedaan had.
en sorry voor de kaarten-hernoemers, maar er lopen nu 2 dingen door elkaar.
@ rabbit:
Javawaâs tool herkent prima virtuele disks, daar werk ik nl ook veel liever mee dan het weg te schrijven naar Sd kaarten ivm met de schrijfsnelheid.
Het enige wat je wel moet doen is de gmapsupp in een garmin mapje zetten.
Dit is zeer interessant, maar je moet me even helpen! Hoe maak je die virtuele disks? Met PowerIso o.i.d.? En herkent JDM die dan als een âUSB-deviceâ? (en kun je BaseCamp op die manier ook van een virtuele card laten lezen?)
Maar er is ook een andere optie: bij de instellingen van JDM kun je ervoor kiezen om alle schijven te scannen i.p.v. alleen USB-schijven; bij het scannen zul je dan de vraag krijgen welke schijven je wilt scannen. Vink nu niet de C-schijf aan; dat gaat een eeuwigheid duren⊠Wat je wel kunt doen is gebruik maken van bijv. netwerkshares met een schijfletter eraan gekoppeld, of zelfs het good old SUBST commando gebruiken: http://en.wikipedia.org/wiki/Subst
Nog even over die gemodificeerde versie van MapSource, met de originele versie kun je ook kaarten naar je harddisk wegschrijven: http://www.javawa.nl/kaartennaarhdd.html
Dit werkt trouwens ook met MapInstall.
Bedankt voor de info - zeer leerzaam en handig om te weten (en te gebruiken)!
@ligfietser
Imdisk driver ziet er wel aardig uit - ik begrijp dat het niet alleen maar een RAM-disk is, maar ook virtual disks op HDD toestaat - ik ga er mee spelen!
@JaVaWa
Nice to meet you, sir!! 't Geeft me de gelegenheid je âpersoonlijkâ te bedanken voor de fijne gps-bijdragen die je levert!
Goed te weten dat JDM ook disks kan scannen. Ik was de door jou genoemde optie onder âinstellingenâ wel tegengekomen, maar de tekst die er bij staat misleidde me: er staat dat âvirtuele toestellen/SD kaartenâ gescand worden - niet dat harddisks zelf gescand worden. Wellicht een suggestie om deze tekst aan te passen?
En als er nog een suggestie mag: je geeft terecht aan om niet de C-schijf aan te vinken - eigenlijk geldt dat advies voor elke harde schijf (er vanuitgaand dat elke harde schijf in reeel gebruik een heleboel files bevat). Handig zou zijn als je ipv alleen de disk aan te vinken, een verdere specificatie kan doen van de folder die gescand moet worden. Ik denk dat dat een zeer handige toevoeging is (die ook een heleboel gedoe met virtuele disks overbodig maakt).
Mocht deze toevoeging teveel werk zijn, dan geef ik in overweging om op de betreffende disk alleen de map \Garmin te scannen - maw je beperkt de activiteiten van JDM op die disk automatisch tot alleen de folder \Garmin (en subfolders). (Dit is dan analoog aan hoe de âgemodificeerdeâ Mapsource werkt).
En natuurlijk: met een SUBST is hetzelfde te bereiken, maar voor de wat minder DOS-oriented gebruiker is het toch met een nijptang de spijker inslaan.
En als ik ergens mee kan helpen - laat het me weten!
Een map kunnen opgeven wordt me te lastig, daarvoor moet ik teveel aan het programma aanpasssen (alles is âschijfâ-georiĂ«nteerd)
Alleen de map Garmin op een schijf scannen is geen optie, want:
bij een aantal nieuwere toestellen staan de kaarten in een andere map (.system en/of Map)
zo mis je de kaarten die wel op het toestel, maar niet in de goede map staan
meestal staan kaarten op de computer juist in de map Garmin, en dat zijn heel erg veel img-bestanden om te scannenâŠ
Het inbouwen van de mogelijkheid de kaartnamen aan te passen vond ik een goede aanvulling voor JDM. Niet alleen vanwege tooltjes die niet met alle img-bestanden overweg kunnen of alleen in 't Frans zijn, maar ook omdat die tooltjes alleen onder Windows werkenâŠ
Voor virtuele schijven e.d. bestaan op alle OSsen voldoende voorzieningen; voor gevorderde gebruikers moet dat geen probleem zijn en hoef ik beginnende gebruikers (die er meestal helemaal geen behoefte aan hebben) niet lastig te vallen met ingewikkelde opties.
De OFM full versie is nu ook up-to-date, aangezien er in een maand al het nodige is gerepareerd en er netto meer data bij is gekomen dan is verwijderd door de redaction bot. De oude versie van 14/7 van voor de opschoning kan men vinden icm de OFM Duitsland kaart (voor een recente Duitsland kaart moet men het voorlopig maar even met de lite versie van garmin.openstreetmap.nl doen ;))
Heb ik een vraagje over: De database die jij gebruikt om de OFM te maken, is dat vanuit de live openstreetmap, of is er ergens ook weer een database, die op bepaald moment gemaakt wordt en die jij dan weer gebruikt.
Want ik heb van de week nog genoeg zaken veranderd/toegepast die ik nog niet zie in jouw versie van 25-08. Of heeft het maken van jouw db een dusdanig groot tijdsbeslag, dat je al eerder een âfreezeâ maakt.
Ik gebruik de geofabrik extract van Europa (versie van 25/08). Die wordt iedere dag ververst, maar is dus op het moment dat ik de kaart ga maken een momentopname van een dag eerder. Welke edits zijn dat precies? Als je die vóór vrijdag 24/8 hebt ingevoerd moet het wel op de laatste OFM staan. Soms staan de edits van vrijdagmiddag er ook nog wel op.
Edit: misschien zit er nog een oude versie in Mapsources cache geheugen, ctrl-G (2x) om die te legen