Na każdej linii zatrzymania, przykład: http://www.openstreetmap.org/?lat=50.68628&lon=21.755565&zoom=18&layers=M
Niższą.
Na każdej linii zatrzymania, przykład: http://www.openstreetmap.org/?lat=50.68628&lon=21.755565&zoom=18&layers=M
Niższą.
Jest proposal turn_lanes, który ma fajną wtyczkę do JOSMa, ale nie wiem, czy tego właśnie schematu używa Osmand.
Wiki niestety milczy na ten temat. Ja taguję wyższą.
Ja taguję wyższą.
Dzięki czemu mam co poprawiać
Widziałeś kiedyś na którejś mapie “komercyjnej”, by łączniki były w kategorii drogi wyższej? No chyba, że nie mówimy o tym samym, bo ja mówię o np. takich łącznikach:
Nie widzę powodu, dla którego w OSM miałoby być inaczej…
Nie wiem co mam sądzić o radosnej twórczości tego osobnika http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/11538713
Najchętniej bym to wszystko wywalił, bo niezły bajzel z tym jest.
Widziałeś kiedyś na którejś mapie “komercyjnej” by łączniki były w kategorii drogi wyższej?
I w tym pewnie problem Nie miałem zbyt wielkiego doświadczenia z komercyjnymi mapami. Jeżeli taki jest konsensus to się dostosuję
Nie wiem co mam sądzić o radosnej twórczości tego osobnika http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/11538713
Najchętniej bym to wszystko wywalił, bo niezły bajzel z tym jest.
Tak, usun i popraw. Nie jet bledem samym w sobie rysowanie sciezek pieszych jednak:
Napisz uzytkownikowi ze usuwasz, zrób screenshot ze stanu przed poprawka i po poprawce i mu to wyslij.
Nie chodzi o to by komus pokazac ze czegos nie umie, lecz by go czegos nauczyc.
Proszę o pisanie z polskimi literami, a przynajmniej bez błędów.
Bede sie staral, jakkolwiek mam klopoty: do wrodzonej dysleksji dochodzi wiek powodujacy ze rece mi sie trzesa jak pisze
Niestety nie moge spelnc prosby o polskie czcionki. W miejscu, z którego pisze nie moge dokonywac zmian w systemie bez poproszenia admina.
Mi się wydaje, czy serwer leży?
Leży i kwiczy. JOSM zgłasza mi api error, ale pociesza że to może być tymczasowe
Oh, thanks, that’s handy :_) it says it’s all right now
Dzis wieczorem wysiadl prad w serwerowni w Londynie i nie mozna bylo pracowac przez pewien czas.
Pracownicy obawiaja sie ze moze jest to spowodowane olimpiada i wiekszym zuzyciem pradu, w zwiazku z czym prace podejma tam chomiki biegajace w kólkach podlaczone pod dynama.
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/11538763 następny zdolny, jedyna edycja z tego samego dnia co poprzedni, może to ta sama osoba.
Cześć. Mam pytanie, bo jakoś odpowiedź trudno jest odnaleźć. Korzystam z JOSM i podczas wysyłania zmian pojawiają się ostrzeżenia o braku nazwy ulicy. Zauważyłem, że niektórzy praktykują nazywanie ulic od nazwy miejscowości. Czy ma to sens oraz jest jakoś potwierdzone, aby tak robić? Mnie to drażni, ale osobiście jeszcze nie usunąłem żadnego takiego tagu (ani drogi), a ponieważ spotykam się z coraz większą liczbą takich dróg, to zapytuję, czy nazywać drogi od nazwy miejscowości wszędzie, czy czyścić pozostałości po tych nielicznych, co ponazywali te drogi w tak kuriozalny sposób? Wybaczcie za ilość treści, ale zauważyłem u siebie skłonność do lania wody ;d
Dalej lej wodę
Czyli zrobiłbym tak jak napisałeś: nie nazywalbym ulic nazwą miasta i usuwał takie tagi.
Czasem nazwę ulicy da się odszukać, może jakiś budynek obok ma wpisaną, albo jakiś POI…
oo, na zamówienie jakby:
http://www.openstreetmap.org/browse/node/683192656
a obok ulica bez nazwy voila!
W niektórych wsiach ulice nie mają swoich nazw. Myślę, że w takich wypadkach nazywanie ulicy nazwą miejscowości może być uzasadnione.
Czy zasłony akustyczne wzdłuż dróg tagować jak płot? A może jako mur? W końcu jest to swego rodzaju ściana nie znalazłem na całym forum nic o acoustic shield (tak to się chyba nazywa). Wydaje mi się, że Polska jest po prostu liderem w produkcji owych i za granicami naszego kraju nie ma ich zbyt wiele.
to jest na 100% taka ściana akustyczna:
http://www.openstreetmap.org/?way=152380041
Ciekawe jak to w Anglii robią?
barier=wall
wall=acoustic_shield
material=
Spytam czy ktos sie nad tym zastanawial.
Juz w latach 80tych stosownano tego typu szyldy w Niemczech, nie wiem, jak gdzie indziej.
W miescinie gdzie mieszkam, tez takie sa.